Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polskie znaki w jabberze
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Cypis
Jak ustwić polskie znaki w jabberze? łącze sie z wikipedia poprzez jabbera a tu jakies krzaki, gdzie strone kodową zminić?
jiobel.
Z wikipedią przez Jabbera? Hmm… chyba z wikibotem?

Polskie znaki zależą od serwera Jabbera jakiego używasz. Ja kiedyś nie miałem ich na here.dk (nie wiem, jak jest teraz). A tak to się chyba nie da zmienić…
Cypis
no rajt, z wikibotem. Na aster mam. A tak w ogole to jabber zdaje sie wywalac mi gg
jiobel.
Jedno z drugim raczej powiązania nie ma.
ikari
Wiem, że temat trochę nieświeży, ale to chyba dobre miejsce by spytać głośno: Czy kJabber w ogóle obsługuje Unicode? Czy chociaż próbuje? Znaki narodowe nie działają mi nigdzie i w żaden sposób. Od egzotycznych kontaktów mogę dostać stek znaków zapytania, w opisach zamiast nutki (U 266a) widzę 'd', a od botów na wikipedii dostaję jawnie wywalany UTF8 - nie zdekodowany...
Olórin
Komunikacja miedzy kjabberem a serwerem przebiega w utf-8, tak jak standard stanowi. Niestety obecne UI obsługuje jedynie jednobajtowe znaki zawarte w stronie kodowej win-1250 i znaki egzotyczne nie będą poprawnie odbierane.
ORI
Nie wiem czego to wina czy u mnie tylko. Ale np jak mam bota basha podpietego to w jego opisie i wiadomosciach sa znaki zapytania zamiast polskich znakow diakrytycznych.
dulek000
To wina basha - zobacz te cytaty na stronie bash.org.pl.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.