Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mozilla Firebird 0.6
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lukas77
Ciekawy jestem co myslicie o nowej testowej Mozilce, wiem ze na forum mamy 2 maniakow Mozilli, moze sie wypowiedza na ten temat.
Kiedys uzywalem paru wersji Mozilli, ale jakos po dluzszym czasie cos mi w nich nie lezalo. IE mnie zawsze wkurzał, ale na jakis czas MyIE mi rekompensowalo braki IE. Az do teraz, wg mnie nowa odchudzona Mozilla jest rewelacyjna, poczekam sobie pewnie jeszcze na wersje finalna, ale 0.6 wg mnie chodzi wystarczajaco dobrze, szybko i niezawodnie.
VIVAT MOZILLA ! smile.gif
---
Mały Tip: Odkryłem że standardowo w Mozilli Firebird 0.6 po wejsciu w Opcje z poziomu menu, konfiguracja przegladarki jest lekko okrojona, nbatomiast kiedy w XP ustawimy Mozille FB jako Domyslna Przegladarke i klikniemy w MENU START prawym przyciskiem na jej ikonke to dostaniemy sie do bardziej zaawansowanych opcji, m.in. Szybki Start itd...
Pewnie juz niektorzy to wiedza, ale niedawno na forum Mozilli ktos twierdzil, ze w Firebird nie mozna ustawic szybkiego Startu.

Dobra nie przynudzam juz.
Ludwik
Ja nie używam Firebirda, czekam aż wejdzie do podstawowego pakietu Mozilli. SeaMonkey zupełnie mi wystarcza, a ma zdaje się więcej opcji (jeszcze).
SandmmaN
Lukas77 a czy w Firebird mozna dodac obsluge gestow?
Raz uruchomilem ta wersje Mozi, ale szybko z niej zrezygnowalem z tej racji ze wydala mi sie uboga w opcje z ktorych korzystalem w "zwyklej" Mozilli.
Wiem ze ide na latwizne pytajac sie o te gesty bo nie szukalem samemu, ale to dlatego ze w tej chwili akurat i tak czekam kiedy bede mogl powrocic na winXP (aktualnie musze siedziec na win98se), wiec nie widze sensu bawienia sie w instalowanie nowego softu na kilka dni.
Jezeli beda gesty to mam nadzieje ze za kilka dni sie dluzej pobawie Firebirdem wink.gif
Pozdrawiam.
Ludwik
QUOTE(SandmmaN)
Lukas77 a czy w Firebird mozna dodac obsluge gestow?

Wprawdzie nie nazywam się Lukas wink.gif, ale proszę - http://extensionroom.mozdev.org/more-info.php/mousegest
SandmmaN
Dzięki Ludwik smile.gif
Jak przypuszczałem, odpowiedzi nie trzeba było szukać daleko, zatem dzięki za wyrozumiałość (że pytałem, samemu nie szukając).
Lukas77
Nie trzeba doinstalowywać gestów do Firebirda, z tego linka ściągnąłem polską wersję Firebirda obsługującą także gesty:
http://ftp.mozilla.org/pub/firebird/releas...L-installer.exe

A to stronka z której ściągałem:

http://www.mozilla.org/projects/l10n/mlp_o....html#fireb_0.6

Pozdrawiam.

Ludwik, a co to SeaMonkey??? Proszę wybaczyć mi moją niewiedzę.
SandmmaN
QUOTE(Lukas77)
Ludwik,  a co to SeaMonkey??? Proszę wybaczyć mi moją niewiedzę.

