Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przygotowania do wersji .99
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Od dwóch dni szykuję nową wersję. Tym razem będzie jedna praktycznie nowa wtyczka - update.
Dzięki niemu, paczkę z Konnektem pobierzecie ze strony tylko raz... Później update będzie dociągał tylko zmienione pliki bezpośrednio z serwera...
Jak na razie gotowy jest tylko programik, który zajmie się zainstalowaniem pobranych plików, do zrobienia jest jeszcze cała wtyczka no i poprawki znalezionych błędów...
Czemu nie wydam najpierw jakiejś wersji z poprawkami?
A no temu, że od najbliższej wersji z update'em przygotowywanie poprawek będzie znaaacznie prostsze i będą mogły ukazywać się częściej...
Kiedy będzie gotowe? Trudno określić... Na razie idzie mi całkiem nieźle biggrin.gif
Bora
więc trzeba czekać.
Mimo to dzięki za szybką odpowiedź.
Pomęcze sie jeszcze pare dni.
Czego sie nie robi dla Konnekta smile.gif)
alberht
o to mi wlasnie chodzilo w moim poscie o wtyczce update .... moje marzenia nt idealne komunikatora internetowego zaczynaja sie spelniac biggrin.gif
Puma
Szykuje się wersja .99 to oznacza że za ok. dwa miesiący wyjdzie wersja 1 a to już nie oznacza wersji beta lecz pełnowartościowy komunikator któdzie wolny od wad wieku dziecięgo smile.gif
shw
taki small OT - a moze zamiast .99 juz zrobic go jako .00 ? niby zadna roznica, ale bedzie to dosc rewolucyjna i znaczna zmiana, wiec moze lepiej "wyzerowac" licznik, zeby jakos fajniej bylo widac wszystkie dociagane poprawki (od wersji .00 zaciagaloby samo, wiec rosnace numerki .01...itd wygladalyby lepiej).
moze moja propozycja/post jest bez sensu, ale moze teamowi staminy sie spodoba i wlasnie tak zrobi...
alberht
do wersji 1 jeshcze spora droga, bo teraz konnekt jest w wersji 0.6.17.98 wiec next wersja bedzie 0.6.17.99, a nastepna to nie bedzie 1 tylko 0.6.18 chyba, ze hao narobi tyle poprawek i udoskonalen, ze przeskoczy te kilka poziomów biggrin.gif (mam taką nadzieję)
Puma
QUOTE(alberht)
do wersji 1 jeshcze spora droga, bo teraz konnekt jest w wersji 0.6.17.98 wiec next wersja bedzie 0.6.17.99, a nastepna to nie bedzie 1 tylko 0.6.18


Masz rację, przegapiłem ten fakt smile.gif
Swoją drogą można chyba już dać wersje 1 czy Hao chcę robić jeszcze tak dużo tych poprawek do swojego dzieła i chcę zrobić z K system operacyjny smile.gif
alberht
2 hao
czy nie dałoby się zrobić tak, żeby pod ikonką wtyczek zamiast menu wtyczek otwierała się domyślnie ustawiona wtyczka (do ustwaienia w opcjach)??
kiedy obsługa jabbera, bo miała być prosta, a ciągle nie ma żadnej biggrin.gif
aqapo
Mam nadzieje że nowa wtyczka - upade, będzie pobierała i instalowała samodzielnie nie tylko nowe wersje konnekt i poprawki do programu, ale także wtyczki i skrypty kBot-a.
alberht
popieram kolege aqapo, dokladnie o to mi chodzilo...
vojtek
Dokladnie! To by naprawde super rzecz byla - wlaczasz konnekta i masz cos takiego:
- Nowe poprawki do Konnekta:
x nowe libgadu
x poprawki rdzenia
x itd wink.gif
- Nowe wtyczki:
x kboard 2.18
x K.onferencje wink.gif
- Nowe skrypty:
x q3 on konnekt
x itd

smile.gif I teraz poprzez x zaznaczasz co chcesz sobie zainstalowac i po kilkunastu sekundach wszystko chodzi cacy smile.gif Hao - jak Ci sie uda cos tkaiego (podobnego) zrobic to naprawde bedzie super..
hao
Sposób działania update'a będzie to jak najbardziej umożliwiał... Gorzej trochę ze stroną techniczną takiego "przedsięwzięcia".

