Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przezroczyste zaznaczenie
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
ciaastek
Chodzi mi o to, aby po zaznaczeniu jakiegoś kontaktu tło pozostało, ew. Naniesiony by był jakiś lekki (najlepiej konfigurowalny z obrazka, bądź z ustawień) gradient czy coś. Gdyż ten, który da się ustawić, za bardzo się wyróżnia przy zaznaczeniu...
Abraxas
Całkowite wyłączenie tła pod zaznaczenie jest prościutkie. W ustawienai -> wygląd ustaw ten sam kolor tła kontaktu i kolor tła zaznaczenia, a magicznym sposobem tło wyparuje.

Półprzezroczyste tło można uzyskać tylko odpowiednio spreparowanym gifem. Przezroczyste będą piksele o tym samym kolorze co kolor tła kontaktu w ustawienia -> wygląd. Wtedy też w tłoKu przezroczystość zaznaczenia musi być ustawiona na 255.
ciaastek
Tło zaznaczenia takie jak tło kontaktu - działa

Z tym obrazkiem, niezbyt...

Chciałbym taki obrazek, który by wszystko lekko przyciemnił, ale jak zrobiłem pixelki na zmiane (kolor tła kontaktu), czarny... to ten od tła wcale nie pokazuje tego co trzeba tylko właśnie ten kolor...
Abraxas
A na pewno ustawiłeś dokładnie to samo tło i przezroczystość zaznaczenia na 255?

Jak nadal nie gra to przypatrz się jak jest zrobiony zestaw teł Z-Pack 4 Anime Attack. Lezy na subforum z tłami.
ciaastek
Tak ustawiłem to samo tło (skopiowałem z okna opcji konekta do photshopa) moge nawet podać kolorek smile.gif #F9FAE2

Co do tych pixeli w tamtych tłach, też robiłem tak samo.

Dam obrazek



Jak widać pixele są zrobione jeden obok drugiego... na przemian...

EDIT: Ten obrazek wcale nie daje się "przebić" temu tłu(tle, czy jak tam...), a na dodatek jakby zakrywa czcionke.
Abraxas
Jaja jak berety. Okazuje się że faktycznie nie działa, ale kiedy zmieniłem kolor na jaskrawszy zaczęło działać jak nalezy. Spróbuj zmienić kolorek przezroczystości na inny niż szary. Najprawdopodobniej wystarczy by był tylko odrobinę inny. Tak czy siak voodoo smile.gif
ciaastek
Kurde... :/ no nie umiem :/ próbuje zmieniać i jeden i drugi kolor i nie idzie no... byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mi zrobił jakiś prosty obrazek, i podał jaki kolor mam wrzucić w konnekcie smile.gif

Bo ja naprawde tego nie umiem... próbuje, ale mi nie wychodzi...

Z góry dzięki smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.