Nie nazywam się coprawda Ludwik wink.gif ale może uda mi się odpowiedzieć.
SeaMonkey to, na ile zdążyłem się zorientować, interfejs Mozilli z serii 1.4 (prawdopodobnie tez wczesniejszych - tego niewiem tongue.gif).
http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?t...light=seamonkey
http://www.mozilla.org/projects/seamonkey/
Jeżeli jestem w błędzie to prosze mnie poprawić.
Ludwik
QUOTE(SandmmaN)
Nie nazywam się coprawda Ludwik wink.gif ale może uda mi się odpowiedzieć.
SeaMonkey to, na ile zdążyłem się zorientować, interfejs Mozilli z serii 1.4


No nie do końca. SeaMonkey to wewnętrzna (kodowa?) nazwa przeglądarki wchodzącej w skład pakietu Mozilli. Niezaleznie od wersji. Teraz SeaMonkey zastąpi Firebird, chociaż przeglądarka nadal będzie się nazywać Mozilla Navigator (a przypominam że Mozilla to nie tylko przegladarka!).
Lukas77
Aaaa... tego nie wiedziałem, ale dzieki za wytłumaczenie. Z innej beczki, e-mail klient Thunderbird też jest fajowy ;-)
Ludwik
Thunderbird jest chyba jeszcze mocno niedopracowany. Thundebird to Kurier Poczty wyciągnięty z pakietu Mozilli i jeszcze do niedawna wszystkie prace szły na prawidłowe oddzielenie go od reszty pakietu. Teraz jest już chyba troche lepiej, ale i tak narazie chyba lecą wersję ściśle rozwojowe. Z Kurierem Poczty czuję się bezpieczniej smile.gif
vojtek
A ja uzywam Mozilli Firebird 0.6 smile.gif Chociaz nadal mam zainstalowana Mozille 1.4.. Na obydwu uzywam schematu Pinball, chociaz na 1.4 wyglada on troche lepiej. Gesty tez sa, ale ogolnie ma kilka brakow/bledow, chociaz ja tam jakims wielkim maniakiem przegladarek ogolnie nie jestem wink.gif

Do Ludwika - gdzie jest ten szybki start? W menu start na mozlilli wybralem 'preferencje' , przejrzalem wszystko 2 razy i tego nie znalazlem.. Nie wiem czy ja juz slepy jestem czy co, ale naprawde tego nie moglem znalezc :oops:
burcu
QUOTE(vojtek)
Do Ludwika - gdzie jest ten szybki start? W menu start na mozlilli wybralem 'preferencje' , przejrzalem wszystko 2 razy i tego nie znalazlem.. Nie wiem czy ja juz slepy jestem czy co, ale naprawde tego nie moglem znalezc  :oops:


Co prawda nie jestem Ludwik, ale też się orientuję w Mozzi. Szybki start masz w: Edycja>Preferencje>Zaawansowane
i tam ostatnia opcja -> Włącz funkcję szybkiego startu. Tylko ten panel preferencji jest dostępny z samej Mozilli, a nie z "menu start". Uruchom przeglądarkę :!:
Ludwik
QUOTE(burcu)
Co prawda nie jestem Ludwik, ale też się orientuję w Mozzi. Szybki start masz w: Edycja>Preferencje>Zaawansowane
i tam ostatnia opcja -> Włącz funkcję szybkiego startu. Tylko ten panel preferencji jest dostępny z samej Mozilli, a nie z \"menu start\". Uruchom przeglądarkę :!:


smile.gif Ja tam bum nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie smile.gif Mam Mozille pod Linuxem, a tam "szybki start" nie występuje.
Wiem tylko, że "szybki start" ma opinię dośc niestabilnego i powodującego różne problemy. Ale może jest już lepiej? smile.gif
burcu
QUOTE(Ludwik)
smile.gif Ja tam bum nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie smile.gif Mam Mozille pod Linuxem, a tam \"szybki start\" nie występuje.
Wiem tylko, że \"szybki start\" ma opinię dośc niestabilnego i powodującego różne problemy. Ale może jest już lepiej? smile.gif


Nie miałem większych problemów z szybkim startem (zresztą mniejszych też nie) :wink: także nie jest źle. Obecnie mam i tak wyłączony, bo bardzo podoba mi się splash od nowej Mozilli 1.4 smile.gif
Lukas77
U mnie jest lepiej niż lepiej, szybki start działa aż huczy. smile.gif
Burcu, sposób opisywany przez Ciebie nie działa na Firebirda...
Jedyny sposób:
user posted image
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.