Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Słownik do konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
dedec
Chciałbym zaprpownowac wtyczke w rodzaju słwonika taka jak powstała do tlen.pl wczoraj co sądzicie o tym ?? :)
Słownik do tlena jest podtym adresem : TU !!

Opis słownika do tlena na gg3d.com : Słownik sprawdzający poprawność pisowni korzystając z bazy MS Word (jednak nie wymaga Worda).

Nie ma potrzeby mieć zainstalowanego samego Word'a.
werw0e
myślałem nad tym z chęcią bym to zrobił, ale tylko w Delphi bo niestety nie umiem kompletnie c, ale jak ktoś przetłómaczy mi SDK D
Flind
spodziewałem sie czegos bardziej odkrywczego ale nie ma to jak sciagnac z innych programow.
a tak w ogole to ktos by z czegos takiego korzystał, bo jak sie chyba z kims rozmawia to nie ma czasu w bawienie sie w sprawdzanie poprawnosc pisoni. a dłuzsze wiadomosc to raczej mailem sie wysyła bo przynajmniej jest pewnosc ze dojdzie.
mimo wszystko było by dosc ciekawe gdyby w czesie mego pisania tekstu na bierzaco była sprawdzana poprawnosc tak jak w wordzie i jeszcze przed wyslanie bez robie nai nieczego widze błedne wtrazy bedace pod kreslone szlaczkiem
nix
hmm a ja bym chcial auto uzupelnianie - wpisze poczatek slowa i wtyczka podpowiada reszte (tak jak w adresach IE) hihi
niech ktos cos takiego napisze.... prooooooosze :]
winthux
To można by było skorzystać ze słownika worda i mieć bazę wyrazów a później tylko niech dopasowuje wyrazy :)
torn
A ja chcę słownik T9... będę pisał wiadomości na klawiaturze numerycznej :]
Olórin
hehe smile.gif a ja chce chełm żeby mi odrazu wiadomośći z myśli zczytywał a nie bawić sie w jakąś klawiature

a komu to potrzebne....część błędów np. "ci","tobie" można w kbocie zamieniać na "Ci","Tobie" itd.


ps. mojemu "kumplowi" by sie coś takiego przydało, gosc robi takie błędy ort. że niewiadomo o co chodzi smile.gif
Flind
QUOTE
część błędów np. \"ci\",\"tobie\" można w kbocie zamieniać na \"Ci\",\"Tobie\" itd.


to tez bez sensu, nich sie ludzie poprawnniie ucza pisać a nie na maszynach sie opieraja:D
Olórin
ja generalnie jestem przeciw, bo dysortografi niemam(tylko dysgrafie,i tak połowa nauczycieli imho niezwraca na to uwagi[np. pani K........... od histori] :PPP) a pisać umiem, większość błedów ort. to brak polskich liter i nietrafiernie w odpowiedni klawisz.

btw, ciekawe jak ten tlen radzi sobie z nie z czasownikami bo word wogóle niejaży że sie pisze rozłącznie i podkreśla na czerwono i brak podpowiedzi albo cos takiego
Flind
to tlenie pewnie tak samo chociaz widziałem przy instalacji tej wtyczki z telena ze jest wrzucona nowa biblioteka z office xp
dedec
To zrobi ktoś taką wtyczke ???
Mi by się taka bardzo sprzydała.
vojtek
Hm.. ale taki slownik bedzie musial uwzglendiac polskie litery - tzn. nie bedize mozna pisac czesc bo od razu zostanie slowo podkreslone na czerwono itp. Poza tym jesli sie szybko pisze to bledy sa nieuniknione (chodzi o literowki i brak polskich znakow), dlatego moim zdaniem slownik nie ma sensu..
dedec
A taki słownik, że jak się napisze np. SIE to odrazu pisze w polu rozmowy SIĘ takie cos by mi się sprzydało bo czesto nie pishe polskich znaków
dedec
Jeżeli ktoś by coś zrobił prosze wysłanie mi na adres dedec@kbn.pl z gory thx...
Ludwik
A ja uważam że to swietny pomysł.
Już jakieś dwa tygodnie temu wysłałem podobny post na forum Kadu, podchwycili to i w Kadu ma się pojawić sprawdzanie pisowni.

