Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: laguna pacco
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
zhvir
Dość prosty styl okna rozmowy którego podstawą był rid_gtalk_mod (ostatecznie niewiele z niego zostało ;))
Zawiera dwa zestawy kolorystyczne, jasny (Laguna Azzurro) i ciemny (Laguna Nero).
Jeśli będzie takie zapotrzebowanie mogę dorobić inne zestawy, choć nie wykluczam, że sam z własnej woli dodam kilka innych ;)

(zalecane jest włączenie obu opcji grupowania w oknie rozmowy)



Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Laguna.zip)
--------------------------------------------------

Dołączam do przetestowania poprawioną wersję Laguna Azzurro. Zostało poprawionych kilka drobnych błędów w kodzie, ponadto styl jest przezroczysty na tyle na ile pozwala na to w obecnej formie kieview wraz z ie6. Dodatkowo całość jest bardziej okrągła :) a także długie daty z historii nie są już obcinane jak w wersji poprzedniej... Zaleca się aby po zainstalowaniu stylu każdy zmienił sobie tło na jakieś które mu się podoba :) Obrazek dla dobrego efektu powinien być w jasnych barwach i dość kontrastowy. Instrukcja jak podmienić obrazek znajduje się w pliku css. Resztę zmian sami obadajcie a co będę sie rozpisywał :P Jakby ktoś się pytał Laguna Nero Trasparente w niedalekiej przyszłosci ;) [edit: na razie są inne ważniejsze rzeczy do zrobienia ;)]

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Laguna_Azzurro_Trasparente.zip)
--------------------------------------------------

modyfikacje użytkowników:
Laguna Grin by bialy663
rvn Laguna by rvn
lhs
Dobre, dobre - zwłaszcza ten drugi smile.gif
daroc
Super! Osobiście nie przepadam za ciemnymi. Chociaż widzę że ten ciemny jest bardziej czytelny, tj. większy kontrast...
Sugerowałbym troszkę mniejszy margines po lewej (ja potrafię sobie to poprawić sam, ale może innym też by się tak bardziej podobało)...
Już pobieram i zamieniam używany przez ostatnie pare tygodni zahnPlasticRound ;-)
Graveer
Wow, bjutiful! Nero jest naprawdę ładny smile.gif
pzdr
daroc
A jednak nie da się tego odstępu zmniejszyć tak prosto jak myślałem... A żeby się jeszcze całe nicki i daty mieściły... A nie lubię mieć wielgachnego, szerokiego okna wiadomości - wiec chyba jednak powróce do poprzedniego theme'a.
zhvir
ponieważ zbyt długie nicki oraz daty są w tym stylu obcinane więc dobrałem szerokość lewej kolumny tak optymalnie jak to możliwe, nie przeszkadza to jednak zmniejszyć sobie jej szerokości, trzeba jednak pozmieniać odpowiednie wartości padding i margin w kilku miejscach więcej niż zwykle smile.gif
beosia
Super... bardzo podoba mi się ten jasny styl... to sa moje kolorki smile.gif pobrałam i już go mam u siebie. Bardzo dziękuję <buziak> blush.gif
bulanh
Cud, miód i orzeszki. Ładnych, ciemnych stylów to na forum jak na lekarstwo, tak więc tym większe Twe zasługi.
zhvir
Najlepsze jest to, że mam już dość mocno wypalony monitor i nie wiem jak bardzo ciemny jest ten styl. Sprawdzałem na dwóch kompach i widoczna była dość znaczna różnica w jasności, ale skoro sie podoba... biggrin.gif
domek
Super! Azzurro Super! smile.gif Czas na zmiany w związku z tym...
Dzięki zhvir.
mleko
hmm a moze to tak zmienic zeby pierwsza wiadomosc nie byla pokazywana w tej samej linijce co nick, tylko juz w kolejnej i wyrownana do lewej strony?
TaO
Ciemny na wynos raz poprosze ! Pikny
zhvir
QUOTE(mleko @ 9.05.2006 - 14:57) *
hmm a moze to tak zmienic zeby pierwsza wiadomosc nie byla pokazywana w tej samej linijce co nick, tylko juz w kolejnej i wyrownana do lewej strony?

Właśnie o to chodziło, żeby nicki były pokazywane w jednej linijce z pierwszą wiadomością, bo mało jest takich styli... jest jeszcze rid_gtalk i rid_gtalk_mod które mi troche nie pasowały i dlatego postanowiłem zrobić to co macie przed oczami tongue.gif
bulanh
QUOTE(zhvir @ 9.05.2006 - 15:22) *

[...] i dlatego postanowiłem zrobić to co macie przed oczami tongue.gif


I chwała Ci za to. Po chwilowym używaniu stwierdzić muszę, że jedyna poprawka, którą do tej pory naniosłem to zmiana koloru tła. Ten brązowy jakiś taki... brzydki jest.
mleko
QUOTE(zhvir @ 9.05.2006 - 15:22) *

