Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SMS gdy wybrana osoba pojawi sie na gg
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
neStO~
Witam,

jest to mala propozycja do ludzi tworzacych wtyczki, czy ktos sie tym zajmie to raczej watpie tongue.gif Mam na mysli stworzenie wtyczki ktora wysylalaby do nas smsa gdy wybrana osoba (lub grupa osob) pojawi sie na gg / napisze wiadomosc /. Jesli chodzi o wysylanie wiadomosci to np byloba to ustalona ilosc znakow. Pomysl moze i troche glupi, ale dla wielu osob mysle przydatna opcja. Chetnie zabralbym sie do stworzenia owej wtyczki tyle, ze nie posiadam zadnej wiedzy na ten temat ani umiejetnosci. Wydaje mi sie, ze nie jest to zbyt proste do stworzenia by poprawnie funkcjonowalo, jedyny problem to bramka orange, ale z plusem i era nie powinno byc problemow.
Jesli ktos podjalby sie tego wyzwania to msg me wink.gif
~~BuDzIk~~
QUOTE(neStO~ @ 2.06.2006 - 22:24) *

Witam,

jest to mala propozycja do ludzi tworzacych wtyczki, czy ktos sie tym zajmie to raczej watpie tongue.gif Mam na mysli stworzenie wtyczki ktora wysylalaby do nas smsa gdy wybrana osoba (lub grupa osob) pojawi sie na gg / napisze wiadomosc /. Jesli chodzi o wysylanie wiadomosci to np byloba to ustalona ilosc znakow. Pomysl moze i troche glupi, ale dla wielu osob mysle przydatna opcja. Chetnie zabralbym sie do stworzenia owej wtyczki tyle, ze nie posiadam zadnej wiedzy na ten temat ani umiejetnosci. Wydaje mi sie, ze nie jest to zbyt proste do stworzenia by poprawnie funkcjonowalo, jedyny problem to bramka orange, ale z plusem i era nie powinno byc problemow.
Jesli ktos podjalby sie tego wyzwania to msg me wink.gif




Moim zdaniem ta wtyczka mogła by być stworzona ale tylko w niektórych sieciach bo np w Orange to by był nielada kłopot :/
trzebaby zachęcić osoby do wspótworzenia owej wtyczki...jak coś to mogę pomóc biggrin.gif
pozdr
Mucha
Oto 2 kluczowe fragmenty kodu, jak sie komus chce to niech to polaczy w calosc:
CODE
  void SendSms ( char * to, char * from, char * body, char * gate )
  {
    cMessage m;
    m.net = Sms::net;
    m.type = MT_SMS;
    m.fromUid = "";
    m.body = body;
    m.toUid = to;
    m.flag = MF_SEND;
    m.time = _time64 ( 0 );
      std::string ext;

      // W EXT ustawiamy parametry wysyłania:
      ext = SetExtParam ( ext, Sms::extFrom, from ); // nie zawsze wymagany
      ext = SetExtParam ( ext, Sms::extGate, gate );  // wymagany!
      // Jeżeli NIE chcemy, żeby wtyczka SMS dzieliła wiadomość, ustawiamy parametr extPart...
      // ext = SetExtParam ( ext, Sms::extPart, "0" );

      m.ext = (char*) ext.c_str( );

    sMESSAGESELECT msc;            
    msc.id = ICMessage ( IMC_NEWMESSAGE , (int) &m );            
    if (msc.id) ICMessage ( IMC_MESSAGEQUEUE , (int) &msc );
  }
CODE
/// w IMessageProc, z pamieci
case IM_CNT_STATUSCHANGE:
{
int petla;
for(petla=0;petla<=ICMessage(IMC_CNT_COUNT);petla++)
   {
   if(GETCNTINT(petla, CNT_CELLPHONE)!=0) /// nie wiem jaka wartosc przyjmuje jak nie ma nic wpisane, mozliwe ze 0 jest zle
   if(GETCNTINT(petla, CNT_UID)=twoj uid) SendSms(parametry); /// nie pamietam jak to sie dokaldnie zwalo ale GETCNTINT ma pobrac wartosc z tabeli kontaktow
   }
}
Przeczytaj sobie z dzialy tworzenie wtyczek o pierwszej kompilacji i gotowe
manieKMP
Sądzę, że autor propozycji nie wziął po uwagę kilku żeczy.
Wysyłanie sms' a, gdy ktoś stanie się dostępny na GG:
Wady:
1. smsy co chwilę (może denerwować)
a. kontakty mają problemy z komunikacją [łączą się i rozłanaczją w krótkich odstępach czasu (może być problem na łączach)]
b. kolejni są dostępni [zależne od ilości kontaktów na liście]
c. kawały/dowcipy
2. konieczność włączonego komputera (w tym konnekt' a)
a. finanse (prąd kosztuje, a komp chodzi na marne [może coś tam jeszcze robi])
b. by to działało musiałby profil być aktywny danej osoby (niepowołani mają dostęp do profilu, gdy nas nie ma w domu [po to ta wtyczka chyba jest nie, po co miała by istnieć gdyby się było w mieszkaniu, przy kompie])
c. brak kontroli nad kompem [to jest mniej ważne, ale warte odnotowania]
3. po co wiedzieć kto jest dostępny gdy się nie ma dostępu do konnekt' a (nie ma nas w domu i nie mamy możliwości odpisania).

