Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Free GG - kolejna windowsowa alternatywa Gadu-Gadu...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
Sadysta
Związek z projektem jest na płaszczyźnie funkcjonalności. Otóż też napisałem skromny komunikator obsługujący protokół Gadu-Gadu. Jego nazwa Free GG, można pobrać ze strony http://sadysta.ath.cx/projekty/freegg smile.gif Zalety ? Nie jest to już beta, nie ma ograniczenia czasowego, jest szybki, darmowy, bez reklam... no i będzie miał kod źródłowy udostępniony tylko muszę wybrać odpowiednią licencję (rozważam GPL, LGPL i BSD-style GPL). Jeśli ktoś się skusi i przetestuje to jakiś mały feedback bym poprosił na email sadysta@acn.waw.pl lub napisać na mojej stronce http://sadysta.ath.cx smile.gif

A i jak coś się sypnie (chociaż mi się nie zdarzyło) to nie krzyczeć na mnie, pisałem zgodnie z dokumentacją libgadu, wspierając się IZA (analizator pakietów w PowerGG). Zrobiłem co w mojej mocy by było git smile.gif

Żeby nie było, że nie wspomnę - wzorowałem się jeśli idzie o interfejs głównego okna trochę na Konnekcie smile.gif
Sija
sadze, ze bedziesz musial pozmieniac wszystkie ikonki, ktore zessales z konnekta, poniewaz sa one chronione prawami autorskimi i nie wydaje mi sie, zeby torn pozwolil Ci ich uzywac.

btw, autoreklama na forum innego komunikatora jest raczej niemile widziana...
case
QUOTE(BazylisZ)
sadze, ze bedziesz musial pozmieniac wszystkie ikonki...
btw, autoreklama na forum innego komunikatora jest raczej niemile widziana...

:twisted: :twisted: :twisted:
ja tylko spytam po co kolejny klon...?? malo jest?
lepiej moze niech jeden komunikator bedzie pozadnie zrobiony, funkcjonalny. jak masz [Sadysta] zdolnosci to napisz jakies wtyczki do konnekta tongue.gif
...i skoro o rozwijaniu K mowa, to chcialem zwrocic uwage, ze wakacje zaczely sie juz dawno, a buguw troche jest w obecnej wersji [sortowanie kontaktow, aktywnosc...]. wypadaloby moze cos poprawic... :?
Sadysta
Pomógłbym z miłą chęcią w rozbudowie K, ale niestety jedyne dostępne wersje to jakieś BETY z koniecznością zasysania co jakiś czas upgrade'ów. Poza tym razi mnie ten zamknięty kod źródłowy - zupełnie jakby ekipa uważała swoje dzieło za jedyne i niepowtarzalne, a kod za bezcenny. Kiedyś prosiłem Hao, żeby udostępnił kod źródłowy i pupa - mam SDK tongue.gif Dzięki, ale SDK to ja mogę mieć najwyżej od M$ wink.gif

Swoją drogą sorry za "autoreklamę". Nie takie było moje zamierzenie - po prostu chciałem coś Wam zakomunikować, nic więcej.

QUOTE
ja tylko spytam po co kolejny klon...?? malo jest?

Konkurencja jest dobra dla jakości wszystkich biorących w niej udział programów smile.gif

QUOTE
bedziesz musial pozmieniac wszystkie ikonki, ktore zessales z konnekta, poniewaz sa one chronione prawami autorskimi i nie wydaje mi sie, zeby torn pozwolil Ci ich uzywac

Faktycznie nie pozwolił - pozmieniam je w następnej wersji smile.gif Nie sądziłem, że kogoś może urazić ściągnięcie takich obrazeczków w małej rozdzielczości - przecież tu się ludzie o pojedyncze piksele rozbija wink.gif Zresztą zerżniętych obrazków nie ma aż tak wiele...

Ogólnie - wyluzujcie, nie złośccie się. Jak chcecie zobaczcie, jak nie to nie. Nikogo nie zmuszam. A tworzenie imperium Konnekta (hehe... są nawet koszulki smile.gif) to oczywiście dobra inicjatywa i życze wszystkim zaangażowanym wielu sukcesów biggrin.gif
Sija
miejmy nadzieje, ze powiekszajaca sie konkurencja skloni hao do jakichs czestszych update'ow ;]
case
QUOTE(BazylisZ)
miejmy nadzieje, ze powiekszajaca sie konkurencja skloni hao do jakichs czestszych update'ow ;]

O TAAAAK biggrin.gif
torn
QUOTE(Sadysta)
QUOTE
bedziesz musial pozmieniac wszystkie ikonki, ktore zessales z konnekta, poniewaz sa one chronione prawami autorskimi i nie wydaje mi sie, zeby torn pozwolil Ci ich uzywac

Faktycznie nie pozwolił - pozmieniam je w następnej wersji :) Nie sądziłem, że kogoś może urazić ściągnięcie takich obrazeczków w małej rozdzielczości - przecież tu się ludzie o pojedyncze piksele rozbija ;) Zresztą zerżniętych obrazków nie ma aż tak wiele...

