Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Środkowy przycisk?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Zastanawiam się, czy nie możnaby dodać możliwości korzystania z środkowego przycisku myszy w różnych sytuacjach podczas korzystania z Konnekta. Na przyklad środkowy klik na kontakcie na liscie otworzylby okienko "Info o..". Podobnie w oknie rozmowy. Środkowy klik na zakładce -> ustawienia/edycja grup. Jesli to możliwe, mozna tez przypisac dodatkowe "domyslne akcje" do ikonek w oknie glownym programu (np. środkowy klik na ikonce GG otwiera okno zmiany statusu opisowego)

To chyba nie powinno byc zadnym problemem, jesli chodzi o Windows API?
case
ale pomysl cRoMo, ze do tego przycisku moze byc przypozadkowana jakas funkcja przez sterownik myszki [np. u mnie podwojny klik] i nie wiem jak wtedy zdaloby to egzamin...
jesli da sie to jakos obejsc, to pomysl dobry biggrin.gif
szuflad
dobry pomysl! sporo aplikacji uzywa srodkowego przycisku do roznych funkcji o wiele leprzych niz te jakie mozna sobie zdefiniowac domyslnie, a przynajmiej praca z ta aplikacja jest o wiele bardziej ergonomiczna, a jak ktos z tego nie bedzie korzystal, jego wybor, ale chyba o to chodzi, ze mozna cos zrobic na kilka roznych sposobow i kazdy sobie wybiera...
Ludwik
Pomysł b. dobry. Pod linuxem środkowy przycisk jest najczęściej używanym przeze mnie przyciskiem (serio!) i to jest... świetne. W Kadu kliknięcie na kogoś na liście środkowym przyciskiem wywołuje akurat wysyłanie do niego SMSa.
Flind
ehhh no to bym musiał sobie myszke chyba nowa kupic by pobawic taka rzecza. swietny pomysł smile.gif
cRoMo
QUOTE(case)
ale pomysl cRoMo, ze do tego przycisku moze byc przypozadkowana jakas funkcja przez sterownik myszki [np. u mnie podwojny klik] i nie wiem jak wtedy zdaloby to egzamin...
jesli da sie to jakos obejsc, to pomysl dobry  biggrin.gif

Bralem pod uwage obsluge srodkowego przycisku na poziomie Windowsowych sterownikow i API. Bo jak pewnie wiecie, myszka nie potrzebuje dodatkowych sterownikow, aby system mogl korzystac z middle-clicku.
Natomiast jesli chodzi o uzytkownikow dedykowanych sterownikow i w zwiazku z tym tych, ktorzy maja cos zdefiniowane w ich ustawieniach za srodkowy przycisk - w niczym to nie przeszkdza, jesli chca korzystac z takiej funkcjonalnosci, jaka mieli dotychczas, to niech korzystaja (wtedy gdy klikna w Konnekcie srodkowym przyciskiem to stanie sie to, czego sie spodziewali, bo wczesniej ustawili). Jesli chca natomiast korzystac z srodkowego przycisku w Konnekcie, niech zmienia ustawienia sterownikow. (badz odinstaluja). Wybacz, ale nie widze tutaj zadnego problemu, nie można przeciez decydwac za uzytkownika. Nie widze tez zadnej materii do obchodzenia.

PS. Chyba, ze chodzi Ci o to, zeby nie dodawac nowej funkcji, bo wtedy bedziesz mial dylemat co wybrac =]
case
QUOTE(cRoMo)
...Chyba, ze chodzi Ci o to, zeby nie dodawac nowej funkcji, bo wtedy bedziesz mial dylemat co wybrac =]

chodzilo mi o to, ze osoby takie jak ja [majace zdefiniowane ustawienie w sterownikach] nie skozystaja w takim razie z funkcji, ktora proponujesz... :cry:
cRoMo
QUOTE(case)
QUOTE(cRoMo)
...Chyba, ze chodzi Ci o to, zeby nie dodawac nowej funkcji, bo wtedy bedziesz mial dylemat co wybrac =]

chodzilo mi o to, ze osoby takie jak ja [majace zdefiniowane ustawienie w sterownikach] nie skozystaja w takim razie z funkcji, ktora proponujesz... :cry:

Powtorzyles dokladnie to samo, co napisalem wyzej - ubierajac to w inne slowa. Nie rozumiem Ciebie, przeciez to, co mowisz jest niedorzeczne. Jesli chcesz korzystac, to zmieniasz ustawienia sterownikow i bedziesz mial tak jak wszyscy. Jesli nie chcesz, to skorzystasz. Jedno z drugim sie wyklucza, ale to jest logiczne?

