Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Obciążenie komputera
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
ra_v
Witajcie.
Używam konnekta od dawna, stąd moje duże zaskoczenie tym problemem.
Na moim komputerze stacjonarnym (633MHz, 512RAM, XP SP2 PL) jest wszystko ok, chodzi od dawna, nigdy nie było problemów.
Odkąd zainstalowałem K na laptopie - szok. Sprzęt 2x lepszy (1200MHz, 512RAM, XP SP2 EN)
Konnekt straszliwie obciąża procesor - przewijanie listy kontaktów to makabra. Sama rozmowa (używam tylko gg) jest ok, problem zatem tkwi w oknie głównym, liście kontaktów. Wyłączenie wyświetlania informacji (tip) poprawiło sytuację znacznie, ale i tak zamula. Dziwne, bo na Cel633 tip problemów żadnych nie powoduje.
Wtyczek mam mało, więc to też nie to.

Jakieś pomysły?
Pozdrawiam
R.
dulek000
Z jakich wtyczek korzystasz?
ra_v
QUOTE(dulek000 @ 7.06.2006 - 20:28) *

Z jakich wtyczek korzystasz?


exPIMP
GG
kboard
KDodatki
kIEview
KONNferencja
kStyle
kTransfer
notify
tabletKa
kUpdate
SMS
GGimage

Wywalenie tabletKi nic nie zmienia, reszta taka sama jak na tym lepiej dzialajacym konnekcie na Cel633

***************
UWAGA:
Były też problemy z DLL'ami (msvcp i inne). Po zainstalowaniu nowych dll konnekt chodzi normalnie smile.gif
Akira
A wylacz buferowanie listy kontaktow. I czy podczas przewijania np. strony www tez ci skokowo to robi )u mnie tak bylo jak sterownikow do karty graficznej nie mialem(
apecton
Dołączę do tematu, aby nie otwierac nowego.
Testując obciążenie mojego laptopa (IBM T23 - 1,13MHz) zauważyłem, że konnekt systematycznie "dociąża" procesor . To znaczy: przez ok. 3 sek procesor ma 15% obciążenia i powtarza się to w cyklu co około 5 sek.(niczym sinusoida). To jest bardzo dużo jak na funkcje pełnione przez konnekta. Odkryłem, że przyczyną jest wtyczka ... actio ! (i nie ma znaczenia czy actio jest on czy off line)
Konnekt bez actio, to prawie zero dodatkowego obciążenia procesora.
I tu pytanie do twórców ACTIO - czy i jak można zmniejszyć to obciążenie, bo każdy % w laptopie ma ogromne znaczenie !

Pozdrawiam,
Andrzej
Koshin
Witam, rowniez dolacze sie do tego watku, jako ze problem moj jest podobny.

U mnie objawia się to tak:

uruchamiam komputer, automatycznie startuje konnekt. zaden komunikator (gg, actio) nie startuje automatycznie online.

wlaczam gg online (ukryty)

uruchamia sie, pokazuje aktywnosc osob.

I teraz, zaczynam przewijac liste osob (okolo 90 osob) caly pasek, jak i lista chodzi skokowo. zero plynnosci, podobnie wyskakiwanie okienek rozmow, a nawet dzwiek nowej wiadomosci jest znieksztalcony.

Jedynym rozwiazaniem jakie dotychczas znalazlem, jest wylaczenie konnekta i uruchomienie go ponownie, po problemie nie ma śladu.

ps. sprzęt: Athlon 2600 XP+, 1.5 GB RAM, WIN XPP SP2
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.