Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bałagan z comendami
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Flind
Nie wiedziałem gdzie ten temat dac wiec dałem tu.
Ilosc powstajcych skyptow do k bota jest ogromna i prawie co dzien powstaje cos nowego. w takiej sytułacji mozna sie troche juz po gubic z komendami do poszczegolnych skryptow. Apeluje do wszytkich tych ktorzy takowe pisza by na poczatku tam gdzie podaja informacje o sobie tez wpisywali comedy jakie ten bot obsługuje i moze krotki opis.Ja sobie daje rade po przeanalizowaniu kodu jak co działa ale wiele oob nie i dzieki temu nie musiał by grzebac po całym pliku tylko by zobaczyły na samym poczatku co dany skrypt oferuje. Wydaje mi sie ze to był by dobry zwyczaj dzieki ktoremu wszystko wiadomo bo jak narazie nie ma jakiesgos zbioru komed, a szkoda ze nie ma czegos takiego ze po wpisaniu np "/?" wyskakuja wszystkie polecenia dla wszystkich skryptow. Dqało by sie cos takiego zrobic??
macnow
A wiec moje oba skrypty: TextFilter i Cenzor nie mają żadnych komend.
TextFiltera można konfigurować edytując w pierwszych liniach włacza się i wyłacza kolejne filtry. Wstawiając 0/1 smile.gif
MiLKA
hmm... moja gierka ma takie cos ;p
a co do polecenie /? to mozna by takie cos zrobic, ale narazie pewnie bys musial sam edytowac sobie ten plik ;( pomysle kiedys nad jakims rozwiazaniem tego, ale bedzie wymagalo to dodania przez Kubę funkcji listującej dostępne moduły (mam juz nawet pomysl jak to zrobic :D). Jeśli takie coś będzie to reszte skryptu moge skleić :D
Flind
ale chodzi chodzby o cos takiego by na poczatku kazdego scryptu przytytule i info o tworcy był spis. to juz dosc wygodne bo chodzby np w bot.lua to ile tam jest komend
MiLKA
update tego co napisalem wczesniej, funkcje potrzebne do wykonania tego co chce zrobic juz sa zaimplementowane w wersji obecnej, wiec teraz jedynie musze poczekac na funkcje listujaca wszystkie skrypty uruchomionie w kbocie :)
Olórin
ja takie coś daje w .lua i w katalogu też jest opis użycia smile.gif
macnow
trzeba by zrobic taką uniwersalną cześc skryptu reagujacą na /nazwaskryptu ? smile.gif
każdy by sobie wstawił do skryptu i odpowiednio opisał biggrin.gif
było by cacy smile.gif
Olórin
...albo funkcje np /help bot.lua
i to by w bot.lua uruchamiało funkcje help która by zwracała manuala smile.gif))
czyli help.lua który wywołuje funkcje help z poszczególnych skryptów
MiLKA
QUOTE(Olórin)
...albo funkcje np /help bot.lua
i to by w bot.lua uruchamiało funkcje help która by zwracała manuala smile.gif))
czyli help.lua który wywołuje funkcje help z poszczególnych skryptów

a wiec taki wlasnie skrypt robie ( wiec prosze o nie dublowanie prac wink.gif ), bedzie on laczyl sie ze strona internetowa na ktorej beda zapisane wszystkie informacje o skryptach do kbota. Kazdy bedzie mogl sie zarejestrowac i dodawac pomoc do swoich skryptow, wiec bedzie mozna pominac tego typu dodatki w skryptach ( cos na wzor man z *nixa ). Poki nie bedzie funkcji listujacej wszystkie uruchomione skrypty, skrypt bedzie wymagal podania nazwy skryptu do ktorego chcemy pomoc smile.gif
hao
Od razu powiem, że w przyszłości (miało być już jakiś czas temu, ale tradycyjnie nie wyszło), być może przy okazji przerabiania kolejki wiadomości Konnekt, a nie KBot będzie zajmował się obsługą poleceń wpisywanych zarówno w oknie rozmowy jak i w specjalnym oknie. W planach jest również obsługa zapytania help właśnie... Więc to w skryptach powinna być stosowna informacja... (zwłaszcza, że odpada wtedy zabawa w zarządzanie wersjami)...

