Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Widomosci graficzne!!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
dedec
Mogby ktos zrobic taka wtyczke ktora umozliwiala by wysylanie wiadomosci grtaficznych tak jak to jest w w gg 5.7 build 121 bradzo fajna funkcje i przydatna tongue.gif
dedec
Nowe gg morzna sciagnac z http://www.gadu-gadu.pl/beta/index.html
Przemek
Na chwilę obecną nie jest to możliwe ze względu na kontrolkę wyświetlająca wiadomości. Jeżeli będa wprowadzone (kiedyś) emotikony to taką funkcję na pewno Hao będzie mógł zastosować.
case
QUOTE(Przemek)
Na chwilę obecną nie jest to możliwe ze względu na kontrolkę wyświetlająca wiadomości. Jeżeli będa wprowadzone (kiedyś) emotikony to taką funkcję na pewno Hao będzie mógł zastosować.

a moze by dodac obsluge tych wiadomosci w oddzielnym oknie, albo wogule w jakikolwiek sposob wykozystac to, ze da sie przesylac obrazki i to bez koniecznosci polaczenia bezposredniego, bo przez server gg [poprawcie mnie jesli sie myle:wink: ]. kTransfer nie jest dla wszystkich [jak ktos jest za NAt'em, to da rade polaczy sie jedynie z osobami posiadajacymi zewnetrzy numere IP:cry: ], a taka mozliwosc to zawsze cos...

np. informacja w oknie rozmowy: otrzymano wiadomosc graficzna i link [albo przycisk] otwierajacy obrazek w specjalnym okienu biggrin.gif

niech ktos sie wypowie czy ze strony technicznej jest to do zrobienia... hao...?? :wink:

IMHO taka obsluga grafiki w oknie wiadomosci jak w gg, jest beznadziejna, a jesli jeszcze mialby na tym utracic wyglad okienka [ktore teraz wyglada bardzo fajnie] to juz wogule klapa.
przy tym hao nie musialby robic az takich zmian w oknie, ktore konieczne sa do wyswietlania grafiki, bo bylaby ona obslugiwana przez oddzielne onko biggrin.gif

nie wiem na ile sprawnie dzialaja te wiadomosci graficzne w gg [moze ktos sprawdzil??], ale skoro sa obslugiwane przez stabilna wersje 6.0 tegoz badziewia wink.gif, to pewnie tak, wiec warto pomyslec nad tym biggrin.gif [w koncu jakby nie bylo, to kolejny przymiot protokolu gg 8), i kolejna rzecz, lepiej rozwiazana w K niz w gg 8) heh]
hao
Jesli cos takiego mialoby byc obslugiwane przez K, na pewno byloby to w normalnym oknie rozmowy... Na razie jednak jest dluuuga lista zmian do zrobienia
Olórin
Ja jestem za oddzielnym okienkiem smile.gif lepiej by to wyglądało i by było IMHO bardziej praktyczne!! smile.gif i niewymagało by to duuużżżyyccchhh zmian w ui biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
Ja jestem za oddzielnym okienkiem smile.gif lepiej by to wyglądało i by było IMHO bardziej praktyczne!! smile.gif i niewymagało by to duuużżżyyccchhh zmian w ui biggrin.gif

o tym samym wlasnie pomyslalem wysuwajac ta propozycje...
QUOTE
Jesli cos takiego mialoby byc obslugiwane przez K, na pewno byloby to w normalnym oknie rozmowy[...]

buuuu, nie podobie mi sie to :roll: nie wiem jakby to bylo w K, ale w gg obrazek nie jest skalowany i pokazuje sie w tym nieszczesnym okienku rozmowy maly jego fragment [jesli jest on wiekszy niz okienko - a przewaznie jest :wink:] i pozostaje zabawa suwakami, zeby cos zobaczyc.
z kolei gdyby byl skalowany do rozmiarow okna [ktore u mnie nie zabiera calego ekranu 8)] to bylby niedokladny [czyt. pomniejszony]...

dlatego tez pomysl z osobnym oknem wydal mi sie nie glupi :twisted:
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(Olórin)
Ja jestem za oddzielnym okienkiem smile.gif lepiej by to wyglądało i by było IMHO bardziej praktyczne!! smile.gif i niewymagało by to duuużżżyyccchhh zmian w ui biggrin.gif

o tym samym wlasnie pomyslalem wysuwajac ta propozycje...


mi taka wersją też o wiele bardziej pasuje...

