Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kJabber
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
@ndy
Witam, o ile mi wiadomo protokół Jabber/XMPP nie ma w specyfikacji takiego stanu jak niewidoczny. Może by tak usunąć go także z wtyczki kJabber, aby przy zmianie stanu nie było go w wyborze.
dulek000
A co wtedy z serwerami, które go obsługują?
@ndy
@dulek po to jest standard aby go przestrzegać. Tworzenie kolejnej wariacji Jabbera jest bez sensu...
John Cooper
Mi w sumie nie przeszkadza status "niewidoczny"...

Choć nie wiedziałem, że w protokole Jabber/XMPP nie ma takiego stanu...
Olórin
W XMPP nie ma takiego stanu (dobre serwery go nie obsługują), w Jabberze jest... jabber w zasadzie to nie był nawet standard wink.gif
bakerss
standard standardem, ale co to znaczy ze jak jestem na niewidocznym to jestem off-line całkowicie? Coś mis ie nie wydaje ;]
Lwiczek
Hmm... chciałbym się przychylić do propozycji wywalienia ukrytego z kJabbera... niestety sporo serwerów tego nie obłsuguje i prowadzi to zament jak ktoś z nowo nawróconych na jabbera ustawia sobie ukryty a nie wie ze jego serwer nie obsluguje takiego stanu... potem pojawia sie lawina pytan dlaczego nie da sie przez Jabbera gadac i w koncu powrot do gg :/ Niestety przyzwyczajenia z gg sa silniejsze i ludzie i tak siedza na ukrytym mimo, ze jabber oferuje kilka dodatkowych statusow ktore sa duzo bardziej adekwatne [DND/ NA]
Duzo lepiej wywalic ukrytego, a w takim kZmieniaczu ustawic by dla stanu ukrytego ustawial na jabberze NA na przyklad.

A co do zakąsów bakerssa: to chwila, jestes online, ale chcesz zeby Cię nie bylo? dostrzegam tu konflikt interesow tongue.gif
W przypadku jabbera mozesz sobie ustawic NA i juz... tongue.gif
alberht
@Lwiczek:
jestem online, ale nie każdy musi o tym wiedzieć - rozmawiam tylko z tymi, do których mam sprawę i nie muszę się przejmować tym, że zaraz zaczną się jakieś niepotrzebne rozmowy, głupie pytania, itp, itd - nic nie działa na mnie tak jak wiadomość 'cześć, co tam?';)
Lwiczek
Mnie tez denerwuja, ale mam chyba jakas kulturalna liste, bo cos takiego sie czesto nie zdarza :]
A poza tym, jak masz ustawiony status nieosiagalny, to znaczy, ze jestes nieosiagalny - chyba logiczne? tongue.gif
A że jesteś wtedy przy komputerze to juz inna sprawa...
Generalnie o ile w przypadku padu padu status ukryty jest wybawieniem bo nie ma nic innego, tak w przypadku Jabbera uwazam go za zbyteczny... a ze dodatkowo utrudnia przesiadanie sie na Jabbera przez nowych uzytkownikow...
Spass
QUOTE(Lwiczek @ 21.05.2006 - 23:28) *
(...) w przypadku Jabbera uwazam go za zbyteczny... a ze dodatkowo utrudnia przesiadanie sie na Jabbera przez nowych uzytkownikow...
Utrudnia? Według mnie taki przeciętny użytkownik Gadu-Gadu wręcz zniechęciłby się do Jabbera słysząc, że nie ma na nim stanu Niewidoczny.

Ja osobiście nie mam nic do stanu Niewidoczny. Obojętnie jaka to sieć. Natomiast wszelakie programy/wtyczki do sprawdzania niewidoczności kontaktów IMO są bez sensu.
Lwiczek
Hmm... utrudnia! Stanowczo! Dlaczego tak twierdze? Wystarcyz zobaczyc ile serwerow tak wlasciwie obslguje status ukryty... biorac jeszcze poprawke, ze nie zawsze jest to wprost napisane, dowolny noob przesiadajacy sie na jabbera bedzie mial jeszcze wieksze problemy i szybko sie zniecheci... [z durnym tekstem, przeciez gg dziala :/]
@ndy
A może by do kJabbera zaimplementować privacy list ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.