Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: WMP9 vs. Foobar vs. Winamp vs. Winamp3
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lukas77
Ja obecnie używam Winamp'a 2.81, po dodaniu obsługi Video w Winamp2.90 trochę zwolnił i mi się nie podoba, do tego wszystkiego korzystam z pluginu MAD'a. To tak pokrótce...
Słyszałem oczywiście, że Foobar daje o wiele lepszą jakość muzyki i że jest naprawdę znacznie lepszy od Winamp'a... Z tym że ja po zainstalowaniu go nie mogłem dopatrzeć się opcji (która jest w Winampie) która pozwalałaby na słuchanie koncertów bez przerw między kawałkami. Bo dla mnie jest to irytujące gdy kawałek który płynnie przechodzi w drugi ma krótką, kilkumilisekundową przerwę, poza tym w Foobar'ze jest chyba problem z seek'owaniem kawałków, gdy chcę go puścic od połowy, no chyba że się mylę smile.gif

Winamp3 to chyba już zupełna porażka...

WMP9 to już zupełnie inna bajka, zobaczyłem że tu dużo ludzi go używa i nie chce znać nic innego, wg mnie jest trochę uciążliwy w obsłudze i baaardzo źle spolonizowany, tzn. za bardzo spolonizowany...

Piszę ten temat bo chcę poznać Wasze opnie na temat tych playerów i ewentualnie dowiedzieć się jak pewne problemy ominąć.
Pozdrawiam
Arlathan
uzywam winampa 2.95.. winamp3 sie nie liczy.. mialem go 5 min.. w 6-tej minucie trwalo jego odinstalowywanie..

co do wmp9.. to tez nie uznaję go wink.gif
za bardzo bajerkowaty.. za duzo zrzeral pamieci na te wszyskie skiny..
zawzse podmienialem wmplayer.exe na wszesniejszego mediaplayera, uzywa tych samych zasobow, a zrzera mneij pamieci..

teraz powstal zestaw Quick Time Alternative 1.11.
zawiera windows media classic. czyli WMP, tylko w wersji light, bo ok 500kB. ale ma wiecej opcji od WMP9 i naprawde jest diabelnie szybki wink.gif
i posiada rewelacyjną opcję, odtwarzanie .mov. nastał koniec Quick Time 6 i jego beznadziejnego trybu "pelno ekranowego"!!! teraz ejst naprawde pleny ekran..


wlasnie sciaganlem tego foobara, zaczyman testy..
tylko zaraz miinternat odlaczaja wiec nei bede juz mogl sledzic rozwoju topciu.. ;(

pozdrawiam wink.gif
misiu98
QUOTE
Z tym że ja po zainstalowaniu go nie mogłem dopatrzeć się opcji (która jest w Winampie) która pozwalałaby na słuchanie koncertów bez przerw między kawałkami.


A gdzie to jest?? bo ja to chyba ślepy jestem, przeleciałem konfigurację we wszystkich możliwych kierunkach i nie znalazłem :?

A poza tym, używam WinAmp'a w wersji 2.81. Trójkę wywaliłem - jak moi przedmówcy - po kilku minutach użytkowania, zaś co do WMP9 mam mięszane uczucia i generalnie używam go tylko do słuchania radia via net smile.gif

Pozdrawiam wszystkich
shw
ja uzywam foobara i jedynie on sie liczy smile.gif
dziala szybko, zajmuje malo pamieci, daje kopa w jakosci dzwieku...
co do tego milisekundowego zatrzymania - po 1 jestez zboczony (bez urazy wink.gif), po 2 chyba wiem o co ci chodzi - zeby 1 sciezka plynnie przechodzila w 2 - otoz jest plugin do foobara, ktory to umozliwia.
QUOTE
poza tym w Foobar'ze jest chyba problem z seek'owaniem kawałków, gdy chcę go puścic od połowy, no chyba że się mylę

