Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: export/import
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KOSMOS
Może dałoby się zrboić export/import listy kontaktów na serwer KONNEKTa. Podobnie jak jest w GG lecz wszystkie pozycje opisowe.
Skąd pomysł ????
Właśnie miałem awarie twardego "VIRUS" i wszystko poszło, głównie chodzi mi o maile :[
Ludwik
Pomysł już padał kilka razy, user posted image.
nix
import/export.... no dobra a co z cłem??? =O]
Olórin
A co z akcyzą? smile.gif


ps. a wtyczka exPiMP niewystarczy??
w jabberze jest to dobre że lista kontaktów jest trzymana na serwerze :]
werw0e
QUOTE(jakubek)
a co z cłem???


po wejściu do UE tego problemu nie będzie
nix
a no tak.... zapomnialem o Unii =O] i wszystko jasne hehe
KOSMOS
QUOTE(Olórin)
ps. a wtyczka exPiMP niewystarczy??
w jabberze jest to dobre że lista kontaktów jest trzymana na serwerze :]


Jak padł twardy to raczej pliki exPIMP'a też padły.

QUOTE(Olórin)
w jabberze jest to dobre że lista kontaktów jest trzymana na serwerze :]

I o takie coś mi chodzi, tylko lista byłaby na kontach KONNEKT'a 8)
Olórin
gg mogło by przejśc na jabbera i niebyło by problemów tongue.gif

a expimp daje dużo(taki przeżytek jak dyskieta, płytka cd-rw, serwer ftp tongue.gif)
Lukas77
Zgadzam się, po co Stamina ma tworzyć serwer na przechowywanie kontaktów??? Liczy się kompatybilność z innymi sieciami, weźmy GG, robisz Export na serwer GG i po sprawie... wiem, wiem, nie wszystko się zapisze, ale jak wyjdą nowe sieci (czyt. Jabber) to można przecież użytkownika GG zapisać w ten sposób 2534459@jabber.gda.pl i ładnie serwerek Jabbera nam takiego klienta zapisuje... Zresztą ja korzystam z takiego ustrojstwa co się zwie FTP i każdy mógłby jakby trochę poszukał znaleźć taki w sieci.
Moja propozycja jest taka, ale nie wiem czy nie kłopotliwa:
Ustawiamy sobie adres serwera FTP w konf. podajemy usera i pass'a i tam wysyłamy export kontaktów - automatem, jak ktoś chce w katalogu to tak będzie wyglądać ftp://jakisftp.pl/konnekt/ - no i to w zasadzie wszystko smile.gif

A przy okazji mam pytanie. Czy przewidujesz hao możliwość importu wyeksportowanych plików historii *.xml spowrotem do historii? smile.gif
arkadyjczyk
A może dałoby się dodać jakąś wtyczkę, która zapisywałaby historę (oraz np. listę kontaktów) na własnym serwerze ftp, bez używania zewnętrznych programów. Możnaby wtedy korzystać z jednego pliku historii niezależnie od miejsca, z którego korzystamy z sieci. Zapis na serwerze staminy to przegięcie, ale i tak prawie każdy z nas ma gdzieś konto www i dostęp do ftp.
Olórin
konfiguracja i lista tak, ale co do histrori to mam wątpliwości smile.gif moja od lipca ma 10 mega.... a aktualizacja jej wiazała by sie z wysłaniem tych kilku mega... owszem nie trzeba wysyłać wszystkich plików, no ale i tak sie nazbiera pare mega, a przy wolniejszym łączu to by chwile trwało
arkadyjczyk
Taka wtyczka mogłaby mieć opcje, dla którego kontaktu historię chcemy przechowywać lokalnie, a dla którego na serwerze, bo i tak każdy człek ma własny plik historii. Mogłaby mieć też jakąś opcję, która informowałaby o przekroczeniu jakiejś zadanej wielkości pliku (plików) i coś wtedy z nimi robiła, pakowała czy cosik takiego lub informowała , że historia starsza niż ... będzie przechowywana lokalnie.
Puma
Pomysł bardzo interesujący, ja staram się robić kopie na płycie cd-rw no ale nie robię tego często. Proponuje żeby w wtyczce była opcja szyfrujące to co się wysyła na ftp.
oglonie konnekt powinien miec beckup przy zamekaniu mi sie zdarzylo wiele razy stacic cfg
vojtek
Backup histori, kontaktow, ustawien na wlasnym ftp.. Tak to by bylo to ;-)

BTW - 'Zwykly' komunikator, jeden maly programik, a tyle opcji ciekawych mozna wymyslec.. Szkoda ze nie ma chetnych i potrafiacych wprowadzac je w zycie...
panel
Ja też jestem za. Uważam że bardzo dobrym pomysłem była by mozliwość wrzucania konkaktow na własny serwer FTP. Dobrze by było gdyby np. konekt automatycznie dokonwyał aktualizacji na tym FTPie np. po dokonaniu jakiejś zmiany w liście kontaktów lub np. co 24h.
kox
QUOTE(vojtek)
BTW - 'Zwykly' komunikator, jeden maly programik, a tyle opcji ciekawych mozna wymyslec.. Szkoda ze nie ma chetnych i potrafiacych wprowadzac je w zycie...
Chętni są, ale nie mają czasu wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.