Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mruganie capslockiem
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
werw0e
w jakimś komunikatorze jest taka opcja że jak przychodzi wiadomość to mrugają światełka, coś takiego było by fajne! lol
Przemek
Tak zwana migająca choinka no w sumie to pewnie zaden problem. Co do zastosowania to mogło by to się rzeczywiście przydać. Ja często mam wyłączony monitor i wtedy jak ktoś do mnie coś pisze to nie wiem z wiadomych przyczyn.

Hao co sądzisz o pomyśle kolegi ?!
shw
mruganie jest problematyczne-np. caps lock
piszemy sobie z kims i przychodzi message od innej osoby - a my piszemy i nasza wiadomosc wyglada tak:
"No cZeSc CoStAm cOsTaM" wink.gif
wiec co do capslocka to bym sie powaznie zastanowil. Numlock - moze mniej problemow, ale tez moga wystepowac, scroll lock - tu juz najpewniej.
Tak wiec problem z mruganiem nie jest taki wcale latwy.
Przemek
Fajnie ale przecież nikt nie każe robić tego tak jakby byl wciskach Caps Lock można to na pewno rozwiązać inaczej. Ja np. w C++ rozwiązywałem to krótką wstawką z assemblera która zapalała tylko diodę smile.gif i tu pewnie też cos trzeba było by takiego zrobić
KOSMOS
Był taki plugin wizualny do WINAMP'a, który w rytm muzy mrugał diodami. laugh.gif
Przemek
Dokładnie i na pewno nikt tam tego nie rozwiązywał tak jakby wciskali Scroll albo Caps Lock biggrin.gif
hao
Myśleliśmy o tym od dawna, ale jakoś nigdy nikomu nie chciało się za to zabierać smile.gif
Przemek
Hao a technicznie to jak to trzeba rozwiązać, jakąś wstawką z assemblera tak jak mówię czy jak. Myślałeś nad tym jakbyś to widział?
dedec
Widzlem takie mruganie w lanczacie i mrugal przycik scroll lock jak widomosci przychodizly !
popieram...
torn
Mi mruga scroll lock jak mam jakąś aktywność na łączu... może zrobiło by się mruganie diodą od CD-ROMu albo HDD/POWER? :PPP
shw
albo wylaczalaby i wlaczala monitor... o o o - ew. zasilanie: proca,hdd,ramu,lampki na biurku,swiatla na klatce wink.gif
a tak serio - co prawda to nie jest cos pierwszej potrzeby, bo i tak sie nie lookam na klawiature (hehe - wlasnie mi sie przypomialo co jeden z was napisal, ale nie bede wredny i nie napisze co me do glowy przyszlo smile.gif).
ale badz co badz pomysl glupi nie jest i chyba nawet niezbyt skomplikowany.
Przemek
Myślę że jakby mrugala lampka od scroolla klawiatury to by było ok. Jest to w pewnym sensie jakiś tam gadżet ale w pewnym sensie pomocny tongue.gif
winthux
A kto pomoślał o tych, którze nie mają diod na klawiaturze !?!?!?!? np. Logitech Cordless Desktop Optical....
werw0e
QUOTE(winthux)
A kto pomoślał o tych, którze nie mają diod na klawiaturze

O kurcze racja! Nawet nie pomyślałem o tych co nie mają kompa! Przecież po co im konnekt? P
Przemek
Konnekt nie lubi firmy logitech wieć niestety sad.gif
Olórin
POPIERAM!!! świetny pomysł
SandmmaN
Ja tez popieram!!!! :twisted:
Czesto komp chodzi sobie ale nie siedze przy nim a na ekranie mam "Droge Mleczną" wink.gif (czyt. wygaszacz), a że dzwieków ostatnio nie uzywam a nawet kNotify wylaczylem to mruganie by bylo jak znalazl biggrin.gif
Dyskretne, stylowe, jak letni wiosenny deszcz...
...w sam raz dla Konnekta laugh.gif
Przemek
To co Hao robim taki bajerek czy ni? laugh.gif
Olórin
przydało by się to też do emnotifiera smile.gif) może jeszcze stosowna funkcja w kbocie??
piopawlu
Hej!

Tutaj dostępne jest moje MAŁE rozszerzenie dla LuaPlus, które między innymi uwzględnia mruganie Scroll Lock'iem. Bynajmniej nie trzeba to tego żadnego ASM'a, ale mniejsza z tym. W bibliotece jest też sporo nieudokumentowanych (przynajmniej nieopublikowanych) funkcji dotyczących TCP/UDP.

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...&sver=1.0.0.0@$

Jak z tego skorzystać...
1) Na początku rozpakować archiwum tak, aby folder modules znajdować się w głównym katalogu konnekt'a.
2) Na początku każdego skryptu, który ma z tej dll'ki korzystać dodać następującą linijke
CODE
import "pex"

3) Do mrugania należy używać następujących funkcji
CODE

pSetFlashTime(ms); - ustawia czas pojedynczego mrugnięcia (default = 250ms)
pFlash(n); - mruga n-razy synchronicznie;
pFlashAsync(n); - mruga n-razy asynchronicznie;


Biblioteki można używać zarówno w eMail Notifier jak i w każdym ze skryptów kBot'a.

