Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Opis
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Olórin
służy do zmiany opisu smile.gif użycie
/opis jakis opis

bez parametru czyścici opis

wrzuciłem do katalogu, także pojawi się pewnie niedługo smile.gif w następnej wersji będzie zmiana statusu(tak jak w ekg smile.gif

ps. jak odczytać bieżący opis?
macnow
Możesz w nim dodać taką linię

KNotify("Zmieniłem opis na \""..var.."\"")

Wydaje mi się że bedzie troszke ciekawiej biggrin.gif
Olórin
już te bajery zrobiłem smile.gif ale do katalogu jeszcze niewrzucam bo to chyba bug(gdzies była o tym mowa) że jak sie w setstatus nieda parametru oz opisem to daje pusty a nie taki jak był wcześniej. są już funkcje /back /inv(lub jak kto woli /invisible) /zw smile.gif

jak odczytać własny opis??????
longart
Olórin, skad sie LUA nauczyles? Sa jakies kursy polskie? Bo mnie zainteresowalo robienie skryptow i obiecuje, ze jak bede umial to na pewno cos zmajsterkuje ;]
pozdro wink.gif
Sija
QUOTE(Olórin)
już te bajery zrobiłem smile.gif ale do katalogu jeszcze niewrzucam bo to chyba bug(gdzies była o tym mowa) że jak sie w setstatus nieda parametru oz opisem to daje pusty a nie taki jak był wcześniej. są już funkcje /back /inv(lub jak kto woli /invisible) /zw smile.gif

jak odczytać własny opis??????


juz to przerabialem pare dni temu, dopoki nie wyjdzie nowa v K.Bot'a to nie da rady :/
Flind
pewnie podstawy ma z innych jezykow programowania i nawet jesli ktos kiedys widział pascala to juz bedzie mu łatwiej z lua apo drugie pewnie przesledził kody i przeanalizował je i doszedł stopniowo co do czego jet. ja własnie tak robie ze patrze sie na kod i kazdy elemet prbuje sobie przyswoic. niestety nigdy jakos programowanie mi nie szło wiec ja za scrypty raczej nie bede sie brał
macnow
U mnie to podobnie wygląda smile.gif
90% to wiedza z innych języków programowania Pascal, Basic, PHP.
A reszta to angielski manual: http://www.lua.org/manual.
I analiza wszystkich przykładów smile.gif

Ale przydał by się jakiś spis wszystkich komend Konnekta obsługiwanych przez Bota biggrin.gif
Olórin
QUOTE
U mnie to podobnie wygląda 
90% to wiedza z innych języków programowania Pascal, Basic, PHP.
A reszta to angielski manual: http://www.lua.org/manual.
I analiza wszystkich przykładów 
Ale przydał by się jakiś spis wszystkich komend Konnekta obsługiwanych przez Bota


u mnie to samo smile.gif

spis komend i parametry z przykładem użycia smile.gif))

wrzuciłem update do katalogu
UWAGA!! skrypt pisze że zostawił stary opis, ale tego nierobi(opis jest pusty) to bug w KBocie musimy poczekać na nową wersję
Olórin
nietworzyłem nowego wątku bo to chyba niejest potrzebene smile.gif wrzuciłem do katalogu skrypt uruchamiający coś w windowsie tzn. to jest cos takiego jak Start->uruchom smile.gif) użycie /cmd notepad.exe
torn
QUOTE(Olórin)
nietworzyłem nowego wątku bo to chyba niejest potrzebene :) wrzuciłem do katalogu skrypt uruchamiający coś w windowsie tzn. to jest cos takiego jak Start->uruchom :)) użycie /cmd notepad.exe
przydało by się jeszcze żeby potrafił wyświetlić w okienku rozmowy to co program zwraca, np: /cmd ping jakis.serwer.pl
SandmmaN
QUOTE(torn)
(...) przydało by się jeszcze żeby potrafił wyświetlić w okienku rozmowy to co program zwraca, np: /cmd ping jakis.serwer.pl

biggrin.gif ping to byla tez pierwsza sprawa jaka mi przyszla do glowy
Olórin
spróbuje to zrobić, o ile się da smile.gif) mam 1 pomysł jak to zrobić smile.gif ale to dopiero wieczorem jak wrócę ze szkoły smile.gif)

ps. z tym pingiem to niezły pomysł(komeda /ping smile.gif)
foxtwo
gdy w oknie kolezanki/kolegi wpisywalem /away [cos tam] to wyswietlal mi sie komunikat, ze wlaczono/wylaczono away'a i dana osoba nie widziala mojej wiadomosci...

gdy wpisuje /opis [cos tam] to niedosc ze to widzi druga osoba w ktorej oknie wpisuje ta wiadomosc to na dodatek nie wyksaqje zaden komunikat od kBot'a, ze zmieniono status... chyba trzeba to zmienic 8)
Olórin
żadna wiadomość nie idzie do rozmówcy, przynajmniej u mnie
z tym że pokazuje w oknie rozmowy ze coś zrobił już jest smile.gif, btw to było już przez knotify tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.