QUOTE(case)
QUOTE(hao)
Jesli cos takiego mialoby byc obslugiwane przez K, na pewno byloby to w normalnym oknie rozmowy[...]

buuuu, nie podobie mi sie to :roll: nie wiem jakby to bylo w K, ale w gg obrazek nie jest skalowany i pokazuje sie w tym nieszczesnym okienku rozmowy maly jego fragment [jesli jest on wiekszy niz okienko - a przewaznie jest :wink:] i pozostaje zabawa suwakami, zeby cos zobaczyc.
z kolei gdyby byl skalowany do rozmiarow okna [ktore u mnie nie zabiera calego ekranu 8)] to bylby niedokladny [czyt. pomniejszony]...

dlatego tez pomysl z osobnym oknem wydal mi sie nie glupi :twisted:


IMVHO warunek by grafiki były wyświetlane w: okno rozmowy w pełni skalowalne, żeby można było nawet te większe o których wspominałeś case z łatwością zobaczyć

tak trochę offtopicowo:
ściągnąłem sobie Gada w wersji 6.0 beta któraśtam: ehhhhhh
po jego zainstalowaniu moja radość i wdzięczność z istnienia czegoś takiego jak Konnekt wzrosła niesamowicie.... wink.gif

Może to kwestia przyzwyczajenia, ale archiwum jest jeszcze gorzej przemyślane niż to co było od samego początku (osobno smsy, osobno rozmowy) - w wersji 6.0 to badziew,
fakt: esportowanie rozmów i pozostałych wiadomości do pliku to jedna z moich wymarzonych opcji (od dawien dawna) Jednak nie wiadomo dlaczego, niekorzystnie to wpłynęło na czas otwierania archiwum (fakt, jest dosyć spore ok. 12 mb) i to mnie smuci
Next: wiadomości graficzne: tylko popre case'a raczej nie powinni dawać tego jako "done" tylko jeszcze długo w "todo" smile.gif
W ogóle nie wiem czy był sens zmiany numeracji na 6.0 smile.gif (chyba, że chcieli pokazać, że całkiem nowe bannery wlepili na serwer) smile.gif ale to już zupełnie inna kwestia... smile.gif[color=red][/color]
case
QUOTE(hao)
Jesli cos takiego mialoby byc obslugiwane przez K, na pewno byloby to w normalnym oknie rozmowy... Na razie jednak jest dluuuga lista zmian do zrobienia

hao, moze pora odgrzebac ten temat skoro mamy obsluge IE, hmm ? :wink:
Przemek
Ha ha fajnie odgrzebany temat. Racja teraz nie ma przeszkód aby takie cos zrobić tak mi się wydaje biggrin.gif
Lukas77
W dodatku żeby była zgodność z GG można też chyba bez problemu dorobić taką funkcję:
/img www.jakasstrona.pl/jakislink/jakisplik.jpg
Aule
W pełni sie zgadzam laugh.gif
nix
ktos wie w jaki to jest sposob rozwiazane w gg? jak przesylane?
case
QUOTE(nix)
ktos wie w jaki to jest sposob rozwiazane w gg? jak przesylane?

ja wiem tyle, ze od dawna byla wtyczka do PGG, umozliwiajaca wklejanie do okna raozmowy obrazkow z netu, w sposob jaki przedstawil Lukas77 (przykladowo):
QUOTE(Lukas77)
/img www.jakasstrona.pl/jakislink/jakisplik.jpg

jakis czas temu, GG wprowadzilo jednak mozliwosc przesylania obrazkow bezposrednio z dysku - ich rozmiar jest ograniczony [nie pamietam do ilu kB], natomiast samo przesylanie, wykozystuje chyba serwer GG, gdyz NAT nie stoi na przeszkodzie przy wysylaniu...

wiecej niestety nie wiem :roll:

pierwsze rozwiazanie, na pewno duzo prostsze w wykonaniu, tyle, ze obrazek, ktory normalnie otworzyl by sie w przegladarce, otwiera sie w oknie rozmowy [jesli jest duzy, trzeba rozciagnac okno na caly ekran, lub zmaksymalizowac, zeby cokolwiek zobaczyc :? ], wiec moim zdaniem nie ma to wiekszego sensu [ale to moje zdanie]

co do drugiego rozwiazania, to juz bardziej ma sens, biorac pod uwage, ze nie kazdy ma mozliwosc [lub umiejetnosci] aby udostepnic obrazek w internecie, a chcialby go komus pokazac
lucjusz
nix ostatnio wspominal o ochocie na programowanie. Moze w koncu udaloby sie zrobic przesylanie tych obrazkow kompatybilne z GG?