Słownik oznaczał by (np. zmieniał kolor na czerwony) wszelkie niepoprawne słowa. Uzytkownik mógłby to zignorować i wysłac, albo poprawić. Uważam, że bardzo, bardzo fajna opcja.
dedec
To wyjdze coś z tego ??
Bo jak mowilem mi sie to bardzo by sprzydało !
dedec
no trudno nic z tego nie wyjdze... eh szkoda... sad.gif(
burcu
QUOTE(dedec)
no trudno nic z tego nie wyjdze... eh szkoda... sad.gif(


Chłopie wyluzuj troszkę to nie koncert życzeń. :?
Jak ktoś będzie miał czas, umiejętności i chęci to się tym może zajmie... A na razie jest propozycja, otwarty temat i dyskusja... tyle
Olórin
takie małe pytanko: kto będzie z tego tak naprawde korzystał bo ja niewyobrażam sobie K który krzyczy na mnie (jak zrobisz bład to dzwięk) że robie tyle błędów ort. to by była jedyna wtyczka której wogóle bym niezainstalował

ps. word nie wie wogóle o zasadzie nie z czasownikami(ja zawsze pisze razem) i daje prawy klik a on 'co?' smile.gif najlepiej jakby byłą właczone automatyczna poprawa wiadomości, co by sie działo, jak by zaczą poprawiać to by niewiadomobyło oco chodzi
torn
Myślę, że sprawdzanie pisowni mogło by wyglądać tak:
user posted image
:P
Ludwik
Ja bym na pewno korzystał (gdybym korzystął z konnekta laugh.gif ). Gabber zmienia kolor takich słów na czerowo, nie krzyczy, nie jest nachalny, nie pyta. Pozostawia ci wybór. Wiesz, ze w tym słowie jest błąd, ale możesz się zachowywać jak byś nie wiedział wink.gif Odrazu się w tym zakochałem biggrin.gif
Mam nadzieję że dzięki takiej opcji w Kadu (jest w ToDo kolejnej wersji) pozbędę się złych nawyków i wreszcie naucze pisac wink.gif
Flind
takie własnie zaznaczanie an czerwono w konnekcie było by boskie. bo jak do tej pory pisze nawet z beldami to wysylam wiadomosc nawet nie zdajac sobie sprawe ze popełniłem jakas literowke lub bład . taki czerwony kolorek zwracał by z pewnoscia ma uwage na błedy i starał bym sie je poprawiac :]
Olórin
jedyne błędy jakie tu widze to brak polskich literek i nie z czasownikami (tego mnie nienauczycie tongue.gifP) może jednak powrócimy do wątku ze zmianą zasad ortografii?

ps. a że M$ WORD niewie jak sie nazywa to już szczegół
ps2. klikałeś ppm na te "niezainstalowałbym" ?? 1 kombinacja na szaro "(brak propozycji poprawek)", jak to ma tak działać to ja dziękuję
ps3. a ja chce żeby mi podkreślał na fioletowo tongue.gif
ps4. nieważne jak napiszemy daną wiadomość, ważne jest to co chcemy przekazać naszemu rozmówcy
ps5. a czy word ma wsparcie dla quenyjskiego lub sindarinu??
ps6. musze sobie tablet kupić i będe na kboardzie pisał(musze zeskanować legalizacje mojego "pięknego" pisma tongue.gif) tongue.gif
ps7. tak wogóle większość błędów popełnianych przez nas są spowodowane zbyt szybkim pisaniem na klawiaturze tongue.gif
Olórin
QUOTE(Ludwik)
wreszcie naucze pisac wink.gif

jesteś analfabetą?? tongue.gif wink.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif 8) tongue.gif
shw
A teraz to cie wogole nie rozumiem - wwalasz sie na innych userow z nieudanym zartem.
Przypieles sie do tego word'a nie wiem na co i po co.
Taaaa - zbyt szybkim - a nawet jezeli to chyba lepiej zauwazyc ze sie walnelo a nie olewac, bo owszem - literowki czesto nie przeszkadzaja w zrozumieniu mysli, ale po co je robic skoro nie trzeba.
Dobrze byloby gdyby wtyka powstala na zasadach wymienionych kilka postow wyzej - nastepny plus dla konnekta.
Lukas77
Piszę w miarę poprawnie, ale taka wtyka i tak bardzo by mi się przydała, nawet z tego względu, że niejednemu czasem się pokręci i jeżeli konnekt coś podkreśli to zawsze można skorygować pisownię.
Jestem jak najbardziej za...
vanmash
QUOTE(torn)
Myślę, że sprawdzanie pisowni mogło by wyglądać tak:
user posted image
tongue.gif


