Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem ze stylem
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
tasiorek666
jak ustawic kolor w konnekcie zeby całosc byla np. niebieska? tak jak tu: http://www.toony.dolsat.pl/konnekt_forum/main.jpg

scrollbal itp??
dulek000
Należy zmienić styl windowsa.
Hipoteza
To przede wszystkim. A potem ewentualnie możesz się jeszcze dodatkowo pobawić włażąc w zakładkę "wygląd" w ustawieniach konnekta.
tasiorek666
ok a jeszcze mam pytanie, bo niektórzy podają symbol koloru np. #EEEEEE mozna to gdzies wpisac w konnekcie? np. edytujac tło? bo ja nie znalazlem takiej opcji dry.gif tylko z palety mozna wybierac...
beosia
trzeba zamienić ten kod na RGB
pierwsze dwie wartości to R, następne dwie to G, ostatnie dwie to B
zamieniasz z systemu szesnastkowego na dziesiętny za pomocą jakiegoś kalkulatora (np systemowego w windowsie)
Spass
Albo zamiast "przeliczać" to samemu, można skorzystać z gotowych narzędzi, takich jak RGB & Hex Converter.
manieKMP
QUOTE
niektórzy podają symbol koloru np. #EEEEEE mozna to gdzies wpisac w konnekcie?


Takie rzeczy wpisuje (modyfikuje) się bezpośrednio w plikach *.css (dobrze jak się zna podstawy angielskiego, bo w nich wszystko po angielsku wink.gif ). Tylko uważaj co i jak zmieniasz, bo ci "kaszka" wyjdzie wink.gif.
dulek000
A gdzie Ty masz w KStyle'u pliki CSS?
Hipoteza
Ech... Bo kolega się rozpędził i chciał od razu opowiedzieć jak to zrobić w oknie rozmowy i słusznie, tylko czemu tego nie zaznaczył? Teraz tasiorek666 będzie zachodził w głowę jak się dobrać do listy kontaktów przez styl css tongue.gif
Kurcze jak by mi ktoś tak pomagał na początku, to byłoby mi okrutnie ciężko zrobić konnekta, żeby wyglądał tak jak sobię zaplaanowałam biggrin.gif
Ale nic to... chęci się liczą tongue.gif
manieKMP
Dzięki za zwrócenie uwagi dulek000, faktycznie, rozpędziłem się, CSS do okna rozmowy, to w xml' u są wartości odpowiadające za okno listy kontaktów (fonty, kolory, ikony itp.). Sorki za bąd (zmęczenie i roztargnienie), miałem w pamięci pewien stylik w katalogu, w którym było sporo PNG'ów, CSS i ten zapomniany xml smile.gif. To było niechcący, ale w końcu tasiorek666 będzie wiedział coś więcej, nieprawdaż? wink.gif.
kmh
Przepraszam, ze w tym temacie, ale w sumie wydaje mi sie najwłaściwszy, a chyba nie ma po co zakładać nowego.

Gdzie mogę znaleźć wtyczkę kStyle? Link do niej w poscie o wtyczkach odsyla mnie do niedzialajacej strony.

Pomóżcie, bo juz powoli zaczynam wariować z tym szaroburym oknem rozmowy a chciałbym pokombinować ze stylami, tak jak w faq. Bo jak rozumiem, to przez to, że nie mam tej wtyczki nie widze u siebie opcji "okno rozmowy"?

pozdr
kmh
dulek000
Jest na centralce głównej Konnekta i w dużej paczce instalacyjnej.
kmh
Żebym to ja teraz wiedział, co to znaczy:)
dulek000
Centralka: Menu programu->Aktualizacje->Aktualizacje->Konnekt->Wtyczki->Zaznaczamy KStyle i naciskamy Start.

Duża paczka: http://www.konnekt.info/konnekt_setup.exe

Jaaaj, KStyle nie jest odpowiedzialne za okienko rozmowy. Od niego jest kIEView, ale instrukcje są takie same dla obu tych wtyczek. smile.gif
kmh
Wielkie dzięki!:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.