Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przepadające wiadomosci...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
SandmmaN
Hej!
Chciałem się podzielić pewnym problemem, który u mnie występuje i przy okazji wybadać czy Wy też borykacie sie z podobnym.
Mianowicie:
Przy wysłaniu wiadomości do kontaktu gg, który w danym momencie jest niedostępny (nie jest niewidoczny), otrzymuję po chwili wiadomość iż:
"Wiadomość "xxx" prawdopodobnie nie została dostarczona." Jest tak dziś i wczesniej już też się zdarzało.
Komunikat jest jak najbardziej prawdziwy - sprawdzałem na różnych serwerach gg, innych klientach gg (Tlen), testowałem na kilku kontach wysylajac sobie wiadomosci na status "niedostepny" i wiadomości faktycznie nie dochodzą (z tą różnicą ze Tlen nie pokarze że wiadomość nie doszła) - czyżby serwery gg przestały przechowywać wiadomości???
Doświadczyliście podobnych problemów czy poprostu mam pecha? wink.gif

PS-Wtyka ssl.dll w tym wypadku nic nie zmieniała.
PS2-Topic http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=557 uznałem za zbyt stary więc założyłem nowy - jeżeli torn uważa inaczej to niech przeniesie wątek tongue.gif
shw
nie tyle ode mnie (chociaz czasami zdarza sie, ze wywali, ze prawdopodobnie nie doszla), ale ostatnio kilka wiadomosci do mnie nie doszlo - podobno ktos pisal do mnie, a nie dostalem msg'a.
SandmmaN
Efekty testów SandmmaN > shw tutaj no i w drugą strone wink.gif shw > SandmmaN tu.
burcu
Potwierdzam :? U mnie dzieje się podobnie. Nie mogę zostawić komuś wiadomości, do odebrania potem, jeśli ma status "niedostępny"... sad.gif
cRoMo
Przed chwilą stwierdziłem dokładnie to samo, teraz właśnie zobaczyłem ten wątek na Forum. Potwierdzan, cały czas pisze 'Wiadomosc [...] prawdopodobnie nie zostala ..."

PS. Podejrzewam, że jest to związane ze zmianami w protokole - zauważyłem, że od kilku dni nie śmiga katalog publiczny.

Update:
Katalog nie dziala u mnie tylko przy polaczeniu z SSL.
Ludwik
Informuję że u mnie pod Kadu (EKG) problem nie występuje. Nie ma informacji o nie dostarczeniu wiadomości (a w Kadu też jest taka opcja), a wiadomości do niedostępnych dochodzą (są przetrzymywane na serwerze). Czy wam teraz działa? Może to było tymczasowe?
shw
problem byl tymczasowy i juz nie wystepuje.
SandmmaN
QUOTE(shw)
problem byl tymczasowy i juz nie wystepuje.

Zgadza się - problem okazał się chwilowy - oby było takich jak najmniej.
Wszystko powróciło do normy juz tego samego dnia po kilku godzinach.
Przemek
Nie będe otwierał podobnego wątku. U mnie wysępuje tez "efekt" nie dochodzenia wiadomoścci. Występuje to jeżeli wysyłam hyperlinka! Po prostu wysyłam a on nie dochodzi i to obojętnie ile razy - 10, 20 nic nie daje po prostu nie dochodzi! Czy wam tez to się zdarza bo to już nie pierwszy raz u mnie!
SandmmaN
QUOTE(Przemek)
Nie będe otwierał podobnego wątku. U mnie wysępuje tez \"efekt\" nie dochodzenia wiadomoścci. Występuje to jeżeli wysyłam hyperlinka! Po prostu wysyłam a on nie dochodzi i to obojętnie ile razy - 10, 20 nic nie daje po prostu nie dochodzi! Czy wam tez to się zdarza bo to już nie pierwszy raz u mnie!

O ile wiem, sieć GG lubi "gubić" linki - czy to przez zabezpieczenia na serwerach mające zapobiegać spamowi (nie dam głowy, że takie cos istnieje) czy też z innych nieznanych mi przyczyn.
Raz mialem nawet taki przypadek, że chciałem koledze linka podesłać na maila wink.gif bo przez GG do niego nie docierał (niepamietam dokładnie, ale chyba wywalenie http:// czy www sprawy nie zalatwialo).
Ostatnio jednak występowania takich problemów u siebie nie zaobserwowałem :roll: .
Przemek
No u mnie występuje to bardzo często !
cRoMo
Jest to zabezpieczenie antyspamowe, jezeli kontakt nie ma Ciebei na liscie (tzn. gdy nie figirujesz jako dodany do listy) za cholere nie poslesz linku.

PS. Kiedys to juz bylo opisywane na Forum

PS2. Inna sprawa, ze ten filtr powoduje takze przepadanie linkow (u mnie rzadko). Z tego co pamietam, problem tkwil w jednym z serwerow. Znajac SMS-express, pewnie do tej pory nie usuneli bledu. Proponuje zatem "zbadanie" ktory to serwer i zaprzestanie z jego korzystania
Przemek
Oki! Dzięki za info! Cromo a ty z jakiego serwera korzystasz?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.