"Nie wdając się w szczegóły, obecnie nie pisze się rozdzielnie z czasownikami: On nie przyszedł., z imiesłowami przysłówkowymi: nie idąc, a także przy przeciwstawieniach wszelkiego typu: Nie ja śpiewałem, ale siostra. Nie pijący, ale palący...."
nieautoryzowany cytat ze strony: http://www.republika.pl/grzegorj/isopl/skladnia6.html

pozdrawiam
PS te wątpliwości "razem czy osobno" to dotyczyły (sic!) przymiotników odczasownikowych np. nie pijący (no nie pije, bo już śpi), niepijący (bo ma zaszyty esperal) ale teraz obowiązuje zasada, że zawsze razem (chyba?)
PS znalazłem jeszcze wyjatki: niedomagać, niedowidzieć, nienawidzieć, niepokoić, niewolić; nieautoryzowany cytat ze strony: http://jmrozkowiak.republika.pl/ortografia.htm
aqapo
Ja też popieram ten pomysł. Czasem zdarzy mi się głupia literówka... Słownik podkreśliłby mi to i gdybym chciał to bym poprawił błąd...
nix
najlepiej zeby ten slownik automatycznie zamienial literki a->ą c->ć itd... wg slownika oczywiscie... nie mam nawyku pisania polskich krzaczkow ;P
nix
mozna by uzyc slownika aspell
Olórin
QUOTE(jakubek)
najlepiej zeby ten slownik automatycznie zamienial literki a->ą c->ć itd... wg slownika oczywiscie... nie mam nawyku pisania polskich krzaczkow ;P



tą propozycje popieram smile.gif
Przemek
Także jestem jak najbardziej za tym
Olórin
QUOTE(vanmash)
\"Nie wdając się w szczegóły, obecnie nie pisze się rozdzielnie z czasownikami: On nie przyszedł., z imiesłowami przysłówkowymi: nie idąc, a także przy przeciwstawieniach wszelkiego typu: Nie ja śpiewałem, ale siostra. Nie pijący, ale palący....\"

Tak OT... mi tego niewytłumaczysz tongue.gif zawsze pisze razem(za dyktando za to "nie" dostałem 2 tongue.gif)....ortografia powinna być prosta a nie tu tak a tam inaczej smile.gif

ps. a ze sie worda czepiłem to dlatego ze mnie ostatnio wkurzył smile.gif
hao
Logiczniej byłoby gdybyś pisał rozdzielnie. Rzadziej robiłbyś błędy, które bądź co bądź dosyć denerwują...
dedec
QUOTE(jakubek)
najlepiej zeby ten slownik automatycznie zamienial literki a->ą c->ć itd... wg slownika oczywiscie... nie mam nawyku pisania polskich krzaczkow ;P

jush tak napisalem pare postow wyzej ale jest ok przynajmniej dyskujecie na ten temat tongue.gif
Ludwik
QUOTE(jakubek)
najlepiej zeby ten slownik automatycznie zamienial literki a->ą c->ć itd... wg slownika oczywiscie... nie mam nawyku pisania polskich krzaczkow ;P


Ja bym pozostawiał wersję bez polskich znaków, za to (opcjonalnie) dodatkowo porównywał z wersją słownikową pozbawioną polskich znaków. Czyli jeśli nic nie znajdzie pozbawiał słowa w słowniku polskich znaków i jeszcze raz porównywał.
Jest dużo dostępnych słowników. MS Word, aspell, ispell, myspell, kurnik.pl (podobno nie zły i szybko rozwijający się), byż może jeszcze np. Mozilli czy Open Ofice.
Sija
najpierw zrobice taka wtyczke tongue.gif
dedec
wszyscy pisha ze popieraja itd...
ale nich ktos zroi taka wtyczke bo tak to po co dyskutowac sad.gif
szkoda...
^BerZerK^
nie zebym byl zlosliwy, ale zeby byla funkcja zamieniania 'sh' na normalne 'sz' :->
dedec
QUOTE(^BerZerK^)
nie zebym byl zlosliwy, ale zeby byla funkcja zamieniania 'sh' na normalne 'sz' :->

Nie chcialbym takiej funkcji bo ja tak pishe mogloby byc w konfiguraxcji ze ustawialo sie co ma poprawiac...
Bora
a nie lepiej zająć sie czymś konkretnym??.
Np dla mnie brakuje konferencji. Już teraz wiemy że konnekt będzie działał na ssl wiec chyba można to popchnąć dalej?
BiTeLSE
QUOTE(dedec)
QUOTE(^BerZerK^)
nie zebym byl zlosliwy, ale zeby byla funkcja zamieniania 'sh' na normalne 'sz' :->

Nie chcialbym takiej funkcji bo ja tak pishe mogloby byc w konfiguraxcji ze ustawialo sie co ma poprawiac...

