Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Roadmap powyżej wersji .19
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Jedno jest pewne - w końcu ruszają prace nad Jabberem. Niestety wciąż nie mogę się zdecydować na bibliotekę do wykorzystania (zawsze wchodzi w grę rozwiązanie autorskie, ale to z pewnością zajmie więcej czasu...). oaJabber który był niemal pewniakiem stracił sporo punktów, gdy okazało się, że wymaga biblioteki Xerces zajmującej grubo ponad 2 mega, a to tylko jedna z wymaganych bibliotek. Z jednej strony to niby nie tak dużo, z drugiej, może uda mi się znaleźć jakąś mniejszą alternatywę smile.gif
Podczas pisania na pewno uwzględnię możliwość w miarę bezbolesnej wymiany biblioteki...

Zaraz potem, co też już jest praktycznie postanowione, przestaję przejmować się kompatybilnością z innymi językami. Bardzo ogranicza to API i przede wszystkim przejrzystość kodu generując całkiem pokaźną kupkę błędów. I chociaż Konnekt nadal będzie działał na zasadzie przesyłania komunikatów pomiędzy wtyczkami, większość z nich otrzyma odpowiednie Wrappery.
Nadal na uwadze będę miał jednak kompatybilność wstecz - przynajmniej do pewnego poziomu.
Przy dużym zapotrzebowaniu na SDK dla innych języków, nie widzę problemu, żeby ktoś przygotował Wraper, w sumie byłoby to rozwiązanie optymalniejsze od bezpośredniego tłumaczenia źródeł...
Przy okazji będę musiał uporządkować kod, może co nie co napisać od nowa. Jest to robota żmudna i nudna, więc pewnie w międzyczasie pobawię się jakimiś nowościami...
Więcej będę wiedział, jak upewnię się co do stopnia kompatybilności różnych kompilatorów C++ i ich bibliotek standardowych...

Przy okazji wpadłem również na pewną ciekawie zapowiadająca się bibliotekę cross-platformową. Kto wie, czy kiedyś K nie będzie działał również na "darmowych" skrzynkach smile.gif
Olórin
Mi tam wszystko jedno czy biblioteka będzie miała 2 mega czy 0,1 smile.gif najważniejsze żeby był jabber!!!! Teraz ściągam nowe sterowniki do kamerki...jedyne 42 mega :/
Puma
QUOTE(Olórin)
Mi tam wszystko jedno czy biblioteka będzie miała 2 mega czy 0,1 smile.gif najważniejsze żeby był jabber!!!!


Mi zasadniczo też wszystko jedno ile ściągam tongue.gif
Kwestia jest tylko taka żeby wybrać jak najlepiej, żeby działało super w K i nie zwalniało go niepotrzebnie laugh.gif
vojtek
No tak, ale trzeba tez patrzec na modemowcow.. Wieksza o 2MB paczka z konnektem moze wielu zniechecic do tego programu :/ Mi tam tez pikus, ale chyba nie wolno tego faktu lekcewazyc..
case
QUOTE(vojtek)
No tak, ale trzeba tez patrzec na modemowcow.. Wieksza o 2MB paczka z konnektem moze wielu zniechecic do tego programu.

moze sie myle, ale ta biblioteke pewnie trzeba by sciagnac raz na poczatku i potem juz tylko aktualizacje wtyczki Jabber'owej, ktora nie zajmowalyby juz tyle miejsca [czyz nie?].
...zreszta wieksze nie musi znaczyc lepsze i hao z pewnoscia wybierze cos pozadnego :wink:
Sahasrara
Cóż, w każdym razie nikt tego jabbera nie każe od razu ściągać. Gdyby było to w oddzielnej paczce (a pewnie będzie) na pewno byłoby łatwiejsze do przełknięcia.

Ale z tą wielkością to także kwestia osobistej ambicji chyba. Wiadomo że nic nie jest idealne, ale to dążenie do ideału sprawia że wogóle idziemy do przodu. wink.gif
Olórin
Lepsza 2 megowa biblioteka niż brak jabbera!!!
Puma
QUOTE(Olórin)
Lepsza 2 megowa biblioteka niż brak jabbera!!!


Powiem więcej - Lepsze 5 mega niż brak jabbera, tlena, irca itd. biggrin.gif
Olórin
QUOTE(Puma)
QUOTE(Olórin)
Lepsza 2 megowa biblioteka niż brak jabbera!!!


Powiem więcej - Lepsze 5 mega niż brak jabbera, tlena, irca itd. biggrin.gif

...msn,aol,icq,yahoo,email,nagłówki wiadomosci,........
vojtek
Ja takze mysle tak jak Wy i juz sie nie moge doczekac tego wszystkiego biggrin.gif, ale chodzi mi o to ze lepiej chyba kilka dni wiecej poswiecic na szukanie biblioteki niz pisac 'na hurra'. Wydaje mi sie ze to jest tak ze raz wybranej biblioteki sie nie zmienia, dlatego warto sie na poczatku dobrze zastanowic i poszukac. Jesli nie bedzie nic mniejszego o takich samych mozliwosciach - jasne ze moze byc i te 2MB.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.