Właśnie o to chodziło, żeby nicki były pokazywane w jednej linijce z pierwszą wiadomością, bo mało jest takich styli... jest jeszcze rid_gtalk i rid_gtalk_mod które mi troche nie pasowały i dlatego postanowiłem zrobić to co macie przed oczami tongue.gif



a co bym musial zrobic abys zrobil dla mnie poprawki o ktorych pisales? bo tak sobie patrze w .css i nic z tego nie kapuję:(
zhvir
kilka piwek załatwiłoby sprawe wink.gif
mleko
hmm Koszalin jest daleko od Wroclawia:)
ale moze emailem wysle?

a tak na serio to ŁADNIE PROSZĘ o naniesienie zmian - oczywiscie jeżeli będziesz posiadał cośwolnego czasu smile.gif
i z góry ładnie dziękuję;)

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
zhvir
oki pomyślę na tym chociaż będę musiał się cofnąć do pierwszych wersji tego stylu gdzie dałoby się to szybko zrobić... ale na razie zajmuję się przezroczystością może laguna azzurra będzie w końcu prawdziwą laguną jaką była w zamierzeniach wink.gif

edit: taka mała próbka stylu z "nieprzezroczystością" ustawioną na 85% biggrin.gif

szkoda, że raczej niemożliwe jest zrobienie pełnej okrągłości stylu rozmowy (ale pracuję nad tym smile.gif)
beosia
No proszę... kolejne zaskoczenie... full wypas smile.gif) to ja poproszę lagune azzurro niekoniecznie z taką panną... może w zestawie być jakiś wodospad czy wulkan tongue.gif Bo takie panny niespecjalnie mnie pociągają....

A swoją drogą, to jak skończysz to co chcesz zrobić, to pewnie po raz kolejny sobie przysposobię Twój styl okna...już teraz widać, że będzie to coś nowego i świetnego...po prostu kawał dobrej roboty!!!
holks
Piekny styl biggrin.gif
zhvir
Dodaję do potestowania modyfikację Laguna Azzurro
Pliki do ściągnięcia i opis zmian w pierwszym poście.
-- file is missing --
michas
nie dziala przezroczystosc...przynajmniej u mnie :/
zhvir
A na pewno pobrałeś wersję z przezroczystością?

Ponadto zapomniałem ostrzec, że przezroczystość wymaga troche lepszych kompów, żeby nie muliło biggrin.gif
DrLastContaQt
Bardzo ladny styl. Po zapodaniu mojego tla pieknie sie prezentuje smile.gif
Graveer
A można by prosić wersję ciemną, z jakąś ładną panią? biggrin.gif
pzdr
iGreq
Bardzo fajny styl, korzystam obecnie z niego (oczywiscie przerobiony do swoich potrzeb) :-)
eBayo
Jaki jest kolor nicka w Laguna Azurro?
beosia
.recv .nick
{ color:#123c89;}

.send .nick
{ color:#111;}
lelusz
co trzeba zrobic zeby jeszcze miec miejsce w ktorym sie pisze wiadomosc na czarno ?;] znaczy ustawic czarne tlo ?wink.gif

pozdr
Bo$s
@lelusz, Ustawienia => Ustawienia => Interfejs => Wygląd => klik na Wysyłane => tam zmieniasz kolor tła. Przy okazji możesz zmienić czcionkę na biało wink.gif Bo czarna czcionka na czarnym tle może się okazać mało praktyczna (aczkolwiek bardzo ciekawa wizualnie tongue.gif).
riddle
Teraz zhvir możesz poprawić swój styl, aby miał pełnię krągłości - poradnik cz. 2 w dziale Tworzenie dodatków. :-)
lelusz
przy okazji mozesz poprawic to:)

taki maly bug graficzny... przy zmaxymalizowanym oknie tlo wiadomosci przychodzacej ma dwie warstwy tzn : wieksza[szersza] poprawna i mniejsza/wezsza ktore jest na szerokosc wiadomosci i jest koloru wiadomosci wychodzacej -> http://img441.imageshack.us/img441/6482/jajcolr8.jpg

i widac tez ze wiadomosci wysylane maja tlo zachodzace na ramke...


oba bledy nieistnieje przy zmniejszonym oknie wink.gif

pozdr
zhvir
@riddle: myślałem już o tych okrągłościach ale na razie nie mam dużo czasu na eksperymentowanie z expressions... jednak kiedyś na pewno poprawię, a jeżeli ktoś miałby ochotę zrobić to sam to nie mam nic przeciwko wink.gif w końcu w zamierzeniach styl miał być całkowicie zaokrągony