Chcesz zeby wtyczka poprawiala Ci pisownie, ale nie chcesz zamienic "sh" na "sz". Bezsens.
^BerZerK^
QUOTE(dedec)
Nie chcialbym takiej funkcji bo ja tak pishe mogloby byc w konfiguraxcji ze ustawialo sie co ma poprawiac...


to 'pish' tak na jezyku polskim w szkole... powodzenia
sorry ale strasznie mnie drazni cos takiego.. strasznie infantylne, hackerowskie :-/
SandmmaN
QUOTE(^BerZerK^)
to 'pish' tak na jezyku polskim w szkole... powodzenia
sorry ale strasznie mnie drazni cos takiego.. strasznie infantylne, hackerowskie :-/

Chyba pseudohackerowskie. Wątpię, aby hacker "z prawdziwego zdarzenia" miał problemy z poprawną pisownią wyrazów smile.gif
Sorry za OT.
jankez
ja myślę że słownik to dobry i przydatny pomysł...

"nie bedize mozna pisac czesc bo od razu zostanie slowo podkreslone na czerwono itp"
a może po prostu opcja 'dodaj do słownika"?...

"że jak się napisze np. SIE to odrazu pisze w polu rozmowy SIĘ"
oraz
"najlepiej zeby ten slownik automatycznie zamienial literki a->ą c->ć itd... wg slownika oczywiscie..."
a co by zrobił z wyrazem np. 'laske' zamienił by na laskę czy łaskę lub wyraz domysl...

i tak uważam że to świetna propozycja
Bora
Jaka dla mnie słownik jest zbędą rzeczą.
Ludzie czy wy piszecie wypracowania przez gg, rozmawiacie z panią od polskiego?? Jak byście włożyli tyle energii inne bardziej p[przydatne rzeczy od słownika to na pewno konnekt by na tym wiele zyskał.
Tyle ważnych rzeczy czeka na wprowadzenie rozmowy głosowe, konferencje, wysyłanie obrazka, inne sieci a wy wymyślacie jakieś słowniki. Każdy pisze błędy, ale przecież nieważna jest ortografia tylko treść.
Jeżeli chcecie coś zrobić dla konnekta to zajmijcie się czymś ważniejszym.
Bo jak tak dalej pójdzie to z konnekta zrobi się taka zabawka, która ładnie wygląda, ale nie jest wogóle funkcjonalna.
Proponuje jeszcze cały wysiłek skierować na błyskanie diodami na obudowie czy gaszenie światła u sąsiada i wówczas konnekt będzie naprawdę cudownym programem.
SandmmaN
QUOTE(Bora)
Jaka dla mnie słownik jest zbędą rzeczą.

Dlatego Ty najprawdopodobniej z niego korzystać nie będziesz. Dla kogoś innego tak samo mało ważne jak dla Ciebie słownik mogą okazać się:
QUOTE
(...) rozmowy głosowe, konferencje, wysyłanie obrazka (...)

QUOTE
Jeżeli chcecie coś zrobić dla konnekta to zajmijcie się czymś ważniejszym.

Rozumiem że zrobiłeś dla Konnekta bardzo dużo (i nie twierdze, że sam zrobiłem więcej), ale tego typu dyktanda są chyba nie na miejscu... chyba, że ich autorem będzie Hao.
QUOTE
Bo jak tak dalej pójdzie to z konnekta zrobi się taka zabawka, która ładnie wygląda, ale nie jest wogóle funkcjonalna.

Z ogólną ideą się zgadzam, ale myśle że Konnektowi to jeszcze nie grozi. Może się mylę.
QUOTE
Proponuje jeszcze cały wysiłek skierować na błyskanie diodami na obudowie czy gaszenie światła u sąsiada i wówczas konnekt będzie naprawdę cudownym programem.

