Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] RemoteControl v.0.1a
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
winthux
Wypuściłem tą wersję, bo chcę się przekonać ilu chętnych jest... czy robić to dla wszystkich czy tylko dla siebie.

Skrypt za główne zadanie ma umożliwić sterowanie konnektem na innym kompie za pomoca "linii poleceń" tak jakby siedział ktoś przed tym komputerem.

Wersja bez komentarzy w stadium alpha ale coś tam działa ;)
Jest help.
Działa jak na razie:
- odbieranie wiadomości
- wysylanie statusu
- ustawianie statusu
- pobieranie statusu
- jest help pod /rc help <= tam wiecej info szukac lub analizowac kod ;)
Flind
jeszcze nic nie widze ale wyglada super wink.gif. zawsze o czyms takim marzyłem.

fajnie mozna sie pobawic. W połaczeni z skryptem informujacym o nowych wiadomosciach na komorke bedzie to super rzecz. bo wezmy ze siedze soobie u kogos, dostaje sma i po chwili sprawdzam sobie co to za wiadomosc
Flind
super sprawa ten skrypt chodzza bardzo nie rozumie do czego ma słuzyc pobieranie mego statusu skoro kazdy widzi jak stus mam wiec nie widze zastosowania dla /getstatus

Brakuje jeszcze tylko zabezpieczenia przed nie powołanymi osobami bo na stan dzisiejszy kazdy sobie moze wpisac komede i juz widzi kogo mam dostepnego na liscie kontaktow i takie tam. Proponuje odniesc sie do termina.lua by było jedno hasło do wszystkiego a funkcja ./login jest nad wyraz skuteczna, szkoda ze pozniej trzeba u osoby historie wyczyscic by nie wiedziaął jakie mam hasło smile.gif
winthux
To jest jeszcze wersja alpha... wrzuciłem ją tak o, aby zobaczyć kto jest nią zainteresowany. Dla mojego osobistego użytku haslo nie ma sensu ;). Inaczej mam zabezpieczone :). Postaram się dodać haslo, spróbuje jeszcze dodac archiwum komend i wiadomosci, które otrzymaliśmy podczas nieobecności. No i oczywiście powiadamianie smsem ;)

Są jakieś jeszcze propozycje co dodac lub poprawić?
beherith
Zaobserwowalem blad :-)W tym czasie nieprzeprowadzalem zadnych rozmow...poprostu nic,nagle wyskakuje taki zonk.

user posted image
winthux
Najprawdopodobniej musiał ktoś do Ciebie wysłać wiadomość a miałeś włączony skrypt ale nie ustawiony AdminID, dlatego wywalił błąd. Wczoraj próbowałem to poprawić ale już za bardzo spać mi się chciało. Muszę jeszcze nad tym pomyśleć :)
winthux
Kolejna wersja powinna już być niedługo w katalogu. Poprawiłem ten błąd i nie powinien już się pojawiać. Changelog jest zamieszczony w skrypcie.

Czekam dalej na propozycje.
Bora
jak dla mnie brakuje troche zabezipeczeń np przy połączeniach z innego konta
miluti
Jeśli chodzi o zabezpieczenie to proponuję jako jedną z możliwości generowanie jednorazowego hasła przez skrypt i wysyłanie go przez bramkę sms.
Flind
QUOTE
Jeśli chodzi o zabezpieczenie to proponuję jako jedną z możliwości generowanie jednorazowego hasła przez skrypt i wysyłanie go przez bramkę sms.


to jest nie głupie bo wkurzajace jest troche to ze ide do kogos to najpierw musze kazac mu sie odwrucic by nie widział mego hasła jak go wpisuje a potem mi jeszcze je wyswietla to pozniej musze usunac istorie z ta rozmowa. Z drugiej natomiast strony nie wiem czy juz bardziej nie opłacało by mi ise właczyc moj numer na czyims kompie i sprawdzic wiadomosci niz bawic sie w jakies bawienie z smsami by dostac hasło itp. Ale mimow szystko mogło by to wygladac np tak ze wysy.łam do siibei jakas komede ktora po rozpoznaniu przez bota daje poleenie do wysłania hasła na numer komorki ktory juz o wile wczesniej zdefiniowałem w skrypcie. i po takim czyms pozostaje sie tylko modlic o hasło by przyszło i by limit bramki nie był wykorzystany biggrin.gif:D trioche za duzo zabawy mimo to tongue.gif
miluti
To była jedna z możliwości, dobrze by się sprawdziła gdybyś chciał zaszpanować przed panienką laugh.gif
Innym rozwiązaniem (w przypadku samego sprawdzenia nieprzeczytanych wiadomości) może być wysłanie całości na e-maila, wtedy odpada zabawa z hasłami.
QUOTE(Flind)
[...]Z drugiej natomiast strony nie wiem czy juz bardziej nie opłacało by mi ise właczyc moj numer na czyims kompie i sprawdzic wiadomosci niz bawic sie w jakies bawienie z smsami by dostac hasło itp[...]
Mam wątpliwości...
- włączony Konnekt będzie przejmował wiadomości i nic nie odbierzesz z serwera, po drugie nie zalogujesz się na to konto z wiadomych względów
- jeśli przy wyłączonym zalogujesz się, przeczytasz i odbierzesz ale nie będziesz miał tego zapisanego w Konnekcie

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie użycie odpowiedniego skryptu smile.gif
winthux
Już jest w katalogu poprawiona wersja.
Olórin
function IRecv (msg)
czy zawartość powyższej funkcji czasem uniemożliwie korzystanie z rc kiedy z 2 stron jest konnekt z tym skryptem??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.