Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: k.Lan - problem z widocznoscia sieci
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
hector26
Witam,
W pracy zainstalowlaismy z kolega Konekta - postanowilismy uzyc i przetestowac k.Lan - niestety komputery sie nie wykrywają.
Moze dlatego ze w pracy mamy podsiec klasy B (netmask 255.255.0.0).
Porzez uslugi GG nie ma problemu.

pozdrowienia,
Hector
Olórin
musicie mieć w nazwie kanału wpisane to samo!! jeżeli się nie wykrywają to ręcznie dodajcie kontakty(siec klan, nazwa użytkownika taka sama jak nazwa drugiego komputera), pozatym aby KLan automatycznie dodał komputery do listy muszą mieć nastawione na klanie status różny od niedostępnego
case
upewnij sie czy macie ustawiona taka sama grupe robocza na obu komputerach i taki sam kanal w ustawiniach kLana [u mnie to powodowalo problemy].
niestety inaczej nie jestem w stanie pomoc w tej kwestii, ale zaraz na pewno ktos inny sie wypowie ;]

[update]
heh. jak pisalem ten post, nie bylo jeszcze postu Olórina
[/update]

pozdr.
torn
no i oczywiście musi być wyłączona usługa posłaniec (messenger).
case
QUOTE(torn)
no i oczywiście musi być wyłączona usługa posłaniec (messenger).

?? dlaczego? z wlaczonym poslancem jak najbardziej dziala [gdy ktos rozlaczy sie z siecia kLan (ustawi status niedostepny) bedzie dostawal wiadomosci przy uzyciu wlasnie poslanca - bardzo przydatne].
w przeciwnym wypadku, przy rozlaczonym kLanie wiadomosci przepadaja
Olórin
QUOTE(case)
QUOTE(torn)
no i oczywiście musi być wyłączona usługa posłaniec (messenger).

?? dlaczego? z wlaczonym poslancem jak najbardziej dziala [gdy ktos rozlaczy sie z siecia kLan (ustawi status niedostepny) bedzie dostawal wiadomosci przy uzyciu wlasnie poslanca - bardzo przydatne].
w przeciwnym wypadku, przy rozlaczonym kLanie wiadomosci przepadaja

Właśnie!!!! u mnie tak jest smile.gif i działa
hao
Usługa posłaniec nie musi być wyłączona. Konnekt najwyżej nie przejmie jego funkcjonalności...
Co do problemu, sprawdźcie czy posłaniec wam działa (NET SEND) bo kLAN działa dokładnie na tej samej zasadzie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.