Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ciągle 100%
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
januzi
Na poczatku wszystko jest ok, wylaczylem wiekszosc wtyczek i obciazenie procka bylo niewielkie. Kilka razy zmienilem status, wyslalem pare wiadomosci i nagle okazalo sie, ze procek jest non-stop obciazony na 100% z czego wiekszosc pochlania konnekt. Daloby sie cos z tym zrobic?
Sija
ja mam niestety to samo, ale po wylaczeniu K.Bot'a jest zdecydowanie lepiej [po 1h godzinie uzytkowania K.Bot'a proces csrss.exe zjada mi 90% procka, a pozniej jest juz tylko gorzej...]
Puma
Takie objawy zauważył tylko na 98se który miałem zainstalowany. Przeszłem na XP właśnie dlatego, tutaj jest normalnie czyli 0-1%, lecz nie mam włączone Kbot bo gdy go mam K mi się sypie.

Ps. mam athlona 1200
Sahasrara
I chyba dla tego miałem notoryczne problemy z pamiecią ostatnio. Wyłączyłęm Kbota i kpilota i jak ręką odjął. A wcześniej zdażały się widowiskowe błędy głównie w Operze - ponadto w kilku progrmach otrzymywałem błąd 'No timers avalible'. No ale przed Kbotem nawet twórca ostrzegał - w końcu to nadal beta.
Sija
QUOTE(Puma)
[...] Przeszłem [...]


:!: co comments...
case
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(Puma)
[...] Przeszłem [...]


:!: co comments...

Heh biggrin.gif

...a wracajac do tematu, ja mam prehistorycznego Celeron'a 400 -> 500 MHZ, 192 RAM'u i co jak co konnekt dziala zadawalajaco wink.gif pod wzgledem wydajnosci [win server 2k3 (podobnie na XP)] ...bo jednak czasem mi sie wysypuje [bledy krytyczne, spowodowane chyba kBot'em (ale on w fazie testow, wiec miejmy nadzieje, ze to minie)] w Task Managerze natomiast, widze przy obciazeniu procka dwa zera w porywach do 01, chociaz bardzo sie staram, a on nie chce wiecej :wink: ...oby tak dalej :wink:
Sahasrara
Może po prostu wtyczki i sam Konnekt są za mało zoptymalizowane pod poczciwe W9x... Pytanie czy ktoś o tym wogóle myśli.
hao
To nie kwestia optymalizacji, a raczej nie wykrytych wciąż błędów w kodzie... Konnekt niestety działa pod tym względem dosyć chaotycznie i nie ma prawie żadnej kontroli błędów czy czasem nawet wskaźników... O ile windowsom NT to nie przeszkadza (bo nie powinno), o tyle w98/ME są na tym punkcie niestety bardzo przewrażliwione...

Porządki w kodzie będą przy okazji zmian w API, a te dopiero po Jabberze...
Sija
QUOTE(BazylisZ)
ja mam niestety to samo, ale po wylaczeniu K.Bot'a jest zdecydowanie lepiej [po 1h godzinie uzytkowania K.Bot'a proces csrss.exe zjada mi 90% procka, a pozniej jest juz tylko gorzej...]


odkrylem, ze "zjadanie" procka powoduje wlaczona opcja logowania komunikatow K.Bot'a do pliku... [moj log ma ok. 1,7MB]
shw
moj mial ~8 mb smile.gif
Olórin
w skrypcie status notify.lua logowanie do pliku jest potrzebne aby zmiany statusów użytkowników były zapisywane do loga smile.gif
shw
a ja sobie wylaczylem logowanie we wszystkich skryptach i zobaczymy jak zyska na tym wydajnosc...
Sija
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(BazylisZ)
ja mam niestety to samo, ale po wylaczeniu K.Bot'a jest zdecydowanie lepiej [po 1h godzinie uzytkowania K.Bot'a proces csrss.exe zjada mi 90% procka, a pozniej jest juz tylko gorzej...]


odkrylem, ze "zjadanie" procka powoduje wlaczona opcja logowania komunikatow K.Bot'a do pliku... [moj log ma ok. 1,7MB]


fuck... to jednak nie to ;///
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.