Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wersja angielska
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
ved
Moj znajomy z MSN pyta czego uzywam, dalam screena z Konnekta, no i najwidoczniej zakochal sie od pierwszego wejrzenia:))
Zreszta nie dziwie sie, ktos kto uzywa windows MSN messengera musi byc powalony widzac 'jedyny sluszny komunikator';-))

Gosc postanowil sciagnac program pomimo, ze nie ma wersji angielskiej.
No wlasnie, czy to wiele trudu takowa stworzyc? Jezeli bylaby to jakas forma tekstowa, to ja sie moge podjac tego prestizowego zadania (jak i rowniez tlumaczenia na niemiecki od razu:). Na bardziej skomplikowanych tematach typu pisanie programow niestety sie nie znam:/

KoSiarzPL
Myślę, że jest to w chwili obcnej niewykonalne (w sensie, nie da się tego sensownie wykonać). K nie obsługuje w żaden mi znany sposób podmiany języka.
Olórin
Dać by się dało, ale wprowadzanie wersji językowych przed legendarnym 0.7 byłoby "falstartem" marketingowym wink.gif
Abraxas
Poza tym już widzę wszystkich wtyczkopisarzy ochoczo zabierających się do tłumaczenia swoich wtyczek.
Jak ktoś się uprze to sobie da radę. Japońce korzystaja z GG i jakoś dają sobie radę biggrin.gif
Graveer
Oni po prostu lubią sporty ekstremalne laugh.gif
Olórin
Zrobienie tłumaczeń to najmniejszy problem, na pewno byłyby poprostu langpacki do zrobienia przez kogokolwiek smile.gif
ved
QUOTE
Jak ktoś się uprze to sobie da radę. Japońce korzystaja z GG i jakoś dają sobie radę


taaa... sprobuj wytlumaczyc komus z US jak ma zainstalowac, uaktywnic kJabbera i zalozyc sobie konto na serwerze a potem jeszcze dodac kontakty:]
GG to najmniejszy problem:]
KoSiarzPL
QUOTE(Olórin @ 24.04.2006 - 20:15) *

Dać by się dało, ale wprowadzanie wersji językowych przed legendarnym 0.7 byłoby "falstartem" marketingowym wink.gif

Oczywiście, że się da. Nawet można by było pokusić się o zrobienie wtyczki która by przełączała języki
zhvir
na początek wystarczy tylko język angielski... ktos może pokusić się o wtyczkę a tłumaczeniem zajmie się juz cała społeczność forumowa konnekta smile.gif
ved
Ta jest!!! Zrobmy to! smile.gif
Akira
Tak ale żeby zrobić cos takiego trzeba przebudować calego konnekta nawet jeśli by ktos umial i chciał zrobić to by nie mógł bo źródeł nie ma
Lukas77
QUOTE(Akira @ 25.04.2006 - 10:49) *

Tak ale żeby zrobić cos takiego trzeba przebudować calego konnekta nawet jeśli by ktos umial i chciał zrobić to by nie mógł bo źródeł nie ma


Konnekt 0.7 powstaje juz od dluzszego czasu, my nie bedziemy widziec zadnej rewolucji bo jego architektura jest powoli wdrażana do istniejącego komunikatora, i o ile się nie mylę to już część rzeczy działa w obecnym komunikatorze, hao już danwno o tym pisał. Wszystko znajduje się pod "maską" i jest powoli wymieniane...
Poprawcie mnie jeśli coś zamotałem... i sorry za o/t
Sija
Lukas77: that's right smile.gif
Plazik
Mogłbym pomóc w tłumaczeniu, bo cel jest zaiste szczytny i iście szatański tongue.gif Teraz tylko czekać na bluzgi/poparcie ze strony hao.
zhvir
OT: @JarekMk: nieskrępowana wolność słowa jest w dziale hydepark albo w temacie odpowiednim dla twoich wypocin (wystarczy poszukać dyskusji na temat konnekta 0.7) Tu piszemy o tłumaczeniu konnekta na inne języki a nie o swoich przemyśleniach nt. nieistniejącej wersji konnekta tudzież żaleniu się na moderatorów, którzy zgodnie z regulaminem (przeczytałeś w ogóle?) wykasowali twoje posty jako offtopic. Moja wypowiedź również wyląduje w koszu bo jest w tym momencie offtopikiem ale jakoś nie narzekam z tego powodu biggrin.gif

// Czyżby się jakiś nowy troll obudził? A mnie tu rano nie było - jeszcze bym mu orty pozaznaczał wink.gif
stranded
mogę pomóc tłumaczyć jakby co
Mateusz z Wielunia
To naprawdę świetny pomysł!!!!!!!!!!
Zaraz by przybyło więcej programistów, którzy by pomogli w tworzeniu Konnekta!!
Ja to jeszcze się nie brałem za programowanie, ale gdybym znał C/C++ to bym zaraz wspomógł Konnekt-a.
A tak wogule co do tłumaczenia programu, to program Restorator chyba nie jest dobrym wyborem?? Mógłbym tłumaczyć na niemiecki. Tylko czym ??

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
jiobel.
Więcej devów? Niby dlaczego? Bo po ang byłby? :s

Ja też bym wspomógł Konnekciqa bo jest taki fajoski, przetłumaczę go na mandaryński, bo najwięcej przecież ludzi mówi w tym języku, to będzie więcej wtyczuszkopisarzy. Tak! – tak zrobię… Jak tylko się nauczę tego języka…

A tak naprawdę, to chyba w Konnekcie aż tak dużo nie ma do tłumaczenia. Większość to jednak wtyczki, wtyczki i jeszcze raz wtyczki.
ved
QUOTE
Więcej devów? Niby dlaczego? Bo po ang byłby? :s


Co to w ogole za pytanie???
Czy gdyby foobar nie byl po ang zdobylby TAKA popularnosc?

jiobel.
Pytanie jak pytanie. Każdy widzi. Jeśli nie rozumiesz, mogę Ci to jaśniej przedstawić. Tylko określ poziom, proszę.

