Po części poruszyłem już temat LUA tu: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=7630.

Konnekt jest multikomunikatorem, posiada bardzo rozbudowane możliwości. Jedną z takich możliwości jest pisanie skryptów LUA. Choć na razie dostępne są tylko skrypty bramek sms to możliwości są nieporównywalnie większe.

Kiedyś, dawno temu, gdy jeszcze nikt nie wiedział o mitycznym 0.7 popularność wiodła wtyczka kBot. Była to wtyczka z wielkimi możliwościami, z możliwością całkowitej kontroli przez okno rozmowy. I niestety nie jest już dostępna(jest, ale niestabilna i niezalecana), a przecież to ona była zwana "the ultimate killing machine" przez wielu np. shw czy dulka'000.

zastanawiałem się czy nie można by stworzyć wtyczki wykorzystującej API konnekta z możliwością wykorzystania funkcji winAPI - i utworzenia "startera" lub swoistej powłoki dla skryptów LUA. cały język lua jest przecież załączony(i dobrze działający na przykładzie wtyczki sms) w jednej bibliotece LuaPlus.dll. nie wiem na ile możliwe są takie plany, ale podobno jest pare osób które ostatnio narzekały na brak pomysłów na wtyczkę - kod kBota może się przydać, a jak dobrze pamiętam Hao powinien go mieć ponieważ dostał go od Nix'a. można by ew. na początku stworzyć wtyczkę tylko z możliwością przekazywania zmiennych do skryptu LUA(tak jak robi to wtyka sms) i uruchamiania skryptu na jakąś akcję(np. na zmianę opisu/statusu/otrzymanej wiadomości/etc.).
wiem,że taki projekt nie jest łatwy, ale dużo rzeczy już jest(jak LuaPlus) a przecież kiedyś skrypty lua były tym co zachęcało do korzystania z konnekta i zbliżało użytkownika z programem...