Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IP w info o kontakcie...
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
carvino
Przypuscmy ze jest osoba A ktora u siebie w domu korzysta z gg - wtedy nie widac jej IP
Osoba A idzie do pracy - tam IP jest widoczne - loguje sie i widac owe IP w info...
Osoba A wraca do domu - wylogowuje sie w pracy - uruchamia w domu gg - ale ja wciaz widze jej IP tak jakby byla w pracy...
i owe IP jest przy tej osobie do momentu gdy nie zaloguje sie znowu w pracy (w pracy ma zmienne IP) i widac nowy numer...

ale jesli przez miesiac nie bedzie logowac sie w pracy - wciaz i tak bedzie widoczny owy numer IP z ktorego korzystala miesiac temu...

rozumiem ze cos jest nie tak?



DODANO:
znalazlem juz takie pytanie w archiwum :]

zle szukalem...

nie ma wiec na to rozwiazania? bo to troche mocno mylace.. :]
zhvir
a tego co wiem zeby ip mógł zostać uaktualniony musi być nawiązane połączenie między tobą a kontaktem czyli musicie ze sobą porozmawiać smile.gif samo zalogowanie nie wystarczy... kontakt musi mieć też chyba włączone p2p
manieKMP
//Nie cytuj ostatniego posta...

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale to moim zdaniem nie jest do końca prawdą, z tego względu, że w momencie gdy osoba B jest dostępna i sosba A się zaloguje, to ta B otrzumuje komunikat o dostępności osoby A. Moim zdaniem to już jest w pewnym sensie połączeniem, bo kontakty są monitorowane prze komunikator osoby B. Wydaje mi się, że to jest zależne od rodzaju posiadanego IP. W moim przypadku z kolegą nie rozmawiałem przez komunikator (po zainstalowaniu konnekta), a jego IP mi się wyświetla. Nie wiem skąd ta "osoba A", o której mówi carvino ma internet, ale w jakiś sposób jej IP nie jest rozgłaszane, może ukrywane jest lub coś w tym stylu.

Jeśli popełniłem błąd i źle rozumuje to z góry przepraszam smile.gif
beosia
To, że ktoś staje się dostępny nie jest równoznaczne z tym, że masz z nim połączenie. To tylko główny serwer cie o tym powiadamia i nie sądzę żeby serwer był uprawniony do przekazywania czyjegoś IP bez pozwolenia smile.gif Stąd wniosek, że jedyną mozliwością pobrania adresu IP jest bezpośrednie połączenie między osobami (czyli rozmowa) i to też chyba tylko wtedy gdy ta druga osoba nie ma zablokowanych połączeń P2P.

ps. manieKMP: nie cytuj ostatniego posta...
//Nie jesteś moderatorem i za takie rzeczy możesz dostać warna. Jeżeli chcesz na coś zwrócić uwagę moderatorów to użyj opcji "Zgłoś"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.