Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zEclipse
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
zhvir
Z okazji dnia dziecka :) przedstawiam zestaw czterech styli okna rozmowy "zEclipse" oparty na stylu "Eclipse" by Jim Rodovich (dzhim) and Andrew Raffensperger (nsraffy) dla komunikatora AdiumX. Tyle ile mogłem zrobić zrobiłem, bliżej do oryginału, za względu na ograniczenia kIEview oraz moje, zbliżyć się nie potrafiłem :D (chociaż zastanawiam się jeszcze nad dolnymi okrągłościami, może kiedyś).

Zestaw zawiera 4 różne kolorystycznie style, co przedstawia poniższy jpg (widoczne pogorszenie jakości ze względu na znaczną kompresję). Zalecane jest zaznaczenie obu opcji grupowania w oknie rozmowy, a także ściągnięcie czcionki Lucida Grande wymaganej przez style.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (zEclipse.zip)

edit: z okazji dnia 06.06.06 dodany piąty styl do zestawu zEclipse - Foam

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (zEclipse_foam.zip)
Graveer
Kruca, po prostu bjutifulne biggrin.gif Przeźroczystość jest jak najbardziej wskazana w stylach łokienek smile.gif Dzięki i GJ.
pzdr

PS
BTW, o co chodzi z tym kursorem nad oknem rozmowy? Taki bajer nowy czy jak? wink.gif
dulek000
Nastąpił czas zmiany stylu - te kwiatki są świetne. smile.gif
foxtwo
wiedziałem, że ktos w końcu za to się weźmie... gratuluje!
zimaq
Ładne, nie powiem, chyba sobie potestuję i porównam z moim juz dość starym konceptem tongue.gif
Niemniej jednak w końcu zaczynają się pojawiać naprawdę ciekawe style do k, pomimo sztywnego układu okna rozmowy.
GJ! 5/5
xxllxx
Świetne! Dzięki!
keeveek
ja tam jednak wolę trochę bardziej minimalistyczne szablony, coś w stylu riddle'a ale jeszcze mniejsza czcionka biggrin.gif ale style jak najbardziej na plus, jakbym lubił graficzne "fajerwerki" to na pewno bym to sobie ustawił wink.gif
zhvir
QUOTE(Graveer @ 1.06.2006 - 22:22) *
BTW, o co chodzi z tym kursorem nad oknem rozmowy? Taki bajer nowy czy jak? wink.gif

zgadza się, taki mały bajer wink.gif a jeśli ktoś chce wrócić do standardowego kursora wystarczy w sekcji body wykasować wpis cursor: crosshair;
próbowałem jeszcze zmusić kieview do wczytania niestandardowego kursora komendą cursor: url(ścieżka) ale kieview albo tego nie łapie albo coś źle robię
Graveer
Zawsze można sobie ustawić jako crosshair, w ustaw. myszki, jakiś inny niestandardowy kursor.
bgi
styl jest śliczny, od razu zacząłem go testować i używać (wersję smoke, zmodyfikowaną). znalazłem jednak błąd przy wysyłaniu długich wiadomości:

problemem jest chyba wysokość pliku recv.png (i prawdopodobnie send.png)
zhvir
zgadza się... rozwiązaniem dla lubiących dłuuuugie wiadomości jest przedłużyć sobie w jakims edytorze te pliki smile.gif
ale przy takim rozwiązaniu jak w tym stylu a także paru innych zawsze będzie można napisać taką wiadomość ze w końcu pojawi się koniec grafiki, trzeba przyjąć jakieś optymalne minimum wink.gif
xxllxx
A czy da się jakoś zrobić, aby obrazki (ggimage) nie były przezroczyste?
KoSiarzPL
Styl liściasty jest po prostu świetny.
zhvir
QUOTE(KoSiarzPL @ 2.06.2006 - 22:46) *

Styl liściasty jest po prostu świetny.
jak pierwszy raz zobaczyłem ten liściasty to się w nim zakochałem i stąd moja próba przeniesienia Eclipse na konnekta

QUOTE(xxllxx @ 2.06.2006 - 21:08) *

A czy da się jakoś zrobić, aby obrazki (ggimage) nie były przezroczyste?
cóż... w obecnym stanie zaawansowania wtyczki kieview oraz w wyniku ograniczeń internet explorera 6 jest to chyba niemożliwe, filtr alfa użyty w tym stylu działa jednocześnie na tło oraz wszelkie elementy na nim umiejscowione także na tekst i obrazki. Sam bardzo bym chciał aby kIEview był dalej rozwijany, żeby zostały dodane klasy odpowiadające za sam tekst i klasy odpowiadające za pełne oskinowanie elementu od prawej do lewej i od góry do dołu (np .left .right .center .top .bottom .middle). Ech... marzenia smile.gif
zimaq
A img { opacity: 100%; } nie działa?

edit:
No tak, jak zwykle pomieszałem, chodziło o img { filter: Alpha(Opacity=100, Style=0); }
Sija
zimaq: chyba img { opacity: 1; }
zhvir
jeśli macie jakiś pomysł na ustawienie nieprzezroczystych obrazków to piszcie
Lisuu
A dałoby się coś w kolorystyce niebieskiej ? Ale takiej ciemnej niebieskiej, ew. jakby się dało to troche czarnego. Bo styl jest świetny ogółem.
beosia
w oryginalnym zestawie z Eclipse jest taki ciemnoniebieski styl więc może zhvir chciałby go dorobić smile.gif
Lisuu
Oo...