Jedyna zaleta jaką widzę w takiej wtyczce jest to, by otrzymać treść wiadomości, jaką kontak(ty) nam wysyłają na komunikator (otrzymanie jej sms'em na telefon). Tylko to byłoby argumentem za, by ona powstała. Pozdrawiam
sasquacz
QUOTE

1. smsy co chwilę (może denerwować)
a. kontakty mają problemy z komunikacją [łączą się i rozłanaczją w krótkich odstępach czasu (może być problem na łączach)]
b. kolejni są dostępni [zależne od ilości kontaktów na liście]
c. kawały/dowcipy
(...)
3. po co wiedzieć kto jest dostępny gdy się nie ma dostępu do konnekt' a (nie ma nas w domu i nie mamy możliwości odpisania).


ustawiam sobie, zeby dzialalo tylko na numerze mojej dziewczyny, leze sobie na lozku/gram/czytam/cokolwiek, przychodzi sms, wracam do konnekta.

QUOTE

2. konieczność włączonego komputera (w tym konnekt' a)
a. finanse (prąd kosztuje, a komp chodzi na marne [może coś tam jeszcze robi])
b. by to działało musiałby profil być aktywny danej osoby (niepowołani mają dostęp do profilu, gdy nas nie ma w domu [po to ta wtyczka chyba jest nie, po co miała by istnieć gdyby się było w mieszkaniu, przy kompie])
c. brak kontroli nad kompem [to jest mniej ważne, ale warte odnotowania]


caly czas mam wlaczonego kompa, podobnie jak wiele osob - myslisz, ze po co im kAway?

z dupy argumenty
Mucha
QUOTE(manieKMP @ 10.07.2006 - 09:05) *

Sądzę, że autor propozycji nie wziął po uwagę kilku żeczy.
Wysyłanie sms' a, gdy ktoś stanie się dostępny na GG:
Wady:
1. smsy co chwilę (może denerwować)
a. kontakty mają problemy z komunikacją [łączą się i rozłanaczją w krótkich odstępach czasu (może być problem na łączach)]
b. kolejni są dostępni [zależne od ilości kontaktów na liście]
c. kawały/dowcipy
2. konieczność włączonego komputera (w tym konnekt' a)
a. finanse (prąd kosztuje, a komp chodzi na marne [może coś tam jeszcze robi])
b. by to działało musiałby profil być aktywny danej osoby (niepowołani mają dostęp do profilu, gdy nas nie ma w domu [po to ta wtyczka chyba jest nie, po co miała by istnieć gdyby się było w mieszkaniu, przy kompie])
c. brak kontroli nad kompem [to jest mniej ważne, ale warte odnotowania]
3. po co wiedzieć kto jest dostępny gdy się nie ma dostępu do konnekt' a (nie ma nas w domu i nie mamy możliwości odpisania).

Jedyna zaleta jaką widzę w takiej wtyczce jest to, by otrzymać treść wiadomości, jaką kontak(ty) nam wysyłają na komunikator (otrzymanie jej sms'em na telefon). Tylko to byłoby argumentem za, by ona powstała. Pozdrawiam

1a - eee...raczej nie
1b - zaznacza sie tyle kontaktow ile sie chce, jesli ktos caly czas jest na gg to po co go zaznaczac?
1c - rozumiem ze chodzi ci o to ze ktos miga statusem, mozna wprowadzic limit smsow
2a - bez komentarza
2b - kLock? wygaszacz ekranu?
2c - chodzi ci o to ze nie wiesz co robi program? masz przeciez zrodlo
3 - jak nas nie ma w domu to nie mamy wlaczonego konnekta lub wylaczamy wtyke nie?
ved
Mialoby to sens gdyby ustawic jedna, dwie czy ilestam konkretnych osob, ktorych status Online nas interere.
Druga sprawa - jak wyslac smsa z K do Orange, nie mowiac o Erze?biggrin.gif
Wtyczka tylko dla posiadaczy Plusa wlasciwie:)
saCOOL
Do Ery też się przecież da tongue.gif ja mam limit 40 sms dziennie smile.gif, a mógłbym mieć więcej, tylko po co?