@lelusz: styl działa poprawnie tylko do szerokości ok 1024px... zresztą i tak nie widzę sensu tak wielkiego okna rozmowy... domyslam się jednak że dzięki ostatnim odkryciom riddle'a dałoby rade stworzyć styl z okrągłościami który nie byłby ograniczony rozmiarem pulpitu niezależnie jak duży miałby być smile.gif
Hipoteza
Hm... świetny, aż przykro mi się rozstawać z tym, który sama sobie zrobiłam, wszak tyle nad nim ślęczałam wówczas... ale co tam... świetna robota
zhvir
heh... widze Hipoteza, że nie przeglądałaś dokładnie wszystkich styli na forum i przegapiłaś najlepszy wink.gif tongue.gif

edit dot. "styli": co ciekawe Wydawnictwo Naukowe PWN na swojej stronie samo użyło rzekomo niepoprawnej formy dopełniacza w brzmieniu styli -> http://translatica.pwn.pl/index.php?a=005&...b=001&c=002

modedit: mimo wszystko, słownik ort. wskazuje formę stylów. :-)
Hipoteza
No przegapiłam no tongue.gif Ale tak to już bywa czasem. Ale chyba nie będę się mogła oprzeć, żeby (o ile mi się uda) wymienić tę panienkę na jakąś inną, jeśli pozwolisz... choć przyznaję, że ta też jest niczego sobie... wink.gif
lelusz
QUOTE(zhvir @ 2.12.2006 - 19:37) *

(...)
@lelusz: styl działa poprawnie tylko do szerokości ok 1024px... zresztą i tak nie widzę sensu tak wielkiego okna rozmowy... domyslam się jednak że dzięki ostatnim odkryciom riddle'a dałoby rade stworzyć styl z okrągłościami który nie byłby ograniczony rozmiarem pulpitu niezależnie jak duży miałby być smile.gif


fakt ja siedze na 1280x1024 wink.gif

czasem jednak przydaje sie powiekszone okno rozmowy, fakt ze niezbyt czesto ael sie przydaje smile.gif

pozdrawiam i zycze powodzenia w ulepszaniu wink.gif
keeveek
czy istnieje możliwość zrobienia stylu z przezroczystymi png BEZ żadnej bardziej lub mniej rozebranej kobietki w tle? jestem "żonaty" i nie wypada tongue.gif (czyt. dostałbym po gębie biggrin.gif)
zhvir
przecież nikt nie zmusza do oglądania tej kobietki! wchodzisz do katalogu ze stylem i kasujesz plik graficzny albo podmieniasz na jakiegoś faceta wink.gif
saCOOL
keeveek: Wrzuć "żonę" pod spód, a dostaniesz buziaka smile.gif..
lelusz
hmm zauwazylem, ze jesli odbiore wiadomosc wyslana do mnie np dzien albo dwa dni wczesniej to podany jest jedynie dzien data ale brakuje juz godziny np. "Poniedzialek 26.3.2006" i na koncu nie ma juz godziny :/

pozdr
jiobel.
To samo co tu: http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=78134
Bo$s
Mam pytanie co do stylu Laguna Azzurro Trasparente. Mianowicie występuje w nim ten sam błąd, który jest opisany w TYM poście, czyli przy IE7 czcionka w oknie rozmowy nie jest wygładzona.. Da się coś z tym zrobić ?
szyszunia
jak zrobić aby obrazek który ustawiłam w oknie rozmowy był w tle eczyli tekst był wyświetlany też na nim a nie obok niego jak to się dzieje teraz unsure.gif
zhvir
standardowa odpowiedź na tego typu pytania brzmi: nie jesteśmy jasnowidzami
w jaki sposób wstawiłeś/aś obrazek w oknie rozmowy?
szyszunia
ze stronki ściągnełam gotowy zestaw do konekta załadowałam plik w formie notatnika i w okinie rozmowy wyswietla mi się obrazek ale literki na niego nie wjeżdzają tylko są obok niego a ja chciałabym zrobić tak żeby dało się na obrazek wjeżdzać tekstem:)
zhvir
prosiłbym o zrzut ekranu
Knaps
A czy moglby mi ktos podac, w ktorych linijkach mam pozmieniac wartosci, zeby zmniejszyc odstep miedzy nickiem a trescia wiadomosci?? Probowalem juz zmieniac prawie wszystkie, ale to nic nie dawalo sad.gif

Edit: Jeszcze zauwazylem, ze jesli zmienie opacity na np. 20 w sekcji .send i .recv, to takze czcionka staje sie przezroczysta i co za tym idzie zupelnie nie czytelna :/ Czy da rade zrobic tak, zeby czcionka zostawala wyrazna caly czas, a tylko te bloczki dajace tlo dla tekstu robily sie przezroczyste? Podobny efekt uzyskalem, ale tylko na nicku. Screen TUTAJ
zhvir
prawdopodobnie w .header {width; 120} lub w .body {margin-left: 120;} a bardziej prawdopodobne że w obu jednocześnie wink.gif
ale głowy za to nie dam bo styl jest trochę pogmatwany a ja z nim nic długo nie robiłem, toteż nie pamiętam... potrzebne będzie prawdopodobnie też dostosowanie innych wymiarów np. timestampa

co do drugiego to da radę to zrobić, może jak będę miał chwilę czasu to poprawię
Knaps
Rzeczywiscie, dziala smile.gif Dzieki wielkie wink.gif To w takim razie czekam na efekty poprawek tych przezroczystosci wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.