Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odpytywanie od SRV raz jeszcze
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
hornet
Jeszcze raz wraca problem DNS-owych rekordów SRV...

A mianowicie, Konnekt już się grzecznie pyta o co trzeba:

## [kJabber] DNS SRV (_xmpp-client._tcp.domena.pl)

a mimo to ciągle mi nie działało... Więc zaczałem sprawdać co i gdzie, i co widzę?

Ustawienia sieci mojego komputera:

Ethernet adapter Local Area Connection:
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.132.71
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.132.125
192.168.130.10

Jak widać jestem w intranecie i mam skonfigurowane serwery DNS intranetowe, które oczywiście mają "nieco" inne wpisy niż te zewnętrzne. I np. wpis "_xmpp-client._tcp.domena.pl" jest zupełnie niewidoczny z zewnątrz, za to w intranecie działa aż miło:

C:\Documents and Settings\użytkownik>nslookup
Default Server: intranet_dns.domena.pl
Address: 192.168.132.125

> set q=srv
> _xmpp-client._tcp.domena.pl
Server: intranet_dns.domena.pl
Address: 192.168.132.125

_xmpp-client._tcp.domena.pl SRV service location:
priority = 5
weight = 0
port = 5222
svr hostname = jabber_intranet.domena.pl
jabber_intranet.domena.pl internet address = 192.168.132.201

Więc załączyłem sobie Ethereala, i okazało się, że Konnekt odpytuje - nie wiadomo czemu - nie serwer intranet_dns.domena.pl, tylko (chyba wpisany na stałe w kod czy co?) serwer... 194.204.159.1, czyli dns.tpsa.pl! (w załączeniu zrzut ekranu z Ethereala)...

Co ciekawe - gdy odpytanie dns.tpsa.pl o SRV się nie powiodło, to następne pytania, już po prostu o rekordy A, są wykonane prawidłowo - pytany jest intranetowy serwer 192.168.132.125 (to też widać na załączonym zrzucie). Błąd jest więc ewidentnie w kodzie DNS SRV.

Załączniki

hao
Hmmm, to fakt, obsługa DNS SRV ma na stałe wpisany DNS z tpsa. Jak widać trzeba będzie to poprawić smile.gif
Olórin
A ja się dziwiłem dlaczego czasami nie chce połączyć tongue.gif
itsonlyme
QUOTE(hao @ 22.03.2006 - 00:47) *

Hmmm, to fakt, obsługa DNS SRV ma na stałe wpisany DNS z tpsa. Jak widać trzeba będzie to poprawić smile.gif

To jaka jest szansa, że to kiedykolwiek zostanie poprawione - już dwa lata minęły?

Wczoraj prawie półtorej godziny z tym walczyłem, żeby tak samo Wiresharkiem odkryć, że odpytujecie dns.tpsa.pl. Tak się jednak składa, że TPSA blokuje mojemu providerowi dostęp do DNSa i zapytanie wraca z odpowiedzią "Refused". A dodam, że jestem akurat użytkownikiem jednego z większych dostawców w Krakowie...
Konrado
QUOTE(itsonlyme @ 3.02.2008 - 08:26) *

kiedykolwiek zostanie poprawione - już dwa lata minęły?


Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. smile.gif
Sija
zajmiemy sie tym niebawem smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.