Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kStyle Viewer
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
KoSiarzPL
Opis:
Program umożliwia przeglądanie oraz edytowanie posiadanych styli okna rozmowy konnekta. Jest możliwe przeglądanie tych styli z włączonym i wyłączonym grupowaniem.

Uwagi:
- strona domowa programu: http://k-api.prv.pl/wtyczki.html
- obecnie program jest w wersji testowej ale nadaje się już do użytku
- zanim zgłosisz błąd proszę o przeczytanie dziennika TODO na stronie programu


Wersja 0.3.0.0
lhs
Kurde, KoSiarz, znowu sie nie wyśpię... wink.gif Jeżeli to działa tak dobrze, jak wygląda, to......... smile.gif
mleko

hmm framework 2.0 jest ale
"Wystąpił problem z aplikacją kStyle Viewer i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

EventType : clr20r3 P1 : ksytle viewer.exe P2 : 0.3.0.0
P3 : 44621768 P4 : mscorlib P5 : 2.0.0.0 P6 : 4333ab80 P7 : 32f8
P8 : 119 P9 : system.io.directorynotfound


KoSiarzPL
mleko: Tak jest przy kazdym uruchomieniu, czy tylko przy pierwszym?

hash: Okno rozmowy działa (zobacz screeny na stronie domowej). Nie jest tylko ładowany styl na starcie ale później już łąduje. Chyba że ci chodzi o to że wpisując wiadomość nie pojawia się ona w oknie. Tego nie będzie. Nie jest to trudne do zrobienia. Okno to jest tylko po to by zobaczyć jak styl będzie się komponował z oknem rozmowy.

Z komunikatem "Wpisz wiadomość! (eventworning)" jest też zrobione umyślnie. By osoba tworząca styl wiedziała jaka to jest klas. Poza tym zawsze można sobie ustawić inną treść rozmowy. smile.gif

Jakieś jeszcze uwagi?
mleko
kosiarzPL: przy pierwszym. drugim, trzecim i kazdym kolejnym sad.gif
beosia
1) eventworning -> eventwarning smile.gif

2) co do błędu uruchamiania programu też początkowo wyskakiwało mi okienko, że program wykonał nieprawidłową operację; działo się to wtedy gdy pliki wersji 0.3 wrzuciłam do katalogu gdzie poprzednio była wersja 0.2 a wcześniej także 0.1. Po wrzuceniu wersji 0.3 do czystego katalogu program pięknie wystartował

3) nie jestem pewna czy program poprawnie interpretuje wszystkie znaczniki cssa bo np style Laguna nie wyglądają dokładnie tak samo jak w konnekcie
KoSiarzPL
Co dokładnie jest inaczej? Ja zauważyłem że w lewym górnym rogu okna jest czas którego tam nie powinno być. Ale to jest wina albo jego stylu, który nie przewiduje czasu obok komunikatu (bo ten czas nakezy do komunikatu "jakiś komunikat") albo błąd jest w szablonie rozmowy udostępnionym przez riddla (wstawił czas dla tego komunikatu a jego tam na przykad nie powinno być).

Proszę więc o sprostowanie czy szablon riddla jest nadal aktualny, czy nie. Czy budowa wiadomości sms w oknie rozmowy dalej istnieje (bo ja jeszcze jej nigdy nie widziałem) i czy jest poprawna.

Jeśli występują wam błędy przy uruchamianiu to może pomoże usunięcie pliku konfiguracyjnego. Mleko możesz podać jakiego systemu operacyjnego używasz oraz dać screena tego komunikatu?
dulek000
Szablon od SMS-ów jest wykorzystywany w historii.
Akira
Powiedz mi czego on chce się łaczyć z netem?
Sad
To moze przez kontrolkę IE...
KoSiarzPL
Bardzo prawdopodobne. Jest to jedyna kontorlka, która może to powodować. Sam program w chwili obecnej nie łączy się z internetem. Jest to jednak w planach.
riddle
Jak widzę jest to oddzielny program… a przypomnę, że kIEview inaczej obsługuje CSS niż sam Internet Explorer. Dochodzą do tego standardowe wartości z zakładki Wygląd oraz brak wsparcia dla expressions, brak wsparcia dla a:hover (a.linkhover jest) Mam nadzieję, że nie wstawiłeś też DOCTYPE'a do szablonu, afaik w kIEview go nie ma.

A takto wygląda nieźle. Chociaż pewnie nie będę używał… ręczna edycja jest szybsza. smile.gif
KoSiarzPL
Tak, pamiętałem że kiedyś wspominałeś o różnicach między kieview a IE ale nie mogłęm znaleźć szczegółów.
Czyli by Viewer był w pelni zgodny myszę a:hover ustawić na? wilkosc, rodzaj, kolor, kroj czcionki jak zwykły tekst? Ustawienia z wyglądu można pominąć. Co do expressions to nie wiem o co chodzi. DOCTYPE nie ustawiałem z tego co pamiętam no i zawsze można swój szablon podpiąć.

Dlaczego tworzenie ręczne jest szybsze? Może kilka szczegółów to będę mógł poprawić coś w programie.
riddle
• W kievie nie działa selektor a:hover. Dla linków z myszką nad nimi jest dodawana klasa .linkhover.
• W IE można przemycić JS w CSS: background: url(java script:……). w kievie jest to blokowane.
• Konnektowe ustawienia Wygląd muszą być nadpisane dla każego elementu w stylu - dziedziczenie nie zadziała, bo na przykład rozmiar tekstu i kolor są ustawione na sztywno dla .recv, .body, .header…
• Ręczne pisanie jest szybsze, bo tak piszę strony od dawna. wink.gif
Aule
Ale w tym programie możesz sobie włączyć tryb edycji i tekstowo edytować, co jakiś czas sprawdzając, czy jest to o co Ci chodziło. Wg. mnie do edycji tylko kolorowania składni brakuje, ale czego ja wymagam od prostego "podgladacza" stylów wink.gif, przecież to nie edytor css.
Poncio



u mnie tak to wyglada:) sad.gif

jezeli potrzebujecie logi to napiszcie ktore czy raports czy konnekt_live..... i czy cale czy wycinek:)
KoSiarzPL
Hehe na początku myślałem, że sobie jaja robisz biggrin.gif
To nie jest wtyczka, uruchom plik EXE tongue.gif
Aha Pamiętaj że musisz mieć framewoerk 2.0 zainstalowane, zresztą zajrzyj na stronę domową.
Poncio
jaj se nie robie tongue.gif moj bład myslalem ze wtyczka tongue.gif no ale coz nie jestem w Tym obcykany tak jak Wy:P
Poncio
sciagnolem tego framewoerk 2.0 ale nie da sie zaisntalowac bo wymaga System Microsoft Windows 3.0 da sie jakos to obejsc:D
Suchy
Wydaje mi się, że potrzebujesz Windows Installer'a 3.0.
Poncio
ok dziala
Suchy link dziala ale jak dalem pobieraj nie dalo sie pobrac:D
na necie znalazlem wersje 3,1 zainstalowalem i dziala ale thx:)
@ndy
@Kosiarz czy jest jakaś możliwość aby "kStyle Viewer" dołączyć do wtyczki kIEViw? Wtedy z poziomu Konnekta można by przeglądać style smile.gif
Aule
Nie, nie ma obecnie takiej możliwości, bo kStyle Viewer jest pisany w oparciu o .NET, a K niestety korzysta tylko z czystego WinAPI.
GuZiK
Logi frameworka....Kliknij, aby zobaczyć załącznik (logi.txt)
Żadna opcja nie jest dostępna...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.