Zabawnie to ująłeś laugh.gif, ale to że nie widzisz zalet w błyskaniu diodą scroll locka (tak odczytuje Twoje nawiązanie), nie znaczy ze inni tego nie dostrzegają i z tego nie korzystają.
shw
dokladnie - zreszta osoba, ktora podjelaby sie napisania slownika moglaby po prostu nie umiec lub nie miec czasu na napisanie czegos innego (bo np. slownik by jej zajol kilka dni, a cokolwiek innego o wiele wiecej). badz tolerancyjny dla innych i nie patrz co tobie potrzeba, bo szczerze mowiac to np. rozmowy glosowe czy wysylanie obrazka to ja mam gleboko, bo z nich nie korzystam (a widzisz - dla mnie to nie takie wazne, a dla ciebie tak!).
moze ja sie myle, ale slownik nie poprawia wygladu ni nic z tym zwiazanego, lecz dodaje konnektowi nowa funkcje (sprawdzania poprawnosci wypowiedzi), a moge wie mylic, ale to chyba jest wlasnie funkcjonalnosc...
a stwierdzenie, ze kazdy pisze bledy i nie trzeba sie tym przejmowac jest (musisz przyznac) lekko idiotyczne. no dobra - to 'kazdy kradnie', to ja tez se pojde do sklepu i zwine nowego lcd z wystawy, no bo 'kazdy kradnie'. gdyby wszyscy wychodzili z takiego zalozenia, to sorry, ale nie byloby zadnych zasad. a skoro slowniki i im podobne sa popularne w wielu programach, to jednak chyba cos w tym jest...
Bora
Prawda nie będę używał słownika i uważam go za zbędny. Ale skoro wm sie podoba to prosze bardzo mimo to ja sie nadal upieram że jest dużo więcej ważniejszych rzezczy.
QUOTE
Rozumiem że zrobiłeś dla Konnekta bardzo dużo (i nie twierdze, że sam zrobiłem więcej), ale tego typu dyktanda są chyba nie na miejscu... chyba, że ich autorem będzie Hao.

Nie pisze i nie pisałem tego wogóle i tak nie uważam z jednego prostego powodu poprostu nie potrafie.
Widze że w waszym przypadku dyskusja sprowadza sie w cześci do obrzucenia 2 osoby. Jak skoro tak lubicie to prosze bardzo.
Ja chciałem tylko pokazać że nie każdy reaguje "och", "ach" na ten pomysł.
A pozatym skąd wiecie że jest to wogóle wykonnalne? Problem tutaj może być podobnie jak z ikonkami
Ale skoro jesteście tego pewni to czekam może wasz słownik mnie przekona.
SandmmaN
QUOTE(Bora)
Widze że w waszym przypadku dyskusja sprowadza sie w cześci do obrzucenia 2 osoby. Jak skoro tak lubicie to prosze bardzo.

Nie miałem zamiaru "obrzucać" Cię ani w jakikolwiek inny sposób dokuczać. Chciałem jedynie zaznaczyć, że ton Twojego postu mi sie nie spodobał - piszesz jakby Konnekt był robiony dla Ciebie. To prawda, ale jest on również robiony dla całej masy innych ludzi. Zdanie każdej osoby się liczy. Co nie znaczy, że należy mowić ludziom którzy próbują zrealizować jakiś pomysł, że jest on nic nie wart, natomiast "cos innego" jest o wiele ważniejsze i oczekiwać żeby w związku z tym zaprzestali swoich działań. Każdy "piszący" cokolwiek, robi to dobrowolnie, i może sobie pisać nawet skrypt/wtyczke do zamawiania sznurowadeł w sklepie internetowym - to jego decyzja i skoro jest on z tego zadowolony to niech tak będzie. Będę sie upierać przy tym iż zbyt natarczywe próby manipulacji "czyimiś umiejętnościami" (w tym wypadku tworzenia oprogramowania) w wypadku projetku niekomercyjnego są nie na miejscu.
Dyskusja natomiast jest jak najbardziej wskazana - w koncu na tym opiera sie w dużej mierze rozwój Konnekta. Można tu również odnosić się do wypowiedzi pozostałych forumowiczów, co też zrobiłem.

Co do realizowalności pomysłu "słownika" to mam nadzieje, że jeżeli byłby on nierealizowalny, to ktoś mądrzejszy ode mnie juz by o tym napisał wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.