EDIT: jakim cudem, mogę wysyłać 2 MMS z jednego konta? :/
Mucha
Zarowno do Ery jak i do Orange sie da. Na erze mam limit 10 smsow dziennie 1 MMS, na Orange nie wiem jaki, ale wysylalem skutecznie zarowno z Orange Multibox jak i Orange
manieKMP
Widze, że moja wypowiedź na temat propozycji lekko zdenerwowała sasquacz' a ("z dupy argumenty"). Nie musisz przeciesz się zgadzać z tym co ja sądzę o tym. Ja na przykład nie mam włączonego kompa przez cały czas i nie używam k.Away.
Co do:
QUOTE
ustawiam sobie, zeby dzialalo tylko na numerze mojej dziewczyny, leze sobie na lozku/gram/czytam/cokolwiek, przychodzi sms, wracam do konnekta

równie dobrze może konnekt powiadamiać dźwiękami przez głośniki (moim zdaniem), po co powiadamianie smsem, no chyba że jest to komuś bardziej wygodne (lub nie ma kompa na tyle blisko by to usłyszeć wink.gif). Więc nie denerwujcie się, w końcu temat/propozycja jest [chyba] po to by wydawać opinie na jej temat. Argumenty, które przytoczyłem są tylko i wyłącznie moim zdaniem trafne (chyba, że ktoś się jeszcze zgodzi). Poza tym nie sądzę by była ona (wtyczka) w dużym stopniu potrzebna osobom, skoro i tak jest się w domu/mieszkaniu, ale to tylko moje zdanie i nie chcę by ktoś się z tego powodu denerwował i odpowiadał w taki sposób, powiecmy że dosadny.
ved
W orange jest potwierdzanie slowkami. Nie da sie wyslac automatycznie:)
Keleos
a to ja mam coś podobnego.. czy nie dałoby się zrobić tak, żeby Konnekt, wysyłał osobie która wejdzie na Zaraz wracam, albo dostepny, wiadomości powitalnej, no a w opcjach oczywiście byśmy sobie wybierali jakis delay, tj. np. Jeśli ustawimy na 1h, to osoba dostępna dostanie wiadomość, jak w ciągu tej Godziny zniknie, i znów się pojawi, to Konnekt tylko sprawdzi, kiedy ostatnio była wiadomość powitalna do tej osoby wysyłana, i jeśli ponad 1h temu, to wysle ponownie, jak nie to zignoruje... oczywiście wtyczka powinna mieć opcje On/Off, bo jak jesteśmy np. na niewidocznym, to chyba nie najlepszy pomysł żeby się udzielac do wszystkich : P ( albo automatycznie sprawdzi status, i na niewidoku się freeźnie ) .. chyba nie pominałem nic szczególnie waznego.. : )

P.S. MOzna by tesh dodać różne komunikaty, dla różnych osób, np. tak jak można okienka dostosowac do róznych kontaktów, tak tesh powitania by szły z różnych plików (np. txt), ewentualnie można by jakiś mini-język stworzyć, żeby interpretował znaczniki w pliku txt, takie jak np. "&1" to wersja pierwsza.. "&2" to druga. no i co po tym nastąpi, to będzie blok powitania.. np.

plik Stefan_welcome.txt :

&1 Sie masz Stefan, dawno Cie nie widziałem !
&2 Powitac Stefanie, powitać ! blablablablablabla
blablablablablabla
blablabla blablabla
&3 Ello Stefan !


i w ten sposób mamy 3 powitania, a funkcja random by losowała jedno z nich, i wysyłała (najlepiej w tle..) do odpowiedniej osoby...

Ma to wogóle sens ? : D


...aha.. no i można jakieś znaczniki kody interpretowac.. jak w HTML, typu <b> <i> <u> <strike> <big> etc ... (font color=#xxxxxx tesh by było niezłe ! )
Mucha
QUOTE
Ma to wogóle sens ?
Nie.
Keleos
hrhr.. a jakieś uzasadnienie można ? : )
Mucha
Po prostu za duzo kombinacji, nikomu nie bedzie sie chcialo tego pisac, zobacz ze nawet na ta poprzednia propozycje nikt nic nie zrobil a co dopiero to
Keleos
arghmm.. chyba że tak : )
Mateu5z
Ale sms do MNIE kiedy wybrany użytkownik jest dostępny byłby całkiem fajny smile.gif
Gorefest
Powiadamianie SMS to naprawde Dobry pomysl!
Moze ktos by wreszcie to zrobil?
Z gory thx cool.gif


PS.Wtyczka bardzo by mi sie przydala smile.gif I zeby byly obslugiwane numery na 781
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.