Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z oknem rozmowy z kontaktami z sieci jabber
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
ishii
Witam,

Przeszukałem, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Problem jest następujący: kiedy piszę do kogokolwiek z użytkowników jabbera (nie ma tego problemu z gg oraz transportami) po pierwszej linijce napisanego przeze mnie tekstu widać, że osoba odpisała, ale odpowiedź ta się nie wyświetla. Do tej pory było tak, że mimo iż pojawiała się ta dziura, to jednak odpowiedź dochodziła, teraz nie dochodzi. Tak samo dzieje się w drugiej linijce, czasami 3ciej, potem przeważnie wszystko wraca do normy, choć zdarza się też, że "dziury" pojawiają się też w dalszych fragmentach rozmowy (jednak bardzo rzadko). Wygląda to tak jak na screenie poniżej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

jiobel.
Albo serwer wysyła puste msgi, albo używasz wtyczki Pisak.

Poza tym nie napisałeś jakie serwery, jakie wtyczki, etc. Coś więcej, bo wróżek na tym forum chyba nie ma. ;-)
ishii
Przepraszam, rzeczywiscie nie podałem ważnych informacji. Serwer mój jak i rozmówców to jabber.wp.pl (na nedbsd do tej pory problem mi sie nie zdarzył, ale nie wykonalem też jakiejś wielkiej ilości rozmów). Wtyczki pisaK nie używam. Przegladajac historię zauważyłem, że te puste msg zaczęły pojawiać się ok. miesiąc temu, niestety nie potrafię tego przypisać teraz do czasu zainstalowania jakiejś konkretnej wtyczki. Pustych msg serwer raczej nie wysyła, bo jak widać na screenie rozmówca coś napisał i nie zostało to wyświetlone :]

Wtyczki, których używam:

gg
expimp
kjabber (wp + transporty)
ktransfer
notify
sms
update
checky
kbirth
sprzataczK
kallstatus
linKer
tabletK
tloK
ishii
Problem rozwiązała chyba aktualizacja wtyczki tabletK do najnowszej wersji.
kef
Możliwe, że serwer wysyła info o rozpoczęciu pisania przez drugą osobę => http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=7438
ishii
Brałem to pod uwagę, ale problem był raczej po stronie tabletK (jabber wp chyba nie wysyła powiadomień), od czasu zainstalowania nowej wersji odbyłem parę rozmów i w żadnej nie było już pustych linijek. Innym problemem tabletK było to, że nie dało się kopiować zawartości okna rozmowy (uporczywie znikał obszar zaznaczenia). W nowej wersji nie ma tych problemów.
@ndy
QUOTE
(uporczywie znikał obszar zaznaczenia)


To jest tak zwane kopiowanie w stylu IRCa wink.gif
zhvir
a problem pustych wiadomości mógł się rozwiązać w wyniku aktualizacji kJabbera
.misiek
QUOTE(ishii @ 3.08.2006 - 20:35) *

(jabber wp chyba nie wysyła powiadomień)


Wysyla cool.gif
ishii
@zhvir Jakakolwiek nie byłaby przyczyna poprawy sytuacji, liczy się rezultat, podałem wtyczkę tabletK jako możliwe rozwiązanie, ale ponieważ aktualizacja zbiegła się w czasie z aktualizacją wtyczki jabber, więc obydwa rozwiązania są możliwe ;]

@.misiek kk ;]

dzięki za odpowiedzi
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.