Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprawdzanie LISTY KONTAKTOW
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Q3KinG
Ja potrzebuje wtyczki, która sprawdzala by mi:

1). Czy dana osoba (która ja mam na liscie) ma mnie na liscie.
2). Czy sa osoby ktorych nie mam na liscie? - Cos jak GetToKnow

I Wszystkie te operacje pokazywala w jakims przejrzystym oknie.


Chodzi mi o to:

Mam wielka liste kontaktow i chciałbym ja troche posegregowac (znalesc te osoby co juz nie maja mnie na liscie, znalesc osoby ktore mnie maja a ja ich nie mam).

Wiem ze pewnie ktos mi odpisze, zebym sobie pousowal ludzi recznie, ale przy duzej liscie kontaktow taka robota to bardzo duza robota, bo wiadomo nie wszyscy w jednej chwili sa dostepni.

Prosiłbym o wtyczkę, która by taka segregacje robila i pokazywala w jakims okienku:

1). Tych ktorzy maja mnie na liscie.
2). Tych ktorzy nie maja mnie na liscie.
3). Tych ktorych wtyczka jeszcze nie sprawdzila.


POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
dulek000
To by działało tylko jeśli dana osoba ma włączoną opcję "pokazuj status tylko znajomym", a ilu jest takich ludzi?
Q3KinG
QUOTE(dulek000 @ 10.04.2006 - 12:57) *

A ilu jest takich ludzi?


Mysle ze jest duzo takich ludzi.

A na mojej liscie napewno duzo takich osob jest.

Dla mnie była by bardzo przedatna taka wtyczka.

POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
NerII
QUOTE(dulek000 @ 10.04.2006 - 12:57) *

To by działało tylko jeśli dana osoba ma włączoną opcję "pokazuj status tylko znajomym", a ilu jest takich ludzi?

O.o dziwne, bo jakimś cudem tlen potrafi to sprawdzić nawet przy wylaczonej opcji "pokazuj status tylko znajomym".
.misiek
A nie łatwiej do nich napisać i poświęcić te 15min skoro mówisz że masz niewiele kontaktów...



---addedd---
@alberht, coś mi się źle przeczytało tongue.gif

Ale zdecydowanie kDodatki + GetToKnow wystarczy jak mówisz wink.gif
alberht
.misiek: ale Q3KinG napisał, że ma ogromną listę kontaktów;)

co nie zmienia faktu, że uważam taką wtyczkę za zupełnie niepotrzebną (patrz: kDodatki + GetToKnow)
Mateusz z Wielunia
Wystarczy spróbowac wysłać plik do danej osoby i zobaczyć czy wyświetli nam się komunikat o braku nas na liscie kontaktów.
Zreszta masz wtyczke "dodatki" i tam sprawdzasz.
Q3KinG
Ja potrzebuje czegos co samo to zrobi, cos co opisalem w pierwszym poscie.

Czy ty myslisz ze jak mam 250 kontaktow to bedzie mi sie chcialo sprawdzac kazdy kontakt po kolei? Wiadomo ze kazdy nie jest w tej samej chwili dostepny na GG. Czyli musialbym sprawdzac, spisywac dostepne osoby na kartke i jak sie ktos pojawi znowu sprawdzac itd.. na co nie mam czasu.

Potrzebuje takiej wtyczki jak napisalem powyzej.

Moglby ktos cos takiego zrobic?

POZDRAWIAM
NerII
QUOTE


Ja bym ttą opcję dodał do wtyczki GetToKnow, i obok kontaktu dodal nową ikonę - że ten użytkownik nie ma nas na liście.
Mucha
A po co tak zasmiecac liste? Po za tym wtyczka GetToKnow wykrywa tych co maja nas na liscie... Jak sobie najedziesz kursorem na kontakt (tylko w gg) to ci sie wyswietli IP i port, jesli port = 2 tzn ze uzytkownik nie ma cie na liscie.
QUOTE
Ja potrzebuje czegos co samo to zrobi, cos co opisalem w pierwszym poscie.