Pozdrawiam Piotrek
torn
w związku z tym napisałem coś takiego:
CODE
import "pex"
---------------------------------------------------
-- event - start Bot
---------------------------------------------------
function IInit ()
 KLogSet("BLINK", "testy.log")
 KLog("Skrypt uruchomiony")
 pSetFlashTime(30);
 return 0,2 -- wymagana wersja KBota
end


---------------------------------------------------
-- event - stop Bot
---------------------------------------------------
function IDeInit ()
 KLog("Skrypt wyłączony")
end


---------------------------------------------------
-- event - command
---------------------------------------------------
-- argumenty: command to string
--            cntID to number
--            params tablica ponumerowanych parametrow
---------------------------------------------------
function ICommand (cntID, command, params)
 if command == "blink" then
   pFlash(2);
   return true
 end
 return false
end

---------------------------------------------------
-- event - receive
---------------------------------------------------
-- argumenty: msg to obiekt
---------------------------------------------------
function IRecv (msg)
 pFlash(1);
end
i wszystko by było pięknie gdyby nie to że podczas migania Konnekt staje w miejscu (nic nie można wpisać w okienku rozmowy) - łatwo to zaobserwować gdy wpisze się:
CODE
pFlash(20);
i druga rzecz:
CODE
pSetFlashTime(30);
wogóle nie ustawia czasu mignięć.
Pewnie da się to jakoś inaczej zrobić, ale ja nie jestem z tych 'Wiedzących' :P
Przemek
Ja niestety jestem zielony i niewielę moge pomóc. Wygląda niby na proste ale czemu się zawiesza?
piopawlu
Hej, a dlaczego nie użyjecie funkcji
CODE
pFlashAsync(n);

jezeli nie chcecie blokowac konnekt'a?

Rzeczywiscie w poprzedniej wersji nie dalo sie nastawic czasu mrugania, ale w obecnej działa to już poprawnie, z pewnymi ograniczeniami. Maksymalny czas to 5000ms. Jezeli podamy 0, to ustawione zostanie 250ms;

Piotrek
torn
Może dlatego że na początku nie zauważyłem różnicy w działaniu pomiędzy tymi funkcjami... późno już było... :)
Teraz wszystko już jest OK.
Przemek
Torn fajnie to zamieść tak jak poprzednio treść skryptu i opisz co trzeba zrobić aby działał bez zarzutu. Rozumiem że dzała?
SandmmaN
Pozwole sobie zamiescić zmodyfikowaną i (jak mniemam poprawioną) wersję dzieła torna wink.gif

CODE
import "pex"
---------------------------------------------------
-- event - start Bot
---------------------------------------------------
function IInit ()
 KLogSet("BLINK", "testy.log")
 KLog("Skrypt uruchomiony")
 pSetFlashTime(80);
 return 0,2 -- wymagana wersja KBota
end


---------------------------------------------------
-- event - stop Bot
---------------------------------------------------
function IDeInit ()
 KLog("Skrypt wyłączony")
end


---------------------------------------------------
-- event - command
---------------------------------------------------
-- argumenty: command to string
--            cntID to number
--            params tablica ponumerowanych parametrow
---------------------------------------------------
function ICommand (cntID, command, params)
 if command == "blink" then
   pFlashAsync(2);
   return true
 end
 return false
end

---------------------------------------------------
-- event - receive
---------------------------------------------------
-- argumenty: msg to obiekt
---------------------------------------------------
function IRecv (msg)
 pFlashAsync(2);
end


Co do opisu to jest on wyżej w poście piopawlu.
Z tego co ja zrozumialem to:

pSetFlashTime(60); w tym wierszu ustawiasz dlugość mrugnięcia

pFlashAsync(2); w tym zaś ilość mrugnięć przy otrzymaniu msg'a.
Przemek
O teraz działa super nooooo ale jestem happy biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Olórin
robie kolejnego update'a na status notify :)dodałem w menu przycisk wyłączający kNotiify dla tego skryptu(Silent Mode) bo wkurzające są te dymki czy jak to tam nazwać na filmach smile.gif, oczywiście jest miganie, jeszcze jedna poprawka(w kwestii wyświetlania wiadomości od nieznajomych i wrzucam do katalogu smile.gif
shw
a nie daloby sie zrobic, zeby mygal dioda, ale bez uruchamiania funkcji, ktora jest ustawiona pod klawiszem tej funkcji (po prosty tylko mygal, a nie zachowywal sie tak, jakby klawisz byl naciskany...) ?
ostatnio doswiadczylem problemu, ktory pojawia sie z wlasnie powyzszym zachowaniem...
Olórin
obawiam sie ze nie(pex ustawia wartość klawisza [on/off] a dioda tylko informuje o stanie])

ps. czy obecnie scroollock jest gdzies używany(poza miganiem lampką??)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.