Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Protokół komunikacyjny oparty na P2P
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
MKaniac
Witam, mam ostatnio takie różne dziwne pomysły zwłaszcza po tym jak GG opublikowało ten nowy regulamin, a pomysł polega na tym, żeby stworzyć nową sieć [protokół/wtyczke] opartą w 100% na P2P , co oczywiście na pierwszy rzut oka moż się wydawać i wydaje niemożliwe, ale piszę o tym dlatego, bo przecież są takie programy jak np. Shareaza gdzie oprócz możliwości ściągania można też sobie pogadać itd, tak więc rzucam taki pomysł. Jeśli to niemożliwe itd, to choć napiszcie dlaczego. To tyle.
mleko
a pomyslales ze jak wtedy ma wygladac rejestracja uzytkownikow? bezpieczenstwo? itd itd
MKaniac
QUOTE(mleko @ 18.05.2006 - 15:27) *

a pomyslales ze jak wtedy ma wygladac rejestracja uzytkownikow? bezpieczenstwo? itd itd


Rejestracja - wpisujesz w okienku Nick [wymagany], ew. też imie nazwisko i e-mail [jak chcesz], do nicka zostaje wygenerowany 5 cyfrowy numer, zapisany i zakodowany na kompie bez możliwości edycji. Nick i ten numer [no i ew. imie...itd jeśli podane] są widoczne w sieci.
W przypadku formatu kompa np. trzeba "zarejestrować sie" się jeszcze raz - wpisujemy nick itd, i zostaje wygenerowany nowy, zawsze losowy numer.

Bezpieczeństwo - Shareaza np. służy do wymiany plików, są ataki, kombinacje, spamowanie itd, a sieć jak działała tak działa i ma się całkiem dobrze, oczywiście banowanie IP oraz numeru wbudowane w klienta.

itd. - ?
KOSMOS
Bodobne rozmowy są w BitComet.
Nie wiem jako to ma miejsca w Twoim programie, ale tu mogę rozmawiać z osobami którę ściągają plik - ten sam, moim zdaniem korzystają z serwera torrentowego.
MKaniac
Shareaza nie korzysta z żadnego serwera, to wszystko działa na innej zasadzie, są owszem i serwery ale może nimi być i często jest zwykły użytkownik, i nigdy nie wie czy nim jest czy nie, sieć organizuje się sama, w zależności od warunków itd, ale centralnego nie ma. Torrent to inna bajka.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
mleko
QUOTE(MKaniac @ 18.05.2006 - 15:55) *

Rejestracja - wpisujesz w okienku Nick [wymagany], ew. też imie nazwisko i e-mail [jak chcesz], do nicka zostaje wygenerowany 5 cyfrowy numer, zapisany i zakodowany na kompie bez możliwości edycji. Nick i ten numer [no i ew. imie...itd jeśli podane] są widoczne w sieci.
W przypadku formatu kompa np. trzeba "zarejestrować sie" się jeszcze raz - wpisujemy nick itd, i zostaje wygenerowany nowy, zawsze losowy numer.


itd. - ?



a jak kolega zamiast mnie wpisze ten nick? to co? i gdzie tutaj jednoznacznosc???
MKaniac
Po to jest generowany losowy numer żeby zawsze były różne identyfikatory [login+numer], po za tym można by też zawsz wyeksportować ten zakodowany plik z loginem i numerem [zakodowane oczywiście] tak żeby móc go zawsze mieć przy sobie, np w pendrivie, albo zrobić back-up na dyskietce. Jak dla mnie to akurat nie problem, zawsze możesz podać dodatkowo swój mail, imie i nazwisko, ew ustawić opis.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować ostatniego posta w temacie.
mleko
no dobra ale zawsze musze miec ten plik przy sobie.
a druga sprawa co jak ktos podrobi taki plik?

po za tym co jesli w sieci pojawily by sie dwa takie same nazwy uzytkownika? (malo prawdopodobne ale jednak)
MKaniac
W innych programach do tej pory nikt nie podrobił to i tu mało było by prawdopodobne, zresztą wtedy przecież nic by się nie stało. Kontakty miałbyś i tak tylko na swoim kompie, wiadomości też praktycznie tylko ktoś ktom cię nie zna mmógłby się pomylić, co teraz na gg też jest możliwe - bo jak nie znasz kogoś numeru, i wyszukasz go, to nie masz pewności czy to on, czy nie.

ad2. to praktycznie było by niemożliwe, [mowa o takim samym loginie i numerze riozumiem,] a żeby napewnom nigdy się tak nie zdarzyło, to przecież wszystko można wymyślić, np. generowanie numeru związane z hm, no nie wiem, nazwą kompa ?? coś zawsze można wymyślić.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Trial
kurcze nie znam sie za bardzo na sieciach i takich tam bajerach ...

ale... dla mnei wydaje sie malo logiczne gdzie nie ma serwera.. dlaczego..

wszystko jest jasne jesli dany uzytkownik ma stale IP to nie ma problemu zadnego dadajemy sobie klienta i przypisujemy jego IP i juz gadamy non stop smile.gif
ale jesli ktos ma zmienne IP to jak rozwiazesz problem ??
wyslesz do wszystkich komputerow na siwecice informacje czy taki gostek o takim Nicku jest ?? istnieje ??
(ustalajac ze jest jakis okreslony protokol).
wiec moim zdaniem powinen byc sobie jakis serwerek.. ktory jest znany wszystkim i jesli ktos sie zaloguje do sieci tam wysyla swoje IP. Ty jesli takiego goscia szukasz to wysylasz zapytanie do serwera i juz masz IP swojego rozmowcy. reszta jest oczywiscie P2P.

chyba ze sa jakies inne rozwiazania ktorych nie znam..
MKaniac
Właśnie o to mi chodzi czy to jest możliwe, bo na przykładzie sieci P2P wydaje się że tak, wiadomo że z serwem jest prościej, ale nie w tym rzecz.

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
mleko
moze i jest mozliwe, ale bezpieczenstwo i bezbledna identyfikacja uzytkownika stoja w takim wypadku na bardzo niskim poziomie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.