Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: White Tabs for Konnekt
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
zhvir
WhiteTabs for Konnekt by Zhvir
based on AQQ message style "Simple WhiteTabs" 1.5 (by preZenciq)
Uwaga!!! styl działa poprawnie wyłącznie pod IE7!!!


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (WhiteTabs.zip)
Ponieważ w K pojawiła się wtyczka do aqq więc postanowiłem dokonać konwersji jednego z ciekawszych styli okna rozmowy z tego komunikatora. Port jest wykonany w ponad 100% ;) poprawione są pewne błędy z oryginału i myślę że całkiem nieźle się prezentuje. I nie marudzić na kolory bo jakie były takie są :)
Jeśli ktoś chce pokazać jak ten styl powinien wg niego wyglądać to proszę o "wariacje na temat" :P
Sam mam w głowie wersję w ciemnej tanacji, ale problemy z zasilaczem w kompie spowodowały, że ledwo mogłem wam udostępnić to co widzicie powyżej :D... więc inne wersje muszą poczekać.

Edit: dodana ciemna wersja
beosia
Zhvir: Fajny styl, ale jak dla mnie za bardzo rozstrzelone...strasznie dużo miejsca zajmuje jedna linijka. Może gdybyś pominął obrazki lub zrobił je mniejsze...Tradycyjnie wolę jasne style... ale ten drugi tez pewnie znajdzie zwolenników. Na razie pozostanę na jednym z Twoich poprzednich styli : zEclipse flowers. Jak weźmiesz pod uwagę moje propozycje ... to kto wie... może przerzucę się na ten tongue.gif
saCOOL
No nie, a właśnie wczoraj przeglądałem style i znalazłem ten biggrin.gif miałem prosić kogoś, żeby zrobił z tego coś dla Konnekta biggrin.gif..

PS.
A z tymi wariacjami to do mnie? biggrin.gif Chodzi mi o samo użycie słowa Wariacja biggrin.gif

EDIT: AQQ ma też wersję stylu bez tych ikonek biggrin.gif, faktycznie zajmują strasznie dużo miejsca..
zhvir
- zgadzam się że styl jest bardzo rozstrzelony
- mam zamiar zrobić jeszcze 2 wersje; pierwszą bez obrazków, drugą z pomniejszonymi obrazkami - obie z węższym tabem pod nickiem tak jak w stylu Mini White Tabs
- co do słowa "wariacje" to rzeczywiście mam na myśli to co działo się w temacie iChata wink.gif
tomq
styl mi się podoba - ale są błędy, które nie wiem skąd się biorą sad.gif

po kliknięciu na link w oknie rozmowy, podobnie przy wczytaniu rozmowy z historii znikają te przedłużenia (right.png) ... dopiero po przeskalowaniu okienka (rozszerzeniu) pojawia się na nowo - i to tylko w tych widocznych

kolejne uchybienie to jeżeli osoba do mnie pisze, zmieni opis, pisze nadal to na zmianę opisu nachodzi trochę czas kolejnej wypowiedzi ...

podoba mi się bardzo - ale jakoś te "błędy" odstraszają ...
zhvir
1. co do pierwszego "błędu" czyli znikania tła to jest to technicznie niemożliwe do wykonania poprzez kod zawarty w stylu tongue.gif musisz mieć coś skopane w kompie
2. jeśli chodzi o nakładanie timestampa na opis statusu to sprawdzę bo tam rzeczywiście coś takiego może być ponieważ wykorzystane są ujemne marginesy...

edit:
znalazłem jeden błąd który możecie poprawić sami; w pliku WhiteTabs_Negative.css w sekcji .status .timestamp należy podmienić color: #B10A0A na color: #A9AC7F
(na razie nie podmieniam załączników do czasu znalezienia i poprawienia innych drobnych błędów)
zhvir
@tomq: niedawno reinstalowałem system po padzie płyty głównej i ze zdziwieniem zauważyłem to samo co ty :> winowajcą złego wyświetlania stylu okazał się Internet Explorer 6 biggrin.gif a ponieważ ten styl tworzyłem juz na ie7 to nie mogłem potwierdzić zauważonego przez ciebie (i prawdopodobnie wszystkich posiadaczy ie6) zachowania. Mimo wszystko jestem trochę zdziwiony takim wyświetlaniem pod wersją 6 a ponieważ nie znam się na tyle na css to nie wiem gdzie jest błąd (być może to ie6 nie potrafi wyświetlić bez przekłamań kodu). Jedyną radą dla was jest instalacja ie7 - w obecnej chwili w wersji beta3 - co na pewno nie będzie złe dla was i waszego systemu tongue.gif
riddle
Kolor i styl fontów do bani… ale sam theme cudny. Brawo, daję 4/5 (za te kolory i za IE7) smile.gif
zhvir
Pracuję obecnie nad wersją midi i mini tego stylu więc można przemysleć kolory bo mi też nie odpowiadają; po prostu tak było w oryginale.
Więc jesli ktoś ma propozycje to proszę pisać a wybiorę jedną z nich smile.gif

ps. do pracy nad "White Tabs" wróciłem po tym jak prawie gotowy port stylu "Totally Clear" z Kopete zaczął mi się rozjeżdzać po reinstalacji systemu. Oczywiście znów winny jest ie6 sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.