mylisz sie - to ze w standardowo go nie widac, nie znaczy, ze nie ma seek'a (jezeli dobrze domyslam sie o co ci chodzi) - o tyle jest to dobre, ze sobie mozesz ustawic czy ma przeskakiwac od razu w dane miejsce (jak np. w winampie) czy dopiero jak mu karzesz. zreszta ja jak slucham do 99% przypadkow slucham calych kawalkow, wiec wogole mi to nie jest potrzebne.
innymi slowy - foobar rulez! wink.gif
Olórin
ja używam wiampa 2.91[or sth like that] i foobar'a[czasami wylatuje:(].
Winamp3 niepodoba mi się[dużo bugów], a do wmp niemam wogóle przekonania,

ps.chyba sie do foobara przekonam bo jest wtyczka do nagrywania audio CD :]]]]
Olórin
QUOTE(Lukas77)
na słuchanie koncertów bez przerw między kawałkami. Bo dla mnie jest to irytujące gdy kawałek który płynnie przechodzi w drugi ma krótką, kilkumilisekundową przerwę, poza tym w Foobar'ze jest chyba problem z seek'owaniem kawałków, gdy chcę go puścic od połowy, no chyba że się mylę smile.gif

alternatywny UI dla foobara z "real seekbar": http://loodi.com/foo_ufts.zip

<update>a tu plugiin usuwający przerwy pomiędzyy utworami: http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000/foo_dsp_nogaps.zip
ps.pluginów nietestowałem tongue.gif </update>
Sija
QUOTE(Olórin)
[...] ps.chyba sie do foobara przekonam bo jest wtyczka do nagrywania audio CD :]]]]


do wmp9 i winampa tez jest
cRoMo
Nie wiem na ile cenicie moje zdanie, ale chcialym przynajmniej byscie go wysluchali. Otoz z Foobrara probowalem korzystac jakies 3 miesiace temu, wtedy mnie zniechecil swoim brakiem "user-friend'nosci". Caly czas uzywalem Winampa2, z pozniejszymi aktualizacjami do werji 2.90. Jak zreszta mozecie zoabczyc, w ktoryms z postow polecalem zaj******* skin do owej wersji.

Od niedawna (2 tygodnie?) uzywam jednak Foobara, z poczatku eksperymentatorsko. Zachwycila mnie jego uniwersalonosc, przykaldowo mozna napisac wlasny ciag (string sentence), ktory umozliwia zmiane wygladu glownego okna Foobara. Zaloze sie, ze wiekszosc z Was wlasnie na to zwraca uwage (bez obrazy, ja tez wink.gif). Oto screen do oryginalego wygladu playlisty, a oto do mojej wlasnej, ktora powstala na podstawie "formattingu" UpNorth'a i kolorystyki Pootify'ego (obojga znajdziecie na oficjalnym Forum Foobara]. Ale to nie koniec, Foobar posiada swietne SDK i naprawde wiele, wiele dobrych wtyczek. Ktos narzekal na brak seekbara, otoz jest, ale nie bezposrednio w programie. Do wersji 0.6xx dostepne byly tylko pluginy umozliwiajace dodanie nowgo GUI, od wersji 7 (w tej chwili tylko bety) istnieje mozliwosc podmioany calego GUI programu. Przykladowo, dla wersji wczesniejszej istnieje plugin, ktory dodawany jest do "taskbar'a", dokladnie tak, jak inne, standardowe paski Windows'a. Dostepny jest w nim takze wspomniany wczesniej seekbar, jako pop-up window, screenshoot tutaj (zdjecie troszeczke, ze tak powiem, "zamotane"), tutaj z kolei moj wlasny screenshoot. Mysle, ze naprawde warto sprobowac biggrin.gif
lucjusz
Byl pewien okres czasu gdy uzywalem foobara ale jakos kiepsko sobie radzil z odtwarzaniem muzy bezposrednio z netu, za to IMO doskonale nadaje sie do sluchanie duzych playlist. Teraz wrocilem do winampa 2.xx ale foobar'a wciaz mam (tak na wszelki wypadek).