Bardzo bym był wdzięczny gdyby takie coś zrobił.
zhvir
Jutro powinien sie pojawić niebieski styl zEclipse - Foam. Jeszcze tylko spróbuję coś zrobić z błędem przy wysyłaniu długich wiadomości żeby nie był tak bardzo widoczny smile.gif
zhvir
Ponieważ były prośby o ciemnoniebieski styl dlatego dodałem do zestawu styl Foam. Wersja ta różni się od wersji wypuszczonej tydzień temu paroma poprawkami, które zostaną uwzględnione w tamtych stylach za jakiś czas wink.gif
Lekko zamaskowany został błąd z długimi wiadomościami oraz usunięty cursor:crosshair biggrin.gif
Miałem wystawić dzisiaj cały zestaw z poprawkami ale zaciąłem się na najciemniejszym zEclipse - Smoke bo był on troche inaczej wykonany. I doszedłem do wniosku, że chyba wypuszczę ten styl w wersji ie7 only tongue.gif ponieważ przezroczyte png powinny załatwić całkowicie mój problem z tym stylem... jak myslicie? smile.gif

-- file is missing --

Plik do ściągnięcia w pierwszym poście

zimaq
QUOTE
że chyba wypuszczę ten styl w wersji ie7 only

W ten sposób styl ten będzie dostępny tylko dla użytkowników XP SP2...
zhvir
xp sp2, 2003, vista... no cóż, skoro dzięki ie7 konnekt zyskuje nowe możliwości to chyba należy to wykorzystać nie oglądając się na pozostałych użytkowników siedzących nadal na 98, NT czy 2000 (o użytkownikach xp sp1 bo to naprawde żaden problem zainstalować drugiego servicepacka tongue.gif)

Ze statystyk które znalazłem udział WinXP wśród użytkowników internetu w Polsce wynosi wg serwisu www.ranking.pl ponad 80%!
zimaq
Vista? A tam k działa? Ilu userów korzysta z 2003?
A z resztą... o co mi w ogóle chodzi... ;p
zhvir
1. win2k3 to 0,3% laugh.gif
2. k na razie nie działa na windows vista ale trzeba mieć nadzieje że będzie (pewnie na k 0,7 laugh.gif )
3. mi tylko chodzi o te 80% użytkowników XP, którzy już będą mają możliwość upgrade'u do ie7 lub będą mieli taką możliwość jeśli jeszcze czekają na polską wersję finalną

Poza tym ja właśnie się pytam jak sie zapatrywujecie na style pod ie7? Czy już można je robić czy jeszcze należy troche poczekać?
KoSiarzPL
Ja napewno nie zainstaluję IE7 na swojej roboczej maszynie dopóki nie wyjdzie oficjalna wersja.
kOla

Nie wiem czemu ale u mnie wystepuje ten zolty pasek i pole wiadomosci wyslanej nie dochodzi do konca nie moge sie polapac ocb.
Nie mam zainstolowanego Ie7 moze dlatego ...
Help Me ! tongue.gif biggrin.gif
zhvir
W pierwszym poście napisałem że zalecane jest włączenie obu opcji grupowania w oknie rozmowy a z tego co widzę na twoim screenie prawdopodobnie nie masz ich zaznaczonych.
kOla
Ok juz dziala wink.gif 1 z opcji grupowania nie mialem uruchomionej ... THX
Gregor^
jednak mimo wszystko w adiumie wyglada to lepiej wink.gif
zhvir
nikt nie ma co do tego wątpliwości tongue.gif
nie wątpie też że jakbym chciał zrobić eclipse dla twojego aqq to prawdopodobnie wyglądałby identycznie wink.gif
keeveek
źle wyświetla się data/godzina w historii.. nie widzę godzin, tylko na przykład "niedziela"
zhvir
tak było w zamyśle zrobione bo inaczej styl by się zrozpadł... a poza tym jak wyswietla się dzień tygodnia to znaczy że to jest wiadomość dość stara i godzina jej otrzymania nie jest chyba tak bardzo istotna. Mimo wszystko zawsze można sprawdzić o której godzinie otrzymano daną wiadomość: kopiując timestampa z reguły skopiuje się całość czyli dzień tygodnia, data i godzina
keeveek
a nie można zrobić tak, żeby była tylko godzina? datę mam przecież w historii
Mucha
To kIEView nadaje godzine a nie styl rozmowy.
keeveek
ale można by to chyba zrobić na siłę, poprzez odpowiednie ustawienie marginesów tak, żeby data i dzień tygodnia wypadały poza obszarem na to przeznaczonym? skoro udało się zrobić tak, żeby był tylko dzień tygodnia to chyba można i w drugą stronę?
dulek000
Czcionka musiałaby mieć stałą szerokość znaków.
maciekt
Sorry ze odgrzewam temat, ale jak ktos tutaj pisal: "czy da sie zrobic nieprzezroczyste obrazki?". Siedze nad tym css-em od 2h i zaden sposob nie dziala..
zhvir
jeżeli zamiast przezroczystości uruchamianej przez opacity: zastosujesz przezroczyste png to otrzymasz w efekcie nieprzezroczyste obrazki, wiąże się to też z obowiązkiem zainstalowania ie7
inny sposób który będzie działać pod ie6 jest przedstawiony bodajże w stylu gonedark riddla

btw. od pewnego czasu transportuję Eclipse na kDuoView wink.gif
maciekt
QUOTE(zhvir @ 4.02.2007 - 13:48) *

jeżeli zamiast przezroczystości uruchamianej przez opacity: zastosujesz przezroczyste png to otrzymasz w efekcie nieprzezroczyste obrazki, wiąże się to też z obowiązkiem zainstalowania ie7
inny sposób który będzie działać pod ie6 jest przedstawiony bodajże w stylu gonedark riddla

btw. od pewnego czasu transportuję Eclipse na kDuoView wink.gif


No wlasnie mam ie7, tylko nie mam przezroczystych png. Moglbys mi je wyslac? Podam ci moj nr gg na pw.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.