Chyba że jedna osoba, np. Kuba będzie zajmowała się kompletowaniem skryptów i podsyłaniem ich raz na jakiś czas bezpośrednio do mnie... Wtedy nie ma problemu...
Olórin
a może katalog w formie wtyczki, nietrzebaby było rozpakowywać tych skryptów itd. smile.gif))
cRoMo
Włąsnie. Olórin ma racje. Chociaz nioe do konca wink.gif Zmodyfikować Katalog tak, aby po dodaniu i zatwierdzeniu system automatycznie przesylal info. Powiedzmy po zebraniu sie kilku, minimum 3 nowych pozycji, a jesli nie, to co 24 godziny. Odpada problem z kompletowaniem zestawów, jedyne zadanie to takie jak dotychczas, czyli moderowanie Katalogu. Oczywiscie jesli chodzi o nowe wersje Konnekta info specjalne smile.gif
Olórin
może jeszcze jedną grupę do katalogu tzn. dla zasłużonych(w pozytywnym znaczeniu) i zaufanych użytkowników żeby ich skrypty były wrzucane z pominięciem moderatorów wink.gif albo katalog w katalogu pliki niezaakceptowane smile.gif))

ps. i żeby kupdate rozpakowywał skrypty, i zaznaczał je na liście kbota, a następnie go przeładowywał to by było świetnie smile.gif a restart K tylko wtedy kiedy potrzebny czyli instalacja nowych wtyczek i K
hao
Chodzi nie o problem z kompletowaniem skryptów tylko o fakt, że ktoś najpierw musi je porządnie przejrzeć zanim się je wystawi... Zwłaszcza przy skryptach przydałyby się ich wersje bardziej rozwinięte...

kUpdate nie będzie na pewno włączał nowych skryptów. To już raczej wybór użytkownika... Z różnych względów każda aktualizacja wiąże się z automatycznym restartem (i uruchomieniem zewnętrznego programu).
Przemek
Hao! Jak tam prace nad nową wersją możesz zdać relace?
hao
Niestety na razie stoją z małymi przerwami. Trudno mi określić kiedy siądę z powrotem... kUpdate jest zrobiony mniej więcej do połowy. Ogólnie na pewno nie wcześniej niż w środę, a potem się zobaczy.
Puma
Jak idą postępy :?:
Mi brak konferencji a reszta jest OK.
Aha żeby namówić kumpli przydały by się emocjonki tongue.gif
Sahasrara
hao - ja mam tylko takie pytanie: jak przewidujesz, kiedy Konnekt będzie miał wszystkie te wodotryski na których wielu użytkownikom tak zależy? (inne sieci, emotiokony itd.)
Ludwik
Jabber to nie są "wodotryski" smile.gif
Olórin
QUOTE(Ludwik)
Jabber to nie są \"wodotryski\"  smile.gif

Masz absolutnoą rację !!!!!
Puma
Nie wymaga obsłu nowych sieci bo jak widać projekt K utknął sad.gif
Jednak by się przydały, konkurencja nie śpi laugh.gif
hao
Ruszyłem znowu trochę z miejsca i póki co robię kUpdate... Przejrzałem porządniej dostępne biblioteki Jabberowei trochę przerażają mnie rozmiary co poniektórych z nich... OAJabber którego planowałem użyć (bo jest chyba jedynym godnym uwagi projektem w C++) używa Xercesa do parsowania XMLi, a ten zajmuje grubo ponad 2,5 mega. Jak na jednorazowy download nie jest to oczywiście dużo ale zacząłem się zastanawiać czego to jeszcze może wymagać i jaki jest jego finalny rozmiar...
Są jeszcze projekty w C, ale tutaj nie wiem czy pakować się znowu w coś nieobiektowego. Cóż, do ukończenia kUpdate jeszcze trochę i dopiero wtedy rozejrzę się bardziej...
A może ktoś w czynie społecznym poszukałby bibliotek Jabberowych na licencji LGPL lub dowolnej innej dopuszczającej dołączanie biblioteki dynamicznie???
cRoMo
QUOTE(hao)
A może ktoś w czynie społecznym poszukałby bibliotek Jabberowych na licencji LGPL lub dowolnej innej dopuszczającej dołączanie biblioteki dynamicznie???

Mysle, ze jak nie ma czegos na www.jabberstudio.com, to nie ma tego nigdzie i tam chyba powinienes szukac, chociaz przypuszczam, ze o istnieniu tej strony juz dawno wiedziales smile.gif

UPDATE:
Dizwne, ale znalazlem projekt przechowywany na powyzszym serwisie, ktory jednak nie znajduje sie w spisie projektow umieszczonym na glownej stronie. Albo ja jestem slepy i nie wiedze wink.gif Metoda prob i bledow znalazlem strone domowa, http://jabberoo.jabberstudio.org , natomiast CVS lezy tutaj. Z opisu tego samego projektu na SourceForge.net (stamtad jakies pol roku temu projekt zostal przeniesiony na jabberstudio, na to przynajmniej wyglada) wynika, ze biblioteka jest oprta na LGPL, podobnie jak biblioteka libsigc++, ktorej wymaga.

UPDATE 2:
Powyzsza sytuacja ma miejsce z tej prostej przyczyny, ze Jabberoo na jabberstudio.org wystepuje razem z klientem Jabbera pt. 'Gabber', ktorego strone znajdziemy tutaj. Natomiast po sciagnieciu archiwum z biblioteka z przykroscia stwierdzam, ze najwyrazniej pozbyla sie ona swoich 'wlasciwosci' miedzyplatformowych i nie widze tam obslugi takze systemu Win32 :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.