Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Status notify - upgrade
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Matzec
Witam!
Kiedyś zgłaszałem problem z K.Statusem: przy wiadomościach od nieznajomych, nie pokazywało się ani ich imię (logiczne), ani numer, po prostu "Wiadomość od". Właśnie poprawiłem skrypt "status notify", eliminując ten problem.
Wystarczy podmienić ostatnią część skryptu:
CODE
 local cnt = msg.GetCnt()
 local display = nil
 if not KCntOpen(cnt) then  -- jesli okno rozmowy jest zamknięte
   local display = KCntInfo(cnt, "display")
   if display ~= "" then
   KNotify("Wiadomość od <b>"..KCntInfo(cnt, "display"), -1)
   else
   KNotify("Wiadomość od <b>"..KCntInfo(cnt, "uid"), -1)
   local display = nil
   end
 end

end

Nową wersję skryptu umieściłem w Katalogu, dla użytkowników nie czytających forum.

update - mała poprawka, nie wiem, czy niezbędna.
Sija
CODE
function IRecv (msg)
 local cnt = msg.GetCnt()

 if not KCntOpen(cnt) then  -- jesli okno rozmowy jest zamknięte
   if KCntInfo(cnt, "display") ~= "" then
     KNotify("Wiadomość od <b>"..KCntInfo(cnt, "display"), -1)
   else
     KNotify("Wiadomość od <b>"..KCntInfo(cnt, "uid"), -1)
   end
 end
end


a nie lepiej tak? szybciej, latwiej ;]
LooZ^
Pewnie kieruje pytanie w zla strone, ale czy jest szansa zeby kiedys bylo takie wysuwane okienko z informacja o wiadomosc i po kliknieciu otwieralaby sie rozmowa ? smile.gif To ostatnia rzecz ktorej mi brakuje w konnekcie smile.gif
Flind
była o tym zmianka o klikaniu i był tez odpowiedz ze nie bedzie bo to tylko wkurza zwłaszcza jak ci sie notifier wysunie na cały ekran a ty chcac sie pozbyc jak najszbciej klikasz go---szkoda tylkoz e nie znika natychmiast wink.gif
cRoMo
QUOTE(Flind)
była o tym zmianka o klikaniu i był tez odpowiedz ze nie bedzie bo to tylko wkurza zwłaszcza jak ci sie notifier wysunie na całyp

Flind, a od kiedy okienko o nadchodzacej rozmowie wysuwa sie na cala wysosc ekranu? O to przeciez chodzi koledze LooZ^. Pomyliles chyba info o rozmowie z info o zmianie statusu....
Ludwik
QUOTE(LooZ^)
Pewnie kieruje pytanie w zla strone, ale czy jest szansa zeby kiedys bylo takie wysuwane okienko z informacja o wiadomosc i po kliknieciu otwieralaby sie rozmowa ? smile.gif To ostatnia rzecz ktorej mi brakuje w konnekcie smile.gif

Ale mam wrażenie (mylne?) że koledze nie chodziło o samo kliknięcie, tylko wogle nie wie o istnieniu takiej wtyczki.
Jest - nazywa się K.Status i można ją znaleźć w katalogu.
LooZ^
Wlasnie mi chodzi konkretnie o to zeby pojawialo sie okienko tylko z informacja o wiadomosci i zeby okienko z rozmowa otwieralo sie po kliknieciu na to smile.gif k.status mi (chyba) na to nie pozwala...
Flind
qm qm

co to juz ktos ma problemyz trafieniem w koperte tongue.gif w ostatecznosci proponuje doinstalowac do windy pewien komponet w dodaj.usun taki jak LUPA. wszysstko bedzie wieksze i problem zniknie albo przestac pic. nie bedziesz juz widział podwuujnie i nic sie nie rozmaze adzieki temu bez problemu tafisz w jagze nie sworna koperte.

