Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GoogleTalk + zmiana hasła + Konnekt = error 403
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
ohwhy
Witajcie.

Mam pewien dziwny problem.
Mianowicie do tej pory bez problemów korzystałem z Jabbera Google (GmailChata, GoogleTalka jak to woli). Smiagał na wszystkich trzech IM jakie używam:
- Konnekcie
- PSI
- GoogleTalk’u

Jednak ostatnio postanowiłem zmienić hasło do Gmaila.
Po zmianie hasła i zaktualizowaniu go we wszystkich powyższych programach, wystąpiły problemy z logowaniem. Problem wystąpił tylko w Konnekcie oraz PSI. Natomiast GoogleTalk nadal działa, mogę też bez problemu logować się tym nowym hasłem na Gmaila po przez przeglądarkę Web lub po przez Gmail Notifiera.
Jednak Konnekt i PSI w żaden sposób nie łączą, wyskakuje brak autoryzacji.

Wygląda to następująco:

- W Konnekcie -
A tak mam to ustawione w Konnekcie

- W PSI -

Próbowałem też zmienić hasło na stare i znów je uaktualnić we wszystkich moich IM’ach ale nic to nie dało, te same problemy.

Pokrótce mówiąc wygląda na to że po zmianie hasła do Gmaila żaden inny klient Jabbera niż ten pochodzący z Google Inc. nie połączy się już nigdy więcej z GmailChatem. Nic z tych rzeczy 'Google Talk, nie moge sie polaczyc' nie pomaga sad.gif

A może ktoś już się z tym spotkał i ma na to jakąś rade? Ewentualnie czy wiecie gdzie mógłbym to zgłosić?
Proszę o pomoc.

PS. Założyłem nowy temat gdyż to jest inny problem i całkiem świeży w przeciwieństwie do tego. Jednak jeśli Panowie lub Panie Admini uważają inaczej, to nie pozostaje mi nic innego jak się z nimi zgodzić smile.gif
ohwhy
Czyżby nikt nie znał przyczyny, a może ktoś na ochotnika spróbuje też zmienić hasło biggrin.gif ?

Btw. Znalazłem podobny problem login with psi dosent work :/

i jeszcze coś takiego http://mailman.jabber.org/pipermail/jdev/2...ust/021578.html
ale ja nic z tego nie kminie rolleyes.gif
Olórin
prosimy logi
ohwhy
QUOTE(Olórin @ 17.05.2006 - 21:23) *

prosimy logi

Postanowiłem się troche pobawić wtyczkami. Włączałem i wyłączałem je by sprawdzić czy może to coś zmieni. I udało się.
Wnioski opisze w krokach:

1) Wyłączyłem wszystkie wtyczki oprócz (kjabber.dll, notify.dll, update.dll) i GoogleTalk odpalił.
Oto fragment loga (każdy log w sekcji ## [kJabber] gdy GoogelTalk odpalił wyglada tak samo nie zależnie od wtyczek):
CODE
---
## [kJabber]      ---  Certificate subject: /C=US/ST=California/L=Mountain View/O=Google Inc./CN=talk.google.com ---
## [kJabber]      ---  Certificate issuer: /C=US/O=Equifax/OU=Equifax Secure Certificate Authority ---
## [kJabber]      -->> SND [<stream:stream to='] >>--
## [kJabber]      -->> SND [gmail.com] >>--
## [kJabber]      -->> SND [' xmlns='jabber:client' xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams'>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<stream:stream from="gmail.com" id="XXXXXXXXXXXXXXXX" xmlns:stream="http://etherx.jabber.org/streams" xmlns="jabber:client">] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j0' type='get'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>mojanazwa</username></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<iq id="j0" type="result"><query xmlns="jabber:iq:auth"><username/><resource/><password/></query></iq>] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j1' type='set'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>mojanazwa</username><resource>gmail</resource><password>mojehaslo</password></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<iq id="j1" type="result"/>] <<--
## [kJabber]         Connected

