Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Własny kontakt na liście
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
ciaastek
Dlatego też zakładam nowy temat.

Chodzi o własny numer (kontakt) na liście. I to nie tylko gg, ale również innych sieci (w ramach możliwości). Z tego co pamiętam w tlenie rozwiązano to wtyczką myself (w gg było to domyślne) z innych komunikatorów nie korzystałem.

Dla mnie było by to może nie tyle ułatiwieniem... co zmianą kosmetyczną. Wogóle skoro taka możliwość była standardowo w gg, jako wtyczka w tlenie, to dlaczego niemoże być jako wtyczka w konnekcie?

Dzieki dla twórców wtyczek za głębsze pomyślenie nad tym smile.gif (oczywiście tok myślenia proszę skierować w strone stworzenia wtyczki biggrin.gif )
dulek000
Dodaj siebie w sieci kLAN.
ciaastek
Niemam LAN'a więc jaka jest nazwa sieciowa mojego komputera?

Pozatym nie o to mi chodzilo bo np. kontakty z gg mam na innej zakładce...
bakerss
No niestety, jest duzo sposobów na zobaczenie swojego opisu, ale tego akurat nie ma ;]
psota
można przez transport jabbera zobaczyć swój opis...
ved
Mozna sobie ustawic w opcjach-->formatowanie pol-->tytul okna glownego: " {[status] }{info} "
-- file is missing --

wtedy mamy wyswietlany nasz opis na gorze okna glownego (zamiast np: "KONNEKT (jakas wersja) (nasz profil)")
-- file is missing --

A status widac w tray'u zawsze, wiec po co nam nasz wlasny kontakt na liscie? Schizofrenia:]
atol
nie łatwiej kZmieniaczem?
d3mo!
QUOTE(ved @ 30.04.2006 - 12:38) *

Mozna sobie ustawic w opcjach-->formatowanie pol-->tytul okna glownego: " {[status] }{info} "
-- file is missing --

wtedy mamy wyswietlany nasz opis na gorze okna glownego (zamiast np: "KONNEKT (jakas wersja) (nasz profil)")
-- file is missing --

A status widac w tray'u zawsze, wiec po co nam nasz wlasny kontakt na liscie? Schizofrenia:]

Dziwne bo u mnie jakos to nie działa. Wpisałem w pole tytul okna glownego {[status] }{info}. Faktycznie pojawił się moj opis ale nie zmienia się on gdy zmienie go poprzez kZmieniacza. Dlaczego?
Abraxas
Coś kiedyś było na ten temat. Belka tytułowa się nie odświeża. Najlepszym sposobem jest najechanie na ikonkę w tray'u po prostu.
ved
QUOTE
Dziwne bo u mnie jakos to nie działa. Wpisałem w pole tytul okna glownego {[status] }{info}. Faktycznie pojawił się moj opis ale nie zmienia się on gdy zmienie go poprzez kZmieniacza. Dlaczego?


tak, bywa, chociaz u mnie dziala w pelni sprawnie wlasnie po zainstalowaniu kzmieniacza:|
Tak czy owak, jesli belka sie nie odswieza nalezy zmienic status(np, z "ukrytego" na "dostepny", etc), wtedy na pewno opis na belce sie odswiezy:]
zhvir
dzisiaj zauważyłem że korzystając z wtyczki kAQQ i dodając siebie do listy widać zarówno własny stastus jak i opis smile.gif a więc ustawiając opis kzmieniaczem na wszystkich sieciach od razu zauwązycie zmianę na swoim kontakcie kAQQ

i już możecie przestać marudzić że w gg można siebie dodać a w konnekcie nie można bo dzięki kAQQ w konnkcie też działa!

ursus6 powinien dostać troche piwek od was biggrin.gif
bakerss
Taaa, instalowac wtyczke, tylko po to zeby dodac sie do listy kontaktów ;] i mam rozumiec ze dodajemy numer AQQ a nie GG ?
zhvir
nie tylko zeby mieć siebie na liście kontaktów ale także żeby dostawać codziennie troche wapsterów i co miesiąc móc sobie wybrać jakiś bonusik na swoją komórkę tongue.gif i oczywiście ze dodajemy numer aqq a nie gg... a jak ursus6 zrobi jeszcze przesyłanie plików to będzie trzeci powód zeby korzystać z kAQQ biggrin.gif
bakerss
Ehhh miałem cos koło 2k wapsterów, w jakims konkursie wygrałem, ale skasowałem konto, bo juz szlag mnie trafiał z tymi reklamami na kom ;] Wiec podziekuje za ta sieć;]
zhvir
a tam... ja dostaję max 2 wiadomości od wapstera co miesiąc więc da sie przeżyć tongue.gif
Mucha
Na szybko zrobione, testowalem tylko dla gg, dla tlena zrobilem analogicznie
moj_status 0.0.0.1: bylo 29
EDIT
Odkrylem maly blad, w poprzeniej wersji, znikaly ustawienia ikonki traya w Powiadomieniach, naprawione, zmienilem takze ikone i dodalem ze domyslna wartosc GG to twoj numer gg
moj_status 0.0.0.2: bylo 19
EDIT2
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=8389

A tak przy okazji, czy ten temat nie powinien byc w dziale Propozycje?
zhvir
teraz to powinien być w dziale wtyczki bo nowi często szukają rozwiązania problemu własnego opisu na liście a nie bardzo potrafią sami znależć (zresztą starzy wyjadacze też o tej wtyczce nie mają pojęcia)
Mucha
Developerem nie jestem wiec tematu nie zaloze, moderatorem tez nie wiec nie przeniose... Powinno byc miejsce na takie rzeczy na forum, bo teraz wszystko laduje w dziale "Tworzenie wtyczek" ktory nie do tego sluzy. Jedyne co moge zrobic to pododawac linki w tematach gdzie ludzie tego szukali
ciaastek
Ale pozostaje fakt że {info} na górnej belce nie działa. U mnie również.
Poprostu się nie wyświetla nic :/
Mucha
No bo jak juz ktos to powiedzial belka tytulowa sie nie odswieza
zhvir
to trzeba poprosić jakiegoś deva/moda o założenie tematu :)
ciaastek
No tak, nie odświeża się.

ALE!

Ustawiłem sobie jakiś opis... potem wchodze do opcji formatowanie pól i wpisuje w polu odpowiedzialnym za górną belkę głównego okna "(spacja){info}(spacja)"
a na belce u góry widze tylko "(spacja)(spacja)"

A więc? To chyba nie o odświeżanie chodzi... u koleżanki ved to działa smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.