jak dostane np 20 wiadomosc od roznyuch ludzi a tak tez bywa to mi sie k notifier czy w ostatecznosci k status potrafi rozjechac na cała wysokos ekranu i myslisz ze bede tak czekał cierpliwie az mi to samo zniknie. NIE. wole sobie kliknac myszka i popatrzec na piekna animacje zwijania tongue.gif
LooZ^
Moze napisze tu ktos kto mnie zrozumie ? smile.gif Mam w GG wylaczone informowanie o zmianach statusu, itp. Mam wlaczone "wyskakujace powiadomienie" czy jakos tak... Mam chowajacy sie pasek w windowsie... Naprawde duzo przyjemniej jest klikac na duze okienko bez czekania az wysunie sie pasek i az wyceluje sie w koperte... Oszczednosc czasu na pierwszym miejscu! :>
SandmmaN
QUOTE(LooZ^)
(...) Mam chowajacy sie pasek w windowsie... Naprawde duzo przyjemniej jest klikac na duze okienko bez czekania az wysunie sie pasek i az wyceluje sie w koperte... Oszczednosc czasu na pierwszym miejscu! :>

Prawde mowiac to nie nie bardzo widze ergonomiczna prace w windowsie przy chowajacym sie pasku zadan smile.gif. Jak pomysle ile razy musialbym czekac az sie wysunie zeby w "cos" kliknac to bym chyba 2x dluzej przy komputerze siedzial laugh.gif
Proponuje LooZ^ abys wlaczyl sobie na stale widoczny taskbar - szybko sie przyzwyczaisz a i jestem pewien ze docenisz to rozwiazanie wink.gif (no chyba ze musisz pracowac w niskiej rozdzielczosci i pasek zadan zajmie Ci "1/3 ekranu" to wtedy faktycznie odpada...)
Flind
ja tez sobie nie wyobrazam zycie z chowajacym sie paskiem. dzieki temu ze jest zawsze na wierzchu widze czy jestem dostepny oraz łątwo mi sie przeskakuje miedzy wieloma aplikacjami . Zreszta w czasie rozmowy z kilkoma osobami to widzisz kto do ciebie cos napisał po mruganiu
Lukas77
Przede wszystkim Konnekt to taki IM, który wyróżnia to, że wiele rzeczy można sobie samemu skonfigurować, czemu zatem nie może być jako opcja, nawiązywanie rozmowy poprzez kliknięcie powiedomienia? Nie każdemu się to może podobać, ale jeśli się da wybór "włącz/wyłącz" to może chyba być, co?
Z całym szacunkiem, ale rozbrajają mnie teksty pt. "Wyłącz sobie chowający się taskbar..."
SandmmaN
QUOTE(Lukas77)
Przede wszystkim Konnekt to taki IM, który wyróżnia to, że wiele rzeczy można sobie samemu skonfigurować, czemu zatem nie może być jako opcja, nawiązywanie rozmowy poprzez kliknięcie powiedomienia? Nie każdemu się to może podobać, ale jeśli się da wybór \"włącz/wyłącz\" to może chyba być, co?
Z całym szacunkiem, ale rozbrajają mnie teksty pt. \"Wyłącz sobie chowający się taskbar...\"

Lukas77 jak najbardziej sie z Toba zgadzam! Probowalem jedynie dopomoc koledze znalezienie tymczasowego alternatywnego rozwiazania wink.gif
Nic mi do tego czy ktos lubi latajace taskbary czy nie biggrin.gif
Jezeli sie da zrobic taki bajer z klikaniem w powiadomienie to jestem oczywiscie "za" 8)
KOSMOS
A może by zrobić ze pod lewycm się szybko chowa, a po prawym otwiera okno rozmowy, lub odwrotnie. laugh.gif
Olórin
jestem za prawym klikiem i tylko przy wiadomościach
przy zmianie statusu zostawcie tak jak jest
miluti
QUOTE(KOSMOS)
A może by zrobić ze pod lewycm się szybko chowa, a po prawym otwiera okno rozmowy, lub odwrotnie. laugh.gif
Najlepiej odwrotnie, czyli lewy otwiera okno wiadomości a prawy zamyka całość, tak jest po prostu wygodniej gdy chcemy od razu otworzyć kilka okienek. A na koniec raz prawym :wink:
Kliknięcie na liście K.Notify pozycji ze statusem także mogłoby wywołać akcję otworzenia okna rozmowy.
Proponuję dorzucić obydwie opcje z "ptaszkami" do włączania/wyłączania.
Olórin
Wrzuciłem do katalogu nową wersje Status notifiera&loggera(czy jak to tam kiedys nazwałem:)
-Informuje o zmianach statusów([opcja]również naszego) i przychodzących wiadomościach(zamknięte okno rozmowy) przez KNotify
-Miga scrool lock'iem[można wyłączyć] tylko na wiadmomosci i jak ktos zmieni status z niedostepnego na jakis inny
-loguje zmiany statusu(naszego i innych)do pliku(/konnekt/kbot/logs/aktiviti.txt)
-można wyłączyć używanie KNotify(jest w menu KBota opcja Silent Mode)przydatne jest to do oglądania filmów smile.gif
-w menu kbota jest przycisk do loga smile.gif
-inne poprawki smile.gif