2) Teraz kolejno dodawałem wtyczki by wyeliminować te powodujące błąd. Każdą sprawdzałem podwójnie.
Zauważyłem że przy wtyczkach kjabber.dll, notify.dll, update.dll, kDodatki.dll pierwszy raz pojawił sie ERROR 403.
O to fragment loga (każdy log w sekcji ## [kJabber] gdy wyskoczył błąd 403 wyglada tak samo nie zależnie od wtyczek):
CODE
---
## [kJabber]      ---  Certificate subject: /C=US/ST=California/L=Mountain View/O=Google Inc./CN=talk.google.com ---
## [kJabber]      ---  Certificate issuer: /C=US/O=Equifax/OU=Equifax Secure Certificate Authority ---
## [kJabber]      -->> SND [<stream:stream to='] >>--
## [kJabber]      -->> SND [gmail.com] >>--
## [kJabber]      -->> SND [' xmlns='jabber:client' xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams'>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<stream:stream from="gmail.com" id="XXXXXXXXXXXXXXXX" xmlns:stream="http://etherx.jabber.org/streams" xmlns="jabber:client">] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j0' type='get'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>mojanazwa</username></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<iq id="j0" type="result"><query xmlns="jabber:iq:auth"><username/><resource/><password/></query></iq>] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j1' type='set'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>mojanazwa</username><resource>gmail</resource><password>mojehaslo</password></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<iq id="j1" type="error"><query xmlns="jabber:iq:auth"><username>mojanazwa</username><resource>gmail</resource><password/></query><error code="403" type="auth"><forbidden xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas"/><text xmlns="urn:ietf:params:xm
## [kJabber]      !!!  Błąd autoryzacji! code=403 msg= !!!
## [CORE]        -> T=f6
## [CORE]        >> T=f6 <<
## [kJabber]      -->> SND [</stream:stream>] >>--
## [kJabber]         Disconnected

3) Postanowiłem tę konfiguracje (kjabber.dll, notify.dll, update.dll, kDodatki.dll) sprawdzic jeszcze raz. Tym razem GoogleTalk odpalił.

4) Przy dalszych testach doszedłem do jednego pewnego wniosku. Mianowicie jakich wtyczek bym nie włączał to jeśli aktywne są te trzy wtyczki:
gg.dll, kjabber.dll, kDodatki.dll to na pewno wyskoczy ERROR 403.

5) PS. Ej, co to za zabezpieczenia jak w logach są hasła jak na dłoni. A jak ktos kto się nie zna umieści nieocenzurowanego loga na forum? Albo ktoś kto się zna podejrzy mi logi. To mi się nie podoba :/

6) Narazie wyłącze kDodatki.dll ale co z PSI?

EDIT: Dobra, sam juz nie wiem od czego to zależy bo teraz znów nie działa. Chcociaż wcześniej bez wtyczki kDodatki śmigało, a teraz już nie. A logi, nic w nich nowego się nie pojawiło. Już sam nie wiem. To chyba jakieś humory servera Google :/
Olórin
Standardowo hasła przy autentykacji są szyfrowane, jednak w niektórych przypadkach (np. Gmail) przesyłane są planitextem po połączeniu SSL
ohwhy
QUOTE(Olórin @ 18.05.2006 - 07:22) *

Standardowo hasła przy autentykacji są szyfrowane, jednak w niektórych przypadkach (np. Gmail) przesyłane są planitextem po połączeniu SSL

W takim nie można by zrobić żeby w tych niektórych przypadkach (np. Gmail) Konnekt zamieniał w logach jawne hasła (i inne prywatne dane) na np tekst "moje_haslo"?

Powracając do problemu. Powiem tylko tyle wczoraj i dziś na 10 prób łączenia z Gmailem, 7 zakończyło się sukcesem, 3 ERROR 403. Całkiem nieźle, przynajmniej się już czasem łączy (po wyłączeniu wtyczki dodatki).

Ale z kolei nie łączy z kontem na chrome.pl? O to fragment loga (wczoraj łączył tak przez 2h i dalej nie ruszył):
CODE
## [kJabber]         DNS SRV (_xmpp-client._tcp.chrome.pl)
## [kJabber]         DNS SRV discovered! (host=seikken.xiaoka.com port=10)
## [kJabber]         Using seikken.xiaoka.com:5222 as host:port
## [kJabber]      ---  gethostbyname ---
## [kJabber]         Connecting to seikken.xiaoka.com:5222 (addr=23e8a9)
## [kJabber]      ---  connecting ---
## [kJabber]      ---  connected ---
## [kJabber]      -->> SND [<stream:stream to='] >>--
## [kJabber]      -->> SND [chrome.pl] >>--
## [kJabber]      -->> SND [' xmlns='jabber:client' xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams'>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<?xml version='1.0'?><stream:stream xmlns:stream='http://etherx.jabber.org/streams' xmlns='jabber:client' from='chrome.pl' id='xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx'>] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j0' type='get'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>moja_nazwa</username></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [<iq xmlns='jabber:client' id='j0' type='result'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>moja_nazwa</username><resource/><password/><digest/></query></iq>] <<--
## [kJabber]      -->> SND [<iq id='j1' type='set'><query xmlns='jabber:iq:auth'><username>moja_nazwa</username><resource>home</resource><digest>xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx</digest></query></iq>] >>--
## [kJabber]      --<< RCV [ ] <<--
## [kJabber]      --<< RCV [ ] <<--
## [kJabber]      --<< RCV [ ] <<--

Chciałbym jeszcze spytać czy w kJabber szykują się jakieś poprawki, udoskonalenia, dodatki?
ohwhy
yyy... dziwne wacko.gif , wszystko znów zaczeło śmigać, samo blink.gif , ja nic nie zrobiłem huh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.