Konnekt jest skierowany na polski rynek. To jest multikomunikator, ale chciałem zauważyć, że obsługuje sieć Gadu-Gadu, Tlen.pl i Jabbera. Mamy ponad 66% natywnych sieci, które określić można mianem .pl więc wybacz – po co mają sięgać po ten komunikator osoby, które mają dużo lepsze produkty (w sensie bardziej dopracowane) które są skierowane do nich, jako grupy docelowej. Po co angol ma brać Konnekta, skoro ma używać Jabbera, MSNa, etc. skoro tego w Konnekcie nie ma (oczywiście wykluczając Jabbera, którego chwała bogu mamy! – jego jakoś i dopracowanie również pozostawia wiele do życzenia)? Przecież jest chociażby Psi.
I wreszcie pytanie najważniejsze. Co ma Foo2k do Konnekta? Zupełnie inna filozofia programu. :s

Więc proszę Cię – nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko wysil swoją mózgownicę i postaraj się jakoś uzasadnić swoją tezę.
beosia
...być może po to, żeby jakiś Angol zrobił jakąkolwiek działającą wtyczkę obsługującą msn, icq i irc, bo widać nam się nie chce albo nie ma tylu mocy przerobowych
jiobel.
Ale powiedz mi, co by miało go przyciągnąć do K. skoro on nie ma nic do zaoferowania? To jest chyba podst. pytanie…
ved
QUOTE
Ale powiedz mi, co by miało go przyciągnąć do K. skoro on nie ma nic do zaoferowania? To jest chyba podst. pytanie…


hmmmm, no pomysl co ty mowisz, K ma akurat sporo do zaoferowania:]
Przede wszystkim wlasnie mozliwosc rozbudowywania.
Odpowiadajac na twoje pytanie - tak samo jak Foobar:]
beosia
K nie ma nic do zaoferowania? hmm... bez komentarza
jiobel.
Dawać cytaty bez kontakstu każdy potrafi. :-)

Więc beosia/ved, powiedz mi łaskawie i oświeć o jakże zepsutą moją duszę, co Konnektu oferuje przeciętnemu angolowi/germanowi/hiszpanowi/…?
Olórin
jiobel dobrze mówi!

Wprowadzanie w tej chwili jezyków jest bez sensu. K w tej chwili jest tylko dla polaków, bez na prawde dobrej obsługi jabbera nie oferuje wiele obcokrajowcom. Ponadto jeżeli teraz ktoś zobaczyłby K i się do niego zniechęcił, to drugi raz już raczej go nie spróbuje, po wprowadzeniu legendarnej wersji 0.7, nawet jakby K miał obsługę tostera, pralki, lodówki, odkurzacza, wszystkich sieci i wypasione UI. Potencjalnego developera też trzeba czymś zachęcić do zainteresowania K.
beosia
Skoro tak mówicie to pora rozejrzeć się za czymś co ma dobrą obsługę jabbera bo gdy ekipa gg zablokuje na dobre możliwość komunikowania się przez inne komuniaktory z ich siecią (a do tego wszystko zmierza) to co zostanie w konnekcie? Nic!
jiobel.
Beosia – może ty już nic nie pisz?… :s
KoSiarzPL
Ej jiobel, beosia dobrze powiedziała. Przedstawiła wasz tok myślenia tylko z inego punktu widzenia smile.gif Skoro użytkownik zagraniczny nie ma czego szukać w K bo on obsługuje dobrze tylko GG to jeśli GG zablokuje używanie innych komunikatorów K stanie się bezużyteczny dla wszystkich.
ved
QUOTE
Więc beosia/ved, powiedz mi łaskawie i oświeć o jakże zepsutą moją duszę, co Konnektu oferuje przeciętnemu angolowi/germanowi/hiszpanowi/…


99% konfigurowalnosci:) Nie wiem jak inne komunikatory, nie znam, nie uzywam, wiec nie moge wiedziec, ale,
na pewno znalazlby sie niejeden szaleniec ktory by sobie zaraz do niego wtyke do MSN, Yahoo, i czego tam jeszcze skomponowal:]
Wariatow nie brakuje:)

Mnie na przyklad, wygodniej by sie w wersji ang pracowalo:) Powaga:]
Lwiczek
Przecietnemu obcokrajowcowi wystarcza jego msn/Y czy inne ktore jest przepastnie multimedialne i w sumie nie ma szalenie duzych ilosci konfiguracyjnych... jezeli ktos ma wieksze potrzeby zazwyczaj siega po mirande ...
ved
Przecietnemu Polakowi wystarcza GG... jezeli ktos ma wieksze potrzeby zazwyczaj siega po tlen.

A jednak SA osoby ktore K uzywaja:]

A skoro sa to i JEST sens go tlumaczyc.
Kurde, za bardzo z tematu zeszlismy

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
jiobel.
Ale co da to przetłumaczenie go inne języki? Tak trudno rozmowę opierać na argumentach?

Poza tym – samo przetłumaczenie K. na np. angielski jest raczej malutkim kroczkiem. W sumie i tak naprawdę nic nie daje. Zostaje Ci tłumaczenie wtyczek, FAQ (a są dwa), forum… Jest sens, skoro Konnekt to produkt polski i na polski rynek?
Olórin
Tak sens jest, ale jeszcze nie teraz.
jiobel.
No i przecież rozmawiamy o teraz, czy może mi się coś pomyliło?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.