To tak, jakbys poszedl do salonu samochodowego z pretensjami, ze kupujac samochod w kolorze czerownym nie bedziesz mogl jezdzic tym samym samochodem w kolorze zielonym. Zgadnij co powiec Ci dealer? Pokaze gdzie sa drzwi?
case
heh widze, ze Cie to bardzo zaintrygowalo - i nie rozumiesz nadal, ze chodzi mi o to, iz nie mam zamiaru wylaczac steriwnikow, bo podwojny klik na srodkowym przycisku jest dla mnie przydatny :? i caly czas probuje powiedziec, ze w takim wypadku DUPA ZBITA :evil: :evil:
SandmmaN
cRoMo: Mysle ze chodzi mi o to samo o co chodzi case, a mianowicie oto, ze sterowniki myszki nieraz maja rowniez przydatne funkcje... a jezeli mialbym sie zdecydowac na funkcjonowanie "specjali" dla 3ciego przycisku w K to ze sterow firmowych musialbym zrezygnowac (o ile dobrze zrozumialem). Sytuacja taka jest wg mnie malo interesujaca :/ Czy nie dalo by sie "upiec dwoch pieczeni na jednym ogniu" i jakos obejsc ustawienia firmowych sterow dla obszaru Konnekta zostawiajac ich funkcjonalnosc dla "calej reszty"?
Pzdr.
cRoMo
QUOTE(SandmmaN)
cRoMo: Mysle ze chodzi mi o to samo o co chodzi case, a mianowicie oto, ze sterowniki myszki nieraz maja rowniez przydatne funkcje... a jezeli mialbym sie zdecydowac na funkcjonowanie \"specjali\" dla 3ciego przycisku w K to ze sterow firmowych musialbym zrezygnowac (o ile dobrze zrozumialem). Sytuacja taka jest wg mnie malo interesujaca :/
Zdaje sobie sprawe tego, ale co w takim razie? Nie implementowac funkcji tylko dlatego, ze nie wszyscy z niej skorzystaja?

QUOTE
Czy nie dalo by sie \"upiec dwoch pieczeni na jednym ogniu\" i jakos obejsc ustawienia firmowych sterow dla obszaru Konnekta zostawiajac ich funkcjonalnosc dla \"calej reszty\"?

Majac zwykla, trzyprzyciskowa mysz i standardowe sterowniki, trzeci przycisk, podobnie jak pozostale dwa obslugiwany jest przez Win API. Majac mysz trzyprzyciskowa z fabrycznymi sterami i ustawionym dwuklikiem w srodkowym, Win API nie widzi trzech przyciskow, tylko to, co powiedza im stery. Stery mowia Win API, ze masz dwa przyciski, a trzeci obsluguja same i emuluja dwuklik pierwszego z przyciskow (lewego), ktore widzi WinAPI. Nie trzeba zadnej wiedzy, zeby do tego dojsc, zwykla dedukcja. Nie wiem czy istaniej sposobn na obejscie, to by sie mijalo z idea sterownikow w systemie.

Moge sie mylic, jesli tak, to prosze poprawic smile.gif
SandmmaN
QUOTE(cRoMo)
QUOTE(SandmmaN)
cRoMo: Mysle ze chodzi mi o to samo o co chodzi case, a mianowicie oto, ze sterowniki myszki nieraz maja rowniez przydatne funkcje... a jezeli mialbym sie zdecydowac na funkcjonowanie \"specjali\" dla 3ciego przycisku w K to ze sterow firmowych musialbym zrezygnowac (o ile dobrze zrozumialem). Sytuacja taka jest wg mnie malo interesujaca :/

Zdaje sobie sprawe tego, ale co w takim razie? Nie implementowac funkcji tylko dlatego, ze nie wszyscy z niej skorzystaja?

Przeziez nigdzie nie napisalem zeby rezygnowac z tego pomyslu :!: :!:

QUOTE(cRoMo)
QUOTE
Czy nie dalo by sie \"upiec dwoch pieczeni na jednym ogniu\" i jakos obejsc ustawienia firmowych sterow dla obszaru Konnekta zostawiajac ich funkcjonalnosc dla \"calej reszty\"?

Majac zwykla, trzyprzyciskowa mysz i standardowe sterowniki, trzeci przycisk, podobnie jak pozostale dwa obslugiwany jest przez Win API. Majac mysz trzyprzyciskowa z fabrycznymi sterami i ustawionym dwuklikiem w srodkowym, Win API nie widzi trzech przyciskow, tylko to, co powiedza im stery. Stery mowia Win API, ze masz dwa przyciski, a trzeci obsluguja same i emuluja dwuklik pierwszego z przyciskow (lewego), ktore widzi WinAPI. Nie trzeba zadnej wiedzy, zeby do tego dojsc, zwykla dedukcja.

Z tym ostatnim zdaniem to mysle ze troszke przesadzasz.
A co do moich "zdolnosci dedukcyjnych", to nie oczekuje dalszych komentarzy tongue.gif
Olórin
jestem za smile.gif a może gesty myszy jak w operze (naprawde świetna rzecz) tak się do nich przyzwyczaiłem że chce je w eksploratorze windosa użwyać i wszystkich innych programach !!!smile.gif)
Flind
albo w black& white. tam jest bajer a jak dam kilku osoba ignora i przeklne to zrobi mi sie ciemny kursor myszki a kolor pulpity zrobi mi sie czarny:P Sorry ale musze sie jakos odsresowac przed ustnym za 2godzinny
cRoMo
QUOTE(SandmmaN)
QUOTE(cRoMo)
Zdaje sobie sprawe tego, ale co w takim razie? Nie implementowac funkcji tylko dlatego, ze nie wszyscy z niej skorzystaja?

