Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Konnektion Checker(net.lua)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Olórin
[v0.1]
Sprawdza czy jest połączenie z internetem[co 20 sekund,łączy się z googlami] używając funkcji sieciowych zawartych w pEx'ie.
Ten skrypt przyda się osobom którym sieć raz działa a raz nie.
Informuje przez KNotify, miga lampką Scroollock'a.
Można automatyczne sprawdzanie wyłączyć, w menu kbot'a jest opcja ręcznego sprawdzenia

Skrypt napisałem dla kuzyna, bo sieć im działa jak to jest powyżej opisane. Udostępniłem ten skrypt z kilku powodów: może się przydać skrypciażom[przykłady użycia funkcji sieciowych pEx'a], powyższy przypadek działania net'u niejest rzadki, no i jak ktoś napisał każdy skrypt może być bazą dla następnego

[DOWNLOAD][/b]
Matzec
Wiesz, chociaż w skryptach mógłbyś sprawdzać błędy... "NIEMA" jest trochę rażące.
Ludwik
Pobiera zawartość googli? Nie mogło by się łączyć z jakąś mniejsza stroną (np. jedno literową)?
I ustawiłeś jaką przeglądarkę podaje w nagłówkach? Prosze, niech to będzie np. "konnekt", a nie "MSIE" (chodzi mi o statystyki :])
Olórin
QUOTE
Wiesz, chociaż w skryptach mógłbyś sprawdzać błędy... \"NIEMA\" jest trochę rażące.

NIE z czasownikami...wrrrrrr.....tongue.gif

Próbuje pobrać małego gif'a(373 bajty), niema żadnej przeglądarki wpisanej(nie przestudiowałem jeszcze HTTP, w skrypcie użyłem socket'ów z pEx'a)

Wrzuciłbym nową wersję, ale torn jeszcze nie zaakceptował/skasował obecnego pliku i KWeb1.1 zwróci mi błąd sad.gif
:arrow: Poprawiono NIE MA :PPPPPP
:arrow: Gdy stracimy połączenie tip'a pokazuje tylko raz i później jak je odzyskamy
shw
blad migania scrollem - mam niby wylaczony, a patrzylem, ze czasami myga...
Olórin
wyłączony w status notify... nie w net.lua wystarczy że usuniesz/skomentujesz
CODE
 pSetFlashTime(400);
     pFlashAsync(3);
linijki jak powyżej w ITimer
cRoMo
A nie lepiej byloby pingowac google? Oczywiscie o ile to mozliwe.
vojtek
hm.. skad moge wziac tego "pex'a" ?
Flind
ehhhhh
sprawdz w [url]C:\Program Files\Konnekt\modules\pex.dll[/url] ja tam u siebie go tam znalqałem moze ty tez goz najdziesz



jakie pytanie taka odpowiedz tongue.gif
Olórin
a jak nie to na stronie piopawlu http://www.piopawlu.prv.pl

QUOTE
A nie lepiej byloby pingowac google? Oczywiscie o ile to mozliwe.

Myślałem nad tym ale w pEx'ie nie ma ping'a sad.gif A otwieranie połączenia i natychmiastowe jego zamknięcie było by raczej podejżane sad.gif
cRoMo
[quote]A nie lepiej byloby pingowac google? Oczywiscie o ile to mozliwe.[/quote]
Myślałem nad tym ale w pEx'ie nie ma ping'a sad.gif[/quote]
Tak tez sadzilem, mowi sie trudno i czeka na krok Piopawlu =]
Olórin
niestety piopawlu zniechęcił się do konnekta ze względu na brak perspektyw na icq i jabber'a sad.gif( i raczej rzadko na to forum wpada...
BTW, ping by się bardzo przydał :]


ja sie na tych lua nie znam ale znalazłem dodatek z pingami itd :] jak by ktoś mógł to skompilować[tak żeby działało z lua pod windowsem] to by było świetnie
http://www.inf.puc-rio.br/~ana/luaman/downl.html#downl
case
QUOTE(cRoMo)
Tak tez sadzilem, mowi sie trudno i czeka na krok Piopawlu =]

heh :wink: obawiam sie, ze Piotrek zapomnial juz o Konnekcie odkad na dobre przesiadl sie na Mirande 8) , zakonczyl tym samym swoja dzialalnosc developerska w "naszym" projekcie... :cry:
[tak swoja droga, to chyba dobre posuniecie z jego strony... :? sam uzywam mirandy, do innych sieci i zastanawiam sie kiedy bede mogl ja juz odinstalowac (jednak widzac postepy K, dobrym wyjsciem jest przejscie na mirande i zaoszczedzenie sporo na cierpliwosci... :roll: )]
Olórin
Bez jabber'a(icq) konnekt nigdy niezyska dużej popularności, emotki by mu troszkę pomogły(ale to zbędny bajer, szczególnie jak ktoś jest wredny[floodtest z wiadomościami z samymi emotkami, jak ktoś chce to podeślę tą wredną wersje :]).... taka jest prawda sad.gif

Musimy przycisnąć developerów, żeby wprowadzili nam Jabber'a[może być niezaawansowana obsługa ale żeby była!!!!!]
hao-gdybyś udostępnił część kodu źródłowego kLan'a[nie tą co zajmuje się protokołem samym w sobie,tylko to co łączy w/w wymienioną z konnektem] było by łatwiej rozpocząć[i skończyć] pisanie wtyczek do obsługi innych sieci smile.gif
werw0e
QUOTE(Olórin)
Musimy przycisnąć developerów, żeby wprowadzili nam Jabber'a!!!!!

oczywiście cały projekt OpenSource!
ale wtedy to szybko pójdzie biggrin.gif
QUOTE(Olórin)
część kodu źródłowego kLan'a

nareszcie mam poparcie ;]]
Sija
QUOTE(Olórin)
ja sie na tych lua nie znam ale znalazłem dodatek z pingami itd :] jak by ktoś mógł to skompilować[tak żeby działało z lua pod windowsem] to by było świetnie
http://www.inf.puc-rio.br/~ana/luaman/downl.html#downl


Work is under way for porting LuaMan to Windows NT...
piopawlu
hej, ze macie tutaj pex'a z pingiem

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ex&sver=1.0.0.2

Dodatkowo dorzucilem przykladowe skrypty wykorzystujace funkcje dostarczane przez pEx.

Pozdrawiam,
Piotrek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.