Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka kTransfer, czyli jak włączyć zdalnie komputer...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
crave
Czy to błąd - nie wiem, ale sprawa śmieszna...

Otóż ściągnąłem sobie nową wersje Konnekta i kożystając z tego faktu postanowiłem skonfigurować wtyczkę kTransfer. Po odpowiedniej konfiguracji (dobrej) chciałem ją wytestować, ale nie było nikogo dostępnego. Nie wiele myśląc wysłałem plik do numeru gg zwykle używanego na komputerze obok (komputer był wyłączony). Po wykonaniu tej prostej czynności komputer obok WŁĄCZYŁ się... Wyłączyłem go i spróbowałem jeszcze raz... To samo...
Sprawdzałem dziesiątki razy - za każdym razem komputer obok się włączał.

PS.
Komputer obok jest oczywiście podłączony do tego samego LAN'u.[/b]
hao
Może sprawdź, czy przypadkiem komputer obok nie ma włączonego Wake-on-LAN...

Swoją drogą, kTransfer zachowuje mi się ostatnio dosyć dziwnie i nie wiem za bardzo co jest tego powodem.. Jak u Was?
crave
Jeżeli w dobrym miejscu sprawdzam (a sprawdzam w biosie w menu Set Wake Up Events...) to wogóle nie ma takiej opcji.
kox
QUOTE(crave)
Jeżeli w dobrym miejscu sprawdzam (a sprawdzam w biosie w menu Set Wake Up Events...) to wogóle nie ma takiej opcji.
W Biosie nie musi być takiej opcji. Może włącza się ją zworką na płycie, a ustawia w samym systemie, np. we właściwościach sieciówki w menedżerze urządzeń.
vojtek
Z kTransferem ja mam tak:
- jestem z bratem w Lanie - ani on mi nie moze wysylac nic, ani ja mu..
- jak chce mi cos wyslac - wlaczam gg i daje dostepny. Wtedy brat wybiera plik i wlacza mi sie... kTransfer i zaczyna pobierac plik. Wtedy moge wylaczyc gg i dac konnekta jako dostepnego..

Chociaz to pewnie a) wina konfiguracji cool.gif wina routera (tzn. konfiguracji). Bo w sieci nas jest 3 osoby i wlasnie podlaczeni jestesmy do routera.. Probowalem kilku konfiguracji i nic, ale od niektorych osob z poza sieci dziala..
Lukas77
A ja mam tak, że do kolegi który ma też konnekta w sieci lokalnej nie mogę wysyłać plików klikając na kontakcie GG, a mogę klikając na KLAN. Opcję wysyłaj do niewidocznych mamy zaznaczoną, i dziwna sprawa u niego konnekt pokazuje adres IP 127.0.0.1 a ma ustawioną autodetekcje IP i Jestem za NAT'em.
hao
kTransfer aż się błaga o multum przeróbek niestety i większy juserfrendliwość...
vojtek
Nie da sie ukryc wink.gif Najlepiej jakby chociaz czesc tych ustawien ustalal sobie automatycznie, chociazby jak w gadu, gdzie nie trzeba podawac zadnych takich danych..
Sija
ja jestem za maskarada, mam przekierowane porty na routerze i kTransfer nie dziala mi ani w jedna, ani w druga strone
Olórin
BazylisZ-u mnie to samo!!! :///
piopawlu
Z racji na ogromną liczbę skarg na dzialanie wtyczki, jutro ja przepisze od nowa, wyrzucając całkowicie okienko i zastępując je dlg box'ami podobnymi do gg.

Co do budzenia komputera, to tak jak bylo mowione powoduje to opcja WOL. A zdarza się to wtedy, gdy Konnekt ma zbuforowany IP danej osoby, lub kontakt jest z sieci kLAN.

Piotrek,
Jutro ~18 powinno byc gotowe... no chyba ze pojde plywac
Lukas77
Jesteś niesamowity Piopawlu smile.gif
undying
w krakowie pada wiec nici z plywania, czekajmy wiec na wtyxa :-)
case
QUOTE(undying)
w krakowie pada wiec nici z plywania, czekajmy wiec na wtyxa :-)

hEh biggrin.gif nawet nie pada, a baseny mamy kryte tongue.gif

wracajac do tematu, to tez czekam, bo mam problemy z ta wtyczka :? .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.