Jesli to by sie udalo mozna by tez pomyslec nad wtyka do przesylania dowolnych plikow (nie za duzych oczywiscie) przez serwer gg. Po prostu dzielic plik na czesci o wielkosci akceptowalnej dla serwera gg, wysylac "pod przykrywka" obrazkow i "sklejac" je z powrotem przy odbiorze. Ale to juz odlegle plany smile.gif
Bora
ja mam taką propozycje.
Wyorzystać kIEview i po kolei: odebranie obrazka -> zapis do tmp w katalogu konnekta -> pdpowiednie wyraznie w kIEview -> wyswietlenie.
Pobeirać można tak jak to robi np knotify
_menic_
Szkoda ze te obrazki są narazie odwołane, bo naprawde bardzo by sie przydało. A męczy mnie ciągłe włączanie gg zeby ktos mógłby przesłac mi obrazek :cry:
bakerss
obrazki w Konnekcie naprawde by sie przydały :] bo obecnie to musze prosić na e-maila o wysłanie obrazka :/

Ja czekam na przesyłanie grafiki, drzewko i metakontakty :] jak to bedzie to juz moge spokojnie umierać :0)
Aule
Ej no. To już przestaje być śmieszne. Tlen już ma przyjmowanie obrazków, a k nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie.
piotr.ek
W tym momencie to jest ta opcja, o ktora pytaja mnie *wszyscy* przechodzacy (za moja namowa natualnie biggrin.gif) z GG na K...
k!dman
walic ich. obrazek moga zawsze na maila wyslac albo przez gg:)
mnie to niepotrzebne, tak samo jak opisy pod kontaktami:)
piotr.ek
QUOTE(k!dman)
walic ich. obrazek moga zawsze na maila wyslac albo przez gg:)
mnie to niepotrzebne, tak samo jak opisy pod kontaktami:)

No to przyjmij do wiadomosci, ze sa ludzie, ktorzy mleka nie pija, wiec co - sral pies tych, ktorzy pija i zakazac sprzedazy? Gosh... coz za myslenie tongue.gif
.nomis
Mhm, przydałoby się... Najbardziej by się przydało bysyłanie plików przez te durne firewalle i wiadomości graficzne... A tu na razie dupa blada. Czeba poczekać jeszcze, jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że te 2 usprawnienia są na pierwszych miejscach do zrobienia.
lhs
QUOTE
walic ich

QUOTE
sral pies tych, ktorzy pija

QUOTE
dupa blada

Polecam forum Onetu, chłopcy...
k!dman
chill
chodzi mi o to, ze jest pare rzeczy (np. odswiezanie) listy kontaktow, ktore mozna by zrobic w pierwszej kolejnosci.
a tak w ogole, to dla mnie okno rozmowy mogloby wygladac jak to w ircu (bez emotikonow itp) :>
p.s.
przepraszam, jezeli urazilem jakiegos zwolennika czatowych bajerow;)
piotr.ek
QUOTE(lhs)
Polecam forum Onetu, chłopcy...

Chlopcze drogi, czule slowka zarezerwowalem dla kogo innego i na inna okazje... Mozna byc milym i uprzejmym, ale wszystko ma swoje granice. Slow 'sral pies' uzylem pol zartem, pol serio, co by podkreslic wybitnie nieudane rozumowanie k!dmana. Ale widze, ze starszyzna, najwyrazniej czytujaca onetowe dyskusje, nie potrafi czytac miedzy wierszami i sie buntuje laugh.gif
lhs
QUOTE(k!dman)
przepraszam, jezeli urazilem jakiegos zwolennika czatowych bajerow;)

QUOTE(piotr.ek)
Chlopcze drogi, czule slowka zarezerwowalem dla kogo innego i na inna okazje... Mozna byc milym i uprzejmym, ale wszystko ma swoje granice. Slow 'sral pies' uzylem pol zartem, pol serio, co by podkreslic wybitnie nieudane rozumowanie k!dmana. Ale widze, ze starszyzna, najwyrazniej czytujaca onetowe dyskusje, nie potrafi czytac miedzy wierszami i sie buntuje

Bardzo się cieszę, że chociaż jeden potrafił pokazać klasę...
.nomis
[quote]Polecam forum Onetu, chłopcy...[/quote]

Oj na czułości ci się zebrało...:/ ? Nie czepiaj się, bo nie masz czego.[/quote]
piotr.ek
QUOTE(lhs)
Bardzo się cieszę, że chociaż jeden potrafił pokazać klasę...

Mam cie przeprosic, kajac sie przed toba za 'brzydkie' slowo? Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wlasnie poprawiles mi humor biggrin.gif Bedzie jak znalazl przed nocna/poranna walka Goloty. Ja wiem - chciales byc prawy i szlachetny, nieskazitelny, jak Odra u swego zrodla... Chlopca szukaj jednak na wlasnym podworku :twisted: Bedziesz go mogl pouczac, ganic i droge wskazywac, aby w przyszlosci tak, jak ty przykladem swiecil. Niewatpie rowniez, ze odwdzieczy ci sie za to odpowiednio... Koniec tematu z mojej strony.
Olórin
QUOTE(pz16)
Ej no. To już przestaje być śmieszne. Tlen już ma przyjmowanie obrazków, a k nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie.