Przeziez nigdzie nie napisalem zeby rezygnowac z tego pomyslu :!: :!:
Watpie zeby byla mozliwosc wylaczenia okreslonej funkcjonalnosci w sterownikach dla danego programu.
Obie funkcje (obsluga srodkowego w K'u, przypisanie do srodkowego funkcji w sterach) na wzajem sobie nie przeszkadzaja, nie spowoduja zawieszenia komputera, nie ma zatem o czym rozmawiac. Jesli chcesz korzystac z srodkowego przycisku w Konnekcie, zmien ustawienia w sterach. Jesli nie, to nie zmieniaj, bedzie tak, jak dotychczas (tzn. obecnie wink.gif)
cRoMo
QUOTE(case)
heh widze, ze Cie to bardzo zaintrygowalo - i nie rozumiesz nadal, ze chodzi mi o to, iz nie mam zamiaru wylaczac steriwnikow, bo podwojny klik na srodkowym przycisku jest dla mnie przydatny :?


QUOTE(case)
ale pomysl cRoMo, ze do tego przycisku moze byc przypozadkowana jakas funkcja przez sterownik myszki [np. u mnie podwojny klik] i nie wiem jak wtedy zdaloby to egzamin...


QUOTE(case)
i caly czas probuje powiedziec, ze w takim wypadku DUPA ZBITA :evil:  :evil:


Zdawalo mi sie, ze szukales odpowiedzi na "jak zdaloby to egzamin" (z dodatkowymi ustawieniami w sterach), a nie, ze chciales powiedziec tylko "dupa zbita". Ze "dupa zbita" to ja wiem, dokladnie to samo moga przeciez powiedziec uzytkownicy dwuprzyciskowych myszy!!! Wy macie wybor, oni nie. Jesli nie masz zamiaru wylaczac sterownikow ani zmieniach w nich funkcji, to pogodz sie z tym, ze nie skorzystasz z obslugi trzeciego przycisku w Konnekcie. Coz wiecej dodawac?

PS. Poki co jeszcze sie hao nie wypowiedzial w tym watku, czyzby nie mial zamiaru dodac obslugi trzeciego przycisku? biggrin.gif

PS2. Mam wrazenie, ze jedynym Waszym problemem jest to, ze nie bedziecie mogli korzystac z obu funkcji naraz. Ale to Wasz osobisty problem i wyobor, nie ma sie co nad nim rozwodzic tutaj na Forum.

QUOTE(Sandmman)
Sytuacja taka jest wg mnie malo interesujaca :/
Podobnie nieciekawa sytuacje maja uzytkownicy Win98, ktorzy nie moga miec "pieknego i kolorowego" Konnekta, tak jak w WinXP....
hao
Pomysł jest dobry i wart uwagi... Ale jeszcze nie teraz smile.gif
case
QUOTE(cRoMo)
PS2. Mam wrazenie, ze jedynym Waszym problemem jest to, ze nie bedziecie mogli korzystac z obu funkcji naraz. Ale to Wasz osobisty problem i wyobor...

brawo! od poczatku o tym pisalem :wink:

...i gratuluje kolezenstwa :?
cRoMo
QUOTE(case)
...i gratuluje kolezenstwa :?

Nie rozumiem, jaiego kolezenstwa? Czy ja kogos obrazilem? Bylem ofensywny? Chcialem wytlumaczyc, ze nie ma zlotego srodka w tym przypadku, trzeba w czyms wybierac. Kolezenstwo nie ma tutaj nic do rzeczy!

EOT z mojej strony...
cRoMo
Przypominam propozycje. Czy na dzien dzisiejszy jest mozliwe zaimplementowanie dodatkowej funkcjonalnosci srodkowego przycisku? Moze przyszla wtyczka do skrotow Olorina cos w tym temacie moglaby zaoferowac? smile.gif
Olórin
Jeżeli uda mi się dobrać do kontrolki listy kontaktów to powinno dać się coś zrobić, ale niczego nie obiecuje :]
misiu98
QUOTE(Olórin)
jestem za smile.gif a może gesty myszy jak w operze (naprawde świetna rzecz) tak się do nich przyzwyczaiłem że chce je w eksploratorze windosa użwyać i wszystkich innych programach !!!smile.gif)


Polecam program "Symbol Commander" made by Sensiva. Siedzi sobie ładnie w tle i pozwala zdefiniować gesty do myszki, dodatkowo rozpoznaje gesty dla osobnych programów (jeden gest w różnych programach robi różne rzeczy). Jest to rozwiązane przy pomocy plugów do odpowiednich programów... Może pojawi się kiedyś plug do K? :roll:
lucas_mcs
definiowalny srodkowy przycisk byly cool smile.gif
mi wystarczyloby zeby delikatnie rozszerzyc funkcjonalnoc
np dwuklik na niedostepny kontakt w ktorym mamy zapisany nr tel kom. otwiera nie okno rozmowy, a okno smsów..
(moze to juz bylo i cos przeoczylem w opcjach)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.