Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pytanie-propozycja - sms
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Puma
Czy można zrobić wtyczkę do K która by pozwalała odbierać sms-y z komórek?
Idzie przecież wyłać e-maile z komórek to może i to by szło zrobić. Chodzi o zrobienie czegoś takiego lub zbliżonego żeby K był 'widzialny' jako komórka, rozumiem że to jest internet a nie sieć komórkowa. Nie wymagam pełłnej integracji żeby K był jak telefon komórkowy.
Nie wiem czy to dostatecznie wyłuszczyłem, pewnie ktoś z was skuma o co mi chodzi tongue.gif
Olórin
tak, najlepiej jakby można było wysłać sms'a z komórki na gg, i away automagicznie odesłałby listę wiadomości które przyszły w międzyczasie :] np. za pomocą bramki na http://gg.w-pl.com bramka działa, na końcu wiadomości dokleja reklame, można ją testować[jak ktoś niechce płacić za sms'y] przy pomocy 1rstwap'a :]
miałoby to zastosowanie nietylko w away'u ale i w innych skryptach, np sprawdzanie kto jest dostępny, wysyłanie wiadomości, najlepiej jakby skrypt sprawdzał czy sms jest wysłany z jakiegos nr komórki, jak tak to przyjmuje polecenie, jak nie odrzuca :]

w ten sposób można by dojść do tego żeby konnekt w(y)łączał zdalnie jakis sprzęt w domu ?? tongue.gif
Przemek
Nie no wątek jest mega ! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Po prostu mistrzostwo świata !
Ludwik
Bramek sms=>mail=>gg i wap=>gg jest conajmniej kilka i bez większych trudności można stworzyć własne.
Żeby komputer odbierał SMSy z Twojej komórki - musiał byś ją do niego najpierw podłaczyć, a potem dopiero się zastanawiać co dalej ;]
Puma
Tylko zapytałem a wy sobie jaja robicie :oops:
Olórin
QUOTE(Puma)
Tylko zapytałem a wy sobie jaja robicie

Ja :?: :?: :?:
Ludwik
QUOTE(Puma)
Tylko zapytałem a wy sobie jaja robicie

Ja :?: :?: :?:
vojtek
Hm... Jest cos takiego w ICQ ze na numer kolesia mozna wysylac smsy (tzn. wysylasz z komorki na jego numer icq a on dostaje ta wiadomosc wlansie na icq). Ale po co to komu ;p to taki badziew dla tych co mowia ze komorki im nie potrzebne ;p
Ludwik
No to jak już mówiłem - dla sieci gg tez takie bajery są (wysyłasz jako MailSMS pod specjalny adres).
Puma
QUOTE(vojtek)
Ale po co to komu ;p to taki badziew dla tych co mowia ze komorki im nie potrzebne ;p


Pytasz 'po co' - odpowiem.
Jeżeli jesteś w domu, masz telefon stacjonarny a brakuje ci tylko możliwości odbioru sms-ów od znajomych, w takim układzie kupowanie komórki mija się z celem.
Tak się składa że jestem inwalidą (nie chodzę) i siedze prawie cały czas w domu. Dodam jeszcze że słabo mówie i rozmowa przez telefon odpada całkowicie. Dlatego zapytałem czy jest taka możliwość.
Olórin
QUOTE(Ludwik)
No to jak już mówiłem - dla sieci gg tez takie bajery są (wysyłasz jako MailSMS pod specjalny adres).

albo wysyłasz sms'a pod +48501229929 o treści
CODE
GG#numer_gg#treść wiadomości
np.
CODE
GG#123456#Zadzwon do mnie!


można też ustawić żeby wysyłał z naszego numeru gg
szczegóły na http://gg.w-pl.com/
vojtek
QUOTE(Puma)
Pytasz 'po co' - odpowiem.
Jeżeli jesteś w domu, masz telefon stacjonarny a brakuje ci tylko możliwości odbioru sms-ów od znajomych, w takim układzie kupowanie komórki mija się z celem.
Tak się składa że jestem inwalidą (nie chodzę) i siedze prawie cały czas w domu. Dodam jeszcze że słabo mówie i rozmowa przez telefon odpada całkowicie. Dlatego zapytałem czy jest taka możliwość.


Przyznam ze to szczegolny wypadek, o ktorym zreszta nie pomyslalem. Mi chodzilo o takie osoby, ktore uwazaja ze komorki wogole sa nie potrzebne itd - duzo mam takich znajomych, ktorzy uwazaja wlansie komorki za najwieksze zlo, a w gruncie rzeczy takze im by sie one przydaly... To tak w skrocie, ciekawe czy ktos mnie wogole zrozumial wink.gif
Puma
Rozumiem co miałeś na myśli biggrin.gif
Mój przypadek jest jednostkowy, chciałem ci tylko podać sytuację w której to wszystko ma sens. A to co napisałem wyżej jest szczerą prawdą, nie lubię mówić o sobie bo uważam że w necie nie ma to żadnego znaczenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.