Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odwieczny problem z "niewyslana wiadomoscia"
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Błędy krytyczne
Chesteer
Witam,
Od dawna dreczy Nas problem z "niedochodzaca wiadomoscia", lecz to nie tylko problem konnekta ale i innych komunikatorow (oprocz gg). Chodzi o bardzo dziwne, lecz zrozumiale posuniecie GG, a mianowicie zmiane regulaminu. W zwiazku z brakiem oczywistej odpowiedzi na forum postanowilem napisac prosto do GG. Oto jaka odpowiedz otrzymalem:
QUOTE(GGTech)
Witam

Konto Gadu-Gadu może mieć zablokowaną możliwość wysyłania wiadomości
zgodnie z regulaminem serwisu Gadu-Gadu:

"Zabrania się rozsyłania do nieznajomych użytkowników wiadomości
reklamowych (spamu)."

"Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu jest dozwolone wyłącznie za pomocą
programu Gadu-Gadu. Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu za pomocą innych
aplikacji, jak również za pomocą zmodyfikowanego programu Gadu-Gadu
będzie traktowane jako naruszenie regulaminu."

Używanie wtyczek wykrywających niewidoczność innych użytkowników -
rozsyłają one często wiele pustych wiadomości, co powoduje uznanie
użytkownika za spamera.

Limity antyspamowe zostały założone po to, aby poprawić jakość
oferowanej usługi zwykłym użytkownikom. Nękani oni byli bardziej lub
mniej nachalnymi reklamami stron oraz linkami do wirusów. Aby ograniczyć to