To na co czekasz ?? bierz dokumentacje libgadu i do dzieła!
Aule
QUOTE(Olórin)
QUOTE(pz16)
Ej no. To już przestaje być śmieszne. Tlen już ma przyjmowanie obrazków, a k nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie.

To na co czekasz ?? bierz dokumentacje libgadu i do dzieła!
Ależ ty zabawny jesteś laugh.gif Niezwykłe poczucie humoru....
Acme
a tak na poważnie, to będzie wznowiona praca nad kBOT i jego skryptami ? smile.gif
MiLKA
QUOTE(Acme)
a tak na poważnie, to będzie wznowiona praca nad kBOT i jego skryptami ? smile.gif

a co ma piernik do wiatraka? Tutaj przeciez toczy sie rozmowa o obrazkach w gg!!
pienio
hehehe.. i kto by pomyślał, że taki zwykły temat wzbudzi tyle agresji.
no ale chociaż jest śmieszny.
dystans panowie, dystans... smile.gif
bo chyba nie ma wśród nas pań, nieprawdaż?
a wracając do tematu, to w konnekcie możnaby zrobić milion rzeczy, ale chodzi chyba o kolejność.
mi osobiście przesyłanie obrazków nie jest potrzebne ani trochę, więc prace nad tym uważam za stratę czasu.
podobnie jak uważałem na temat emotikonów. dlatego właśnie kIEview jest permanentnie wyłączone.
imo już dużo ważniejsze są opisy pod kontaktami, ale to jak wiadomo z nowym ui.
czekam niecierpliwie.
MiLKA
Jakkolwiek strata czasu mozna by nazwac zrobienie wtyczki ktora po pewnym czasie robi jakas bzdure, tak zmarnowanie czasu na zrobienie przesylania obrazkow jest jak najbardziej pozadane. Przesyłanie obrazków, tak jak kiedyś p2p w gg, jest możliwe do osiągnięcia bez zmian w wewnętrznej (no prawie) strukturze programu, a zaraz jest na tyle latwe, ze moze kazdy zdolny programista zrobic. Kiedys podobnego czynu dokonal Piotrek (piopawlu), tak wiec obrazki czekaja.... wink.gif
piotr.ek
QUOTE(pienio)
podobnie jak uważałem na temat emotikonów. dlatego właśnie kIEview jest permanentnie wyłączone.

...ale oczywiscie wiesz, ze mozesz uzywac kIEview (dzieki czemu miec ladnie pokolorowane okno wiadomosci z podzialem na rozmowcow itp.) i jednoczesnie miec wylaczone wyswietlanie emotow? biggrin.gif
arkadyjczyk
W sumie nie używałem nigdy tych obrazków choć czasami by się przydały.
Co do priorytetów to każdy będzie miał inne, ja osobiście wolałbym metakontakty i emoty niż jakieś opisy na liście. Wogóle ich nie używam, choć znam maniaków co gadają za pomocą statusów, ale to kwestaia gustu. W takiej sytuacji wszystko zależy od tego jakie priorytety ustawili sobie wtyczkopisarze.
MiLKA
Tu aż tak bardzo nie chodzi o priorytety, tylko o fizyczną możliwość zrobienia czegoś. Na jakieś 99% nikt prócz Hao, nie może zmienić kontrolki listy kontaktów... Tak samo jak nikt, prócz Nix (chyba ;p) nie może zrobić emot. Dlatego inni "wtyczkopisarze" zajmują się czymś innym ;)
pienio
przyznaje, nie nalezy mieszac zmian w ui z wtyczkami.
jesli ktos ma ochote to niech robi, oczywiscie. lepiej miec opcje niz nie miec.
jednak skoro jest to propozycja to mowie, ze osobiscie nie uwazam tego za potrzebne.
ale wiadomo - rozni ludzie, rozne potrzeby, jeden konnekt.
tak, to lubie!
QUOTE(piotr.ek)
...ale oczywiscie wiesz, ze mozesz uzywac kIEview (dzieki czemu miec ladnie pokolorowane okno wiadomosci z podzialem na rozmowcow itp.) i jednoczesnie miec wylaczone wyswietlanie emotow?

oczywiscie. ale jakos lubie, gdy jest mniej niz wiecej.
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=18834#18834
takie tam pieńkowe poczucie estetyki... smile.gif
najwazniejsze by bylo szybko
Olórin
Zainteresowani powinni udać się tutaj : http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=18865
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.