ps. w pliku .lua są na górze opcje odpowiadające za: miganie, informowanie o zmianie naszego statusu i ścieżkce do katalogu logów smile.gif którą z niewiadomych przyczyn należy pisać z podwójnymi slashami(np. C:\\Program Files\\Konnekt\kbot\\logs\\)

teraz czekać na moderatorów smile.gif
Olórin
przy dużej liczbie kontaktów robi się 'dyskoteka' na ekranie gdy ludzie zmieniają ciągle statusy są narazie 2 propowzycje jak ten problem rozwiązać
1.SandmmaN zaproponował mi żeby włączać silent mode na stałe(tzn. po restarcie zeby pamiętał czy był włączony czy nie)
2.mój pomysł to wyświetlanie "dymków" tylko dla wybranej grupy kontaktów

która opcja bardziej się wam podoba??

ps. jak sprawdzić do której grupy dany kontakt należy??
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
1.SandmmaN zaproponował mi żeby włączać silent mode na stałe(tzn. po restarcie zeby pamiętał czy był włączony czy nie)
2.mój pomysł to wyświetlanie \"dymków\" tylko dla wybranej grupy kontaktów

Myśle ze warto rozważyć i zrealizować oba pomysły, gdyż jeden nie koliduje z drugim, a na dobrą sprawę to różnią się one funkcjonalnością i oba są wg mnie wartościowe smile.gif
PS-Prosze nie pisać, że jeżeli komuś przeszkadza kNotify to żeby nie używał, bo to sprawy nie załatwia wink.gif
Olórin
nowa wersja w katalogu dużo się [chyba] niezmieniło, jedyna duża zmiana to pokazywanie opisów jak ktoś zmieni(oczywiście opcjonalne) smile.gif) teraz tylko musicie poczekać na zatwierdzenia pliku tongue.gif
case
:arrow: a dalbys rade zrobic tak, zeby przy wlaczaniu K, status notify nie pokazywal opisow wszystkich kontaktow, bo wywala mi wtedy tipa wielkosci calego ekranu :wink: ? [inaczej mowiac, zeby informowal tylko podczas zmiany statusu lub opisu przez dany kontakt]
shw
da sie - trzeba sie pobawic timerem...
case
QUOTE(shw)
da sie(...)

...no to milo by bylo biggrin.gif
Olórin
tzn. po połączeniu z serwerem??
z tym timerem to niezły pomysł smile.gif
zrobie to ale nie teraz, moze jutro tongue.gif
fakt ja przy niechałych 30 osobach mam tipa na prawie pół ekranu
dan
Witam,

http://dan.14.pl/ :?

What's da fuck? :wink:
hao
Nie masz pex.dll... Proponuję w skrypcie najpierw sprawdzić czy pSetFlashTime itd. jest w ogóle zadeklarowaną funkcją...
Olórin
niemasz pex'a, to mały bug w skrypcie, poprawie przy okazji tego tip'a na pół ekranu

ps. rada na przyszłość: napisz coś słownie np. "kbot zwraca mi bląd:" i link do obrazka, bo sam post mało mówi, miałem napisać że to nie wątek z powitaniami, ale kliknąłem w link.....i to był obrazek, pisz więcej na dany temat
ps2. jest taki tag [img] do wstawiania obrazków z zewnętrznego serwera....
dan
Dzięki za pomoc!