Jak komus brakuje ladnego GUI do foobara to trzeba sciagnac odpowiednia wtyczke i posciagac sobie wybrane skiny najlepiej z http://www.barciaonline.com/aural/foobarlo...foobarlooks.htm .
SandmmaN
QUOTE(cRoMo)
(...)a oto do mojej wlasnej, ktora powstala na podstawie \"formattingu\" UpNorth'a i kolorystyki Pootify'ego (...)

Mnie autentycznie "powaliło" to co ujrzałem na tym screenie biggrin.gif
Uzywam f2k od jakiegos czasu (inspiracja przyszła z tego forum wink.gif) i jestem z niego zadowolony. Faktycznie jest funkcjonalny, ale jak widze to dopiero początki i do tej pory zapewne dostrzegłem jedynie "czubek góry lodowej" smile.gif
Do tej pory nie przeglądałem forum hydrogenaudio.org pod względem f2k ale właśnie lecę to zrobić :twisted: .
Jeżeli chodzi o zakresy w jakich używam foobara, to moim zdaniem najlepiej spisuje się on przy .mp3 (lub innych plikach audio) o wysokiej jakosci. Jeżeli .mp3 są słabej jakości to odpalam jeszcze nieraz winampa 2.90 (z DSP: Dee 1.2) z którego korzystałem do tej pory. Dee 1.2 zapewnia często "odpowiednie" podrasowanie dzwięku, a w f2k mimo iż oferuje on bogaty equalizer, jeszcze sie w modyfikowanie dźwięku nie bawiłem tongue.gif

(edit: błąd w cytacie)
SandmmaN
Jako iz duzo tu mamy o Foobarku, postanowilem dorzucić fragment wątku stąd:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...er=asc&start=90

QUOTE(SandmmaN)
PS - Sorry za OT ale ma ktos przy zamykaniu grającego f2k komunikat:
\"Błąd: metadb_handle leaks, 2 objects\"?
Użytkuje f2k0.7RC15 a błąd u mnie występuje w każdej wersji 0.7 :/

QUOTE(cRoMo)
Winna jest wtyczka foo_remote, ktorej uzywasz biggrin.gif

Myśle, ze znalazłem inna przyczyne: plug-in AMIP którego uzywalem wymagal update'u. Wymiana foo_remote nic nie dawala w tym przypadku.
Pisze to na wypadek gdyby ktoś miał podobne problemy.

PS - cRoMo, czy nie występuje u Ciebie problem z pisaniem polskiej litery "ż" podczas gdy jest włączony f2k? Nie moge uzyskać tej litery gdziekolwiek bym nie próbował (jakakolwiek aplikacja, gier nie sprawdzalem). Dodam, iż duże "Ż" nie sprawia żadnego problemu.
Mimo iz nie mam klawisza "z" w zadnym ze zdefiniowanych hotkeyów, spróbowałem usunąć równiez lokalne hotkeye foobara - to jednak tez nie pomaga :/
Problem jest, poniewaz często pracując w Wordzie leci mi muzyczka... a w tekscie brakuje w/w litery co jest nad wyraz kłopotliwe.[/b]
Olórin
na http://www.r1ch.net/stuff/foobar/ jest emulator api winampa, wrzuciłem sobie go do foobar'a i w kpilocie nastawiłem winamp i działa pięknie biggrin.gif nie ma problemów z zmienianiem utworów (zwłoka, a czasem niechce zmieniać biggrin.gif)
pamo
Winamp5 (beta2 juz jest) zawsze mialem najnowsze wersje Winampa, kazdy inny program szybko usuwalem... Winamp3 mialem widocznie dobrze skonfigurowanego, bo nie spotkalem sie z tymi bledami, o ktorych pisza ludzie, system mi nie spowalnial, dzwiek byl dobry, wygladal ladnie (MMD3 ;>) i nie wyskakiwaly zadne bledy... odkad jest winamp5 nie siegne juz po nic innego... lista poprawek jest ogromna, dziala swietnie, wiec bez watpliwosci polecam Winamp5...
Aule
Pamo, ni jestem pewny, ale wygląda mi to na nabijanie postów. Dwa razy to samo napisane.
Co do tematu używałem kiedyś winampa 2.9, potem przez krótko 3.0 i tak dla checy zainstalowałem se foobara. Tera se życia nie wyobrażam bez nigo.