Te pixele to ktoś musiał narysować, nieważne czy to Hao czy ja, czy ktoś inny. Wystarczyło się zapytać, dogadać i wszystko było by OK, a tak... no comment. Sam w jednym z styli do kStyle użyłem ikonek z jakiegoś zestawu do WinXP, ale wysłałem maila do autora który bez żadnego wachania się zgodził. Jeszcze się ucieszył, że komuś się spodobała jego praca.

A sam program to przypomina mi takiego Konnekta dla ubogich... i przy okazji jest kompletnie user-unfriendly... ta konfiguracja to już szczyt :)
Generalnie nic ciekawego, wręcz nudnego. Uruchomiłem go na dosłownie 5 minut. Poklikałem i od razu poleciał do kosza.
Sadysta
QUOTE
A sam program to przypomina mi takiego Konnekta dla ubogich... i przy okazji jest kompletnie user-unfriendly... ta konfiguracja to już szczyt smile.gif

Dzięki... wezmę to pod uwagę przy następnej wersji smile.gif

QUOTE
Uruchomiłem go na dosłownie 5 minut. Poklikałem i od razu poleciał do kosza.

No cóż nigdy nie wierzyłem, zeby ktoś z ekipy Konnekta się przesiadł na mojego klienta wink.gif

QUOTE
Te pixele to ktoś musiał narysować,

No fakt. W wersji roboczej już używam w większości osobiście narysowanych ikon. Trafiły się może ze 2 wyciągnięte z shell32.dll, no ale napewno żadnych Waszych już nie ma. Jeszcze raz sorry za moje brutalne piractwo wink.gif
hao
QUOTE
Pomógłbym z miłą chęcią w rozbudowie K, ale niestety jedyne dostępne wersje to jakieś BETY z koniecznością zasysania co jakiś czas upgrade'ów.

Mógłbym nazwać je wersjami finalnymi i tak trzeba by zasysać smile.gif Twoje nie jest betą, a już zmieniłeś ikonki biggrin.gif

QUOTE
Poza tym razi mnie ten zamknięty kod źródłowy - zupełnie jakby ekipa uważała swoje dzieło za jedyne i niepowtarzalne, a kod za bezcenny.

Ciekawe podejście... Uważam swoje dzieło, za MOJE dzieło i nie mam jak widać potrzeby upubliczniania jego kodu. Z resztą, zasada działania projektu polega na rozbudowywaniu jego możliwości poprzez wtyczki, a nie przez rozbudowywanie kodu bazowego...

Pozdrawiam!
Sadysta
QUOTE
Twoje nie jest betą, a już zmieniłeś ikonki

Nom, ale nikogo nie zmuszę do upgrade'u a ty to poniekąd robisz (limit czasowy ściąganych wersji) smile.gif

QUOTE
Z resztą, zasada działania projektu polega na rozbudowywaniu jego możliwości poprzez wtyczki

Ja się kodu źródłowego nie domagam. Powiedziałem tylko co mnie powstrzymało przed próbą zaangażowania się w inicjatywę K.

QUOTE(case)
masz [Sadysta] zdolnosci to napisz jakies wtyczki do konnekta


QUOTE
Pozdrawiam


Ja również pozdrawiam biggrin.gif
Sahasrara
QUOTE(Sadysta)
QUOTE
Twoje nie jest betą, a już zmieniłeś ikonki

Nom, ale nikogo nie zmuszę do upgrade'u a ty to poniekąd robisz (limit czasowy ściąganych wersji) smile.gif


No, ale z tego co wiem jest to podyktowane względami czysto praktycznymi i samym mechanizmem raportowania błędów w jaki wyposażony jest Konnekt. Bez tego byłby bałagan...
hao
Po prostu zdaję sobie sprawę, że Konnekt zawiera wiele błędów i w każdej wersji sporo się zmienia, w ten sposób eliminuję bardzo stare wersje, które zazwyczaj są mocno niekompatybilne...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.