Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ukryte kontakty
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
daroc
Ludzie często zmieniają numery GG. Przy zmianie numeru kontaktu pojawia się dylemat - zostawić stary numer na liście, żeby w historii mieć poukładane rozmowy wg ksywek albo go usunać, zachowując porządek na liście kontaktów. Proponuję więc zrobić listę ukrytych numerów gg, tj. wtedy w historii wyświetlana by była nazwa dla starego numeru, a jednocześnie lista kontaktów nie byłaby zaśmiecana przez stare numery.
Wiem, że coś podobnego dałoby się uzyskać włączając "wyświetlaj tylko kontakty nie należące do żadnej grupy", ale nie chcę uaktywniać tej opcji - wygodniej mi jest mieć posegregowane na grupy kontakty, ale jednocześnie mieć dostęp do wszystkich kontaktów na jednej liście.
lhs
Po wywaleniu kontaktu z listy wszystkie z nim rozmowy pozostają w historii, gdzie wyświetla się tylko numer kontaktu. Wystarczyłaby możliwość przypisania dowolnej nazwy kontaktowi, którego nie mamy na liście - rozwiązanie tak oczywiste, że teraz zrozumiałem, dlaczego nigdy o nie nie prosiłem tongue.gif - w tej chwili jest to wykonalne "ręcznie", poprzez zmianę nazwy odpowiedniego pliku w profilu Konnekta.
Olórin
Jak zmieniają numery, należy wejść do katalogu profilu\history\messages i zmienić nazwę pliku histori kontaktu - tymsamym będziemy kontynuować historię wink.gif

Oczywiście przydałaby się możliwość ukrycia wbyranych kontaktów wink.gif
dulek000
MetaK nie ma takiej opcji?
Olórin
Może i ma, ale nikt nie będzie go specjalnie włączał aby ukrywać kontakty ;]
KoSiarzPL
Jedyna znana mi metoda ukrywania kontaktu to dodać go do jakiejs grupy i wywalic grupe.
Olórin
Zasubclassować ListView i filtrować przesyłane komunikaty ;]
Aule
MetaK ma taka opcję, bo sam musi ukrywać kontakty. Widzisz Olórin, gorzej jest z uwidocznieniem tak ukrytego kontaktu.
IMHO bezsensem bedzie pisanie nowej wtyczki, jeżeli coś takiego już istnieje, a tworzenie metakontaktów nie jest wymagane po włączeniu MetaK.
daroc
QUOTE
Jak zmieniają numery, należy wejść do katalogu profilu\history\messages i zmienić nazwę pliku histori kontaktu - tymsamym będziemy kontynuować historię

Ooo... bardzo dobre. Może nawet lepsze niż mój pomysł. smile.gif
Wcześniej o tym nie wiedziałem. Czy istnieje możliwość połączenia dwóch plików historii (dwóch numerów)? Pliki te chyba mają jakieś nagłówki, więc zwykłe doklejenie zawartościc jednego pliku do drugiego pewnie nie ma sensu.
Olórin
W tej chwili takiej możliwości nie ma.
bakerss
aule ale zauważ że niektórym [np. mi;) ] metak wywala konnekta, tak wiec wolałbym taka wtyczke która ukrywała by kontakty i dodatkowo ukrywała kontakty w grupie "Wszysccy", np moznaby było sobie ukryc faworki, checky które by były wyswietlane tylko w grupie "TV" czy "Faworki" ;]
Aule
Wywala? Logi, logi na PM'a. Ostatnio poprawiam MetaKa, więc moge zobaczyć w czym problem.
Moge ew zrobić coś takiego jak Olórin w przypadku kLocka, czyli wydzielić jakąś małą wtyczkę, która korzystałaby z ukrywania w MetaK'u i dodawała opcję np ukrywania grup.
bakerss
Jakby miała ta opcje o ktorej pisałem to jestem za a nawet przeciw ;]
smash
QUOTE(bakerss @ 6.04.2006 - 21:50) *

aule ale zauważ że niektórym [np. mi;) ] metak wywala konnekta, tak wiec wolałbym taka wtyczke która ukrywała by kontakty i dodatkowo ukrywała kontakty w grupie "Wszysccy", np moznaby było sobie ukryc faworki, checky które by były wyswietlane tylko w grupie "TV" czy "Faworki" ;]

opcja ukrywania dowolnych grup w grupie wszyscy powinna byc we wtyczce sprzataczka tzn. w grupowaniu, zwykle ukrywanie kontaktu powinno dzialac jak np: blokowanie tylko kontakt ukryty znikalby z listy kontaktow ale moznaby go znow "pokazac" poprzez okno w ktorym znajdowalby sie ukryte kontakty ..... cos na zasadzie okna przez ktore mozna odblokowac blokowany kontakt

wydaje mi sie ze to byloby najskuteczniejsze rozwiazanie

ukrywanie kontaktow rozwiazaloby tez problem niechcianych kontaktow pokazywanych przez gettoknow ... wystarczyloby zapisac konntakt i potem go ukryc ale wtedy musilaby byc dodana opcja ktora by zablokowala powiadomienie o zmianie statusu/opisu przez taki (ukryty) kontakt
Carecki
QUOTE(smash @ 2.05.2006 - 04:25) *
musilaby byc dodana opcja ktora by zablokowala powiadomienie o zmianie statusu/opisu przez taki (ukryty) kontakt

Przeciez jest... w Wiecej dla kontaktu - kNotify - "nie pokazuj czegoś tam".
Swoja droga kiedyś już o tym pisałem tutaj, w jakiejś WishList smile.gif Ze przydałyby sie opcje ukrywania kontaktów lub tylko ich opisów. To drugie jest możliwe, jakimś zewnetrznym programikiem... ale po to jest K. ze swoją mnogością wtyczek, zeby innych programików nie potrzebować smile.gif Takze jestem za wprowadzeniem obydwu opcji, i najwygodniej zeby to wlaczac/wyłączać przyciskiem "filtruj", o ktorym wielu chyba z nas zapomina ze gdzies tam jest na dole smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.