Mam już pexa i wszystko jest w porządku.

Ad. PS nr 1
Było już późno i z myśleniem było u mnie gorzej. Przepraszam. :oops:
Ad. PS nr 2
Wiem, że jest taki tag, ale jakoś z przyzwyczajenia nie korzystam z niego - na niektórych forach ludzie krzyczą, że im się wolno wczytują strony z obrazkami smile.gif

A tak poza tym, to był już podobny wątek, ale nie zwróciłem na niego uwagi, więc sorry za replay. :oops:
Olórin
QUOTE(dan)
- na niektórych forach ludzie krzyczą, że im się wolno wczytują strony z obrazkami smile.gif


....to niech sobie zainstalują Opere i naciśną 2 razy przycisk z napisem "G" smile.gif na czymś takim co nazywa się klawiatura smile.gif)))) i wtedy pokazuje te obrazki co ma w cache'u :] świetna funkcja do oglądania forów smile.gif
case
QUOTE(Olórin)
zrobie to ale nie teraz, moze jutro tongue.gif
fakt ja przy niechałych 30 osobach mam tipa na prawie pół ekranu

...and?? :wink:
dan
QUOTE(Olórin)
....to niech sobie zainstalują Opere i...

Ludzie ciężko przekonują się do Opery. Wielu z nich, nie docenia roli, jaką spełnia przeglądarka przy korzystaniu z zasobów internetu... :roll:
Ludwik
Ja jestem fanem Mozilli. Moim skromnym zdaniem jest idealna pod każdym względem biggrin.gif
torn
widzę tu lekki off-topic
Ludwik
Przepraszam :oops:
Flind
ja mam tu jeszcze jedna prosbe.

jak rozłaczy mnie z serwerem gg to niech notifier nie informuje mnie po kolei ze wszyscy uzytkownicy sa niedostepni bo przewaznie w taki momecie nie moge nic zrobi praawie przez minute
Olórin
QUOTE(Flind)
ja mam tu jeszcze jedna prosbe.

jak rozłaczy mnie z serwerem gg to niech notifier nie informuje mnie po kolei ze wszyscy uzytkownicy sa niedostepni bo przewaznie w taki momecie nie moge nic zrobi praawie przez minute


u mnie takie cos po rozłączeniu niewystępuje (w obu przypadkach[włączone/wyłączone pokazwyanie opisów])

z resztą jest w kodzie zabezpieczenie przed czyms takim, po połączeniu faktycznie wyskakuje tip na pół ekranu, ale tym zajme sie[kiedys tongue.gif]
Olórin
W katalogu już dostępna nowa wersja smile.gif
poprawiono wyskakiwanie tip'a na pół ekranu po połączeniu :] oraz już inforumuje o zmianie czyjegoś statusu na zablokowany[jak nas zbanuje] doszłem do tego przy pomocy floodtestu :]]

Jak by jakiś skrypciaż potrzebował Aktualnego opisu z sieci GG to jest w konfiguracji KCfgGet("10.info")
Olórin
jestem człowiekiem i popełniam błędy sad.gif

jest tak:
CODE
---------------------------------------------------
-- timer
---------------------------------------------------
-- argumenty: timerID to number
-- nie zwraca niczego
---------------------------------------------------
function ITimer (ID)
if ID == timerID then
 hide=1
--KNotify("Wyłączono ukrywanie")
 KTimerKill(timerID)
end;
end
a powinno być tak:
CODE
---------------------------------------------------
-- timer
---------------------------------------------------
-- argumenty: timerID to number
-- nie zwraca niczego
---------------------------------------------------
function ITimer (ID)
if ID == timerID then
 hide=0
--KNotify("Wyłączono ukrywanie")
 KTimerKill(timerID)
end;
end
ten bug sprawił że wogóle niepokazywało tipów o zmianach statusów sad.gif(((((

poprawioną wersje 0.6b wrzucam już do katalogu smile.gif

ps.torn jeszcze tego niezatwierdził ale jest dostępne tutaj http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dow...status%20notify[3].zip [rozpracowałem Katalog tongue.gifP]
case
QUOTE(Olórin)
W katalogu już dostępna nowa wersja smile.gif
poprawiono wyskakiwanie tip'a na pół ekranu po połączeniu...

dokladnie o to mi chodzilo 8) - hula pieknie teraz :wink: thankz
Olórin
QUOTE(Flind)
ja mam tu jeszcze jedna prosbe.

jak rozłaczy mnie z serwerem gg to niech notifier nie informuje mnie po kolei ze wszyscy uzytkownicy sa niedostepni bo przewaznie w taki momecie nie moge nic zrobi praawie przez minute


zmieniam zdanie, jak sam zmienię status na niedostępny to nic niepokazuje, ale jak mnie wyrzuci z serwera[albo wyciągne kabel z sieciówki to pokzauje się tip o wszytkich że są niedotsępni i tutaj
[BUG] w KBocie, po wyrzuceniu z serwera wywoływana jest procedura ISelfStatus i pokazuje tipa że zmieniłeś status na offline, ale KStatusName(KStatusGet(KNetNum("GG"))) zwraca dalej online!!!!!!
shw
wykryto bug'a
juz ze 2 razy mi sie zdarzylo - nic konkretnego nie robilem, az tu lista na kilka ekranow (ok 2,5 ekrana przy rozdzielce Mac'owskiej), ze niedostepni ludzie. strasznie przymulilo wtedy.
nie wiem czym spowodowane - wzielem zaraz zeby polaczyl i po sec znowu na gg bylem.
Olórin
no to już to zrobiłem :] nawet informuje o wyrzuceniu z serwera :] wrzucam już do katalogu
<update>
http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dow...20notify[2].zip

skrypt jest obecnie tak wypasiony, że niewiem co jeszcze by dodać smile.gif any ideas???</update>
KOSMOS
niestety ale podałeś źle łącze biggrin.gif
Ludwik
QUOTE(KOSMOS)
niestety ale podałeś źle łącze biggrin.gif

Łącze podał dobre, to prakrtycznie bug w tworzeniu linków przez BBCode.
Prawidłowy adres: http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dow...status%20notify[2].zip
Olórin
QUOTE(Ludwik)
QUOTE(KOSMOS)
niestety ale podałeś źle łącze biggrin.gif

Łącze podał dobre, to prakrtycznie bug w tworzeniu linków przez BBCode.
Prawidłowy adres: http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dow...status%20notify[2].zip


Poprawiono smile.gif
UNK
Zastanawialem sie czy mozna by bylo zmienic czas pokazywania sie tip'a bo czasami nie zdaze przeczytac czego co tam pisze. I moze byla by taka mozliwosc jesli ktos napisze to wyspiuje to w tipie (oczywiscie opcjonalnie wink.gif )
case
QUOTE(UNK)
I moze byla by taka mozliwosc jesli ktos napisze to wyspiuje to w tipie (oczywiscie opcjonalnie wink.gif )

Olórin, wraz z wprowadzeniem tej opcji [i po jej wlaczeniu oczywiscie wink.gif][w wersji 0.8 skryptu] tresc wiadomosci jest pokazywana w tip'ie przy nadejsciu kazdej wiadomosci... nie moglbys dodac jeszcze opcji, zeby pokazywal [zarowno informacje o nadchodzacej wiadomosci jak i jej tresc] tylko przy nierozpoczetej rozmowie [zamkniete okno]?? ...no bo w czasie rozmowy wyskakkiwanie tip'a caly czas jest chyda bez sensu... :twisted:

[update]
aaa, i czemu nie ustawisz domyslnie:
CODE
logpath="c:\\program files\\konnekt\\kbot\\logs\\"

...moze nie kazdy ma taka sciezke, ale to przeciez domyslny folder instalacji Kbiggrin.gif
[/update]
Olórin
wrzuciłem do katalogu smile.gif
http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/dow...status%20notify[2].zip

ps. z tą sciezką to masz racje smile.gif
case
QUOTE(Olórin)

to jest szybkosc pracy 8)
THX
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.