QUOTE
Zachwycila mnie jego uniwersalonosc, przykaldowo mozna napisac wlasny ciag (string sentence), ktory umozliwia zmiane wygladu glownego okna Foobara

Gdzie sie ten ciąg wstawia?
pamo
To nie jest nabijanie postow... nie moja wina, ze sa dwa watki w ktorych pisze sie o tym samym... ;)
Olórin
ściągnałem sobie wlasnie bete fobara 0.8 beta 7 biggrin.gif ma skróty klawiszowe(również globalne) konfigurowalne menu (również kontekstowe). Nowe fajne ikonki :] bardzo mi się on podoba :] gorąco polecam!
shw
skroty klawiszowe sa od jakiegos czasu
konfigurowalne menu od 0.7.costam smile.gif
ale foobara zawsze polecam :>
Olórin
tak? w 0.7.7b nie widzialem smile.gif ale sie sprzeczal nie bede smile.gif bardzo mi sie ta nowa wersja podoba wink.gif
Sleeva
winamp 5.01 - wyglad i funkcjonalnosc trojeczki, obciazenie sytemu jak w wersji dwa.
Spelnia moje wymagania do odtwarzania muzy na kompie w 100%
a poza tym z gustami sie nie dyskutuje a i przyzwyczajenie druga natura czlowieka smile.gif
bigboy177
A ja się zgadzam z poprzednikami... Foobar2000 rulez. Dźwięk jaki oferuje jest po prostu niesamowity lecz nie każdy jest oczywiście w stanie to usłyszeć (ja jako że muzykiem jestem, wydaje mi się że wiem co mówię). Equalizer to coś wspaniałego, można szybko wszelkie niedoskonałości w pliczkach audio skorygować. Pluginy które wychodzą do F2k są o wiele lepsze od tych które oferuje Winamp (który tworzony jest tylko dla bajery). Jak dla mnie Winamp to przerost formy nad treścią... lecz oczywiście uszanuje każdego kto ma inne zdanie gdyż jak już Sleeva wspomniał:
QUOTE
z gustami sie nie dyskutuje


Nie mogę tylko jednego zrozumieć, skoro:
QUOTE
przyzwyczajenie druga natura czlowieka

to w jaki sposób znalazłeś się w Konnekcie, przecież według tego cytatu powinieneś GG używać... :wink:
Olórin
QUOTE(bigboy177)
Nie mogę tylko jednego zrozumieć, skoro:
QUOTE
przyzwyczajenie druga natura czlowieka

to w jaki sposób znalazłeś się w Konnekcie, przecież według tego cytatu powinieneś GG używać... :wink:

Jego przyzwyczajeniem jest używanie innych progsów niż wszyscy (my jestesmy mniejszoscią :evil: ) laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Sleeva
bigboy177:

wszystko sie zgadza - wiele mnie wysilku kosztowala zmiana komunikatora. Po prostu zainstalowalem gg6 i sie lekko wkurzylem jak mi sie wszystko rozjechalo, emotki wykrzaczyly itp itd. To spowodowalo ciag zdarzen zwany "export -> uninstall -> install -> import -> dwa dni bawienia sie konfiguracja"
A na winampa nie narzekam. Moze jak mnie takze wkurzy to sie na cos innego przesiade.

Olórin: a pewnie. i teraz mam pytanie kiedy bedzie konnekt na amige :twisted:
Olórin
może na tym: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=927
Sleeva
hehehe łza się w oku zakręciła...

a poważniej rzecz ujmując - GG na amee jest, jabberklient na amee jest, znając życie, jakby jakiś zapaleniec się do kodu konnekta dorwał to byśmy się doczekali czegoś działającego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.