Moge ci sprobowac napisac wtyczke taka ze pozmienia ci opisy wszystkich na liscie (ma mnie, nie ma mnie, nie wiem)a ty je sobie potem poprzerzucasz bo nie chce mi sie kombinowac z grupami i boje sie zeby nie rozwalic sobie listy. Jak zresetujesz konnekta to opisy tez sie zresetuja i bedzie po problemie. Jak se znasz na delphi to ci moge ze zrodlem zarzucic
Na szybko napisane, Selekcja 0.0.0.2: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Selekcja.rar) (bylo 17)
Poprawka: przestawione przyciski, mozna pokazac i ukryc opisy nadane przez SeleKcje, zamiast opisow symbole (+,- lub ?)
Jesli komus bardzo zalezy zeby ta wtyczka byla rozwijana to niech to tutaj napisze, na razie projekt nie bedzie rozwijany
beosia
Działa... i dość ciekawie rozwiązane smile.gif
ponadto ikonkę Selekcji mógłbyś przenieść do grupy Wtyczki, żeby nie robić zamieszania w okienku kontaktów. Dobrze by było gdyby można powrócić do zwykłych opisów bez restartu konnekta.
NerII
QUOTE

A po co tak zasmiecac liste? Po za tym wtyczka GetToKnow wykrywa tych co maja nas na liscie... Jak sobie najedziesz kursorem na kontakt (tylko w gg) to ci sie wyswietli IP i port, jesli port = 2 tzn ze uzytkownik nie ma cie na liscie.

Myslisz ze ktos kto przesiadl sie z gg na konnekta bedzie to wiedzial??
Hipoteza
Myślę, że od maja już sobie z tym poradzili dokładnie tak jak im pasuje tongue.gif
quaZ
QUOTE(Hipoteza)
Myślę, że od maja już sobie z tym poradzili dokładnie tak jak im pasuje tongue.gif

Pewnie masz racje, ja podziele sie jednak swoim błyskotliwym rozwiazaniem laugh.gif

Żeby sprawdzić czy ktoś ma MNIE na liście, wpisałem sobie po prostu w polu (Ustawienia->Formatowanie pól->Opis kontaktu na liście) coś takiego: "{info} -- {IP}" ..i jeszcze sie na tym nigdy nie zawiodłem wink.gif Jeśli nie pokazuje IP, tzn. że mnie najprawdopodobniej nie ma na liście, a jesli pokazuje, tzn. że ma mnie na pewno wink.gif
I to mi wystarcza w zupełności biggrin.gif
saCOOL
"Ukryj" ukrywa nie tylko dodane znaczki, ale ogólnie opisy biggrin.gif dałoby się zrobić to inaczej (coś mi mówi, że nie, ale pytam biggrin.gif)..
Proponowałbym zastąpić znaczki + - ? znaczkami typu (+) (-) (?) albo [+] [-] [?]..
Mucha
Daloby sie, widac cos schrzanilem, na razie jednak zajmuje sie innymi wtykami, kiedys jak bede mial czas ( i wiedzial jak rysowac na liscie kontaktow) to dodam zeby zaznaczalo jakims symbolem przy kontakcie
John Cooper
Ja także jestem za tym żebyś rozwinął tą wtyczkę i nad nią pracował ;]
Bo jest to bardzo porządny pomysł, jak wiadomo jest takie coś w kDodatki, ale kDodatki dodają według mnie za dużo niepotrzebnego syfu, więc przydała by sie taka jedna wtyczka skoncentrowana na jednej rzeczy.
Mucha
Juz nawet mam zrobione zeby rysowalo odpowiednie znaczki przy kontaktach, tylko niestety nie usuwa mi obiektow GDI. Na razie pisze inna wtyczke, ale jak ja skoncze to sie za to zabiore (albo moze nawet w miedzyczasie bo tez z gatunku GDI).

Selekcja 0.0.0.3 - niestabilna:
Wtyczka
Więcej informacji na mojej stronie
NelQ
A ja mam propozycje - nie możnaby ustawiać indywidualnie kolorów? Bo te aktualne są powiedzmy dość intensywne i rażą smile.gif Mógłbym sobie zmienić na trochę mniej intensyne.
Mucha
Podmień sobie ikonki na inne, ja mam czarne tło na liście kontaktów to mi pasuje.
WRON3k
Mucha: to normalne że te strzałeczki mrugają ?? :|
Mucha
Jak coś (jakaś wtyczka) często odświeża listę to tak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.