Swoją drogą, dobrą praktyką jest sprawdzanie w komendach czy pierwszy i jedyny parametr to "/?" i jak tak to wyświetlenie helpa...
Olórin
co wy macie z tym dublowaniem tongue.gif
a tak pozatym ja dawałem propozycje, nie że bym to miał robić tongue.gif
winthux
ja bym proponował coś takiego:
CODE

if command == "skrypt" then
local var = params[1]
if var == "start" then

takie coś by miało na początku /skrypt start i wtedy komendy nie dublowałyby się i wiadomoby było z czego się korzysta. Jeden minus - dużo pisania przy złożonych poleceniach.
torn
QUOTE(MiLKA)
a wiec taki wlasnie skrypt robie ( wiec prosze o nie dublowanie prac ;) ), bedzie on laczyl sie ze strona internetowa na ktorej beda zapisane wszystkie informacje o skryptach do kbota
Może umieścimy to na naszym serwerze?
miluti
Heh, miałem pisać o podobnym skrypcie ale widzę że nie ma sensu zaczynać nowego wątku więc wrzucę do tego...
Myślałem o skrypcie informującym, najlepiej w formie interakcyjnej tak by nie trzeba było za dużo stukać w klawiaturę żeby coś zobaczyć smile.gif

Co miałby robić? Generalnie do uruchomienia potrzebna by była jedna komenda, reszta działania skryptu opierałaby się na wybraniu odpowiedniej cyfry z menu.
Dla przykładu:
1) Pokaż wszystkie skrypty
2) Pokaż aktywne skrypty
3) Pokaż aktywne komendy...

Całość odbywałaby się w oknie rozmowy, najlepiej gdyby to co się w nim ukazuje nie zostawało zapisywane w historii wiadomości bo i po co? Ewentualnie na samym początku działania skryptu mogłoby się pokazać pytanie czy ma zapisać do pliku.
Reszta skryptów trochę by się powiększyła ale w zamian wszystkie informacje będą pod ręką (w każdym skrypcie powinny się znaleźć odpowiednio spreparowane informacje o jego przeznaczeniu wraz z opisem działania komend).

Ewentualnie do tego można by dorzucić część organizacyjną w której wybierałoby się skrypty do aktywacji, dezaktywacji, grupowania (możliwość włączenia/wyłączenia kilku skryptów naraz przez wybór odpowiedniej grupy)...
MiLKA
QUOTE(torn)
QUOTE(MiLKA)
a wiec taki wlasnie skrypt robie ( wiec prosze o nie dublowanie prac ;) ), bedzie on laczyl sie ze strona internetowa na ktorej beda zapisane wszystkie informacje o skryptach do kbota
Może umieścimy to na naszym serwerze?
Kwestia tylko i wylacznie dogadania sie, jak ukoncze skrypta a potem serwis www.
miluti
Musi to być na stronie? Równie dobrze wszystkie potrzebne informacje dotyczące działania skryptu mogłyby być umieszczone w nim samym.
Olórin
narazie tego skryptu niema, proponuje zrobić przyklejony wątek w forum kbota, gdzie będzie sam spis komend[żadnych komentarzy, tylko spis]!!! wtedy dobrze będzie nam się pracowało :]
johno
witam po raz pierwszy.
Wlasnie skubie pierwszy skrypcik (wybitnie nieprzydatny).. dla samego zapoznania sie z jakze wspanialym :? jezykiem jakim jest Lua.
pierwsza komende jaka zaimplementowalem bylo /help

gdyby kazdy w tworzonym skrypcie dodawal by warunek do tej komendy, ktora wyswietlala by czytelny opis funkcji np:
QUOTE
:: Opis funkcji skryptu 'blebles' ::
/banan - obsluga banana
^> parametry:
--- obr - obierasz banana
--- zj - zjadasz banana
--- {brak parametru} - nie wiesz co zrobic z bananem wiec wkladasz go do nosa
.
/kamien - miotasz kamieniem
^> parametry:
--- sasiad - miotasz w sasiada
....
.
:: KONIEC opisu funkcji skryptu 'blebles' ::
.
.

wywolanie komendy /help wyswetlilo by pomoc wszystkich skryptow dla ktorych jest zaimlementowana

do tego mozna dodac parametr dla /help w kazdym skrypcie, o wartosci rownej nazwie skryptu. wtedy wyswietlala by sie tylko pomoc dla danego skryptu.

Moim zdaniem (zakladajac ze wszyscy by sobie wzieli to do serc) bylo by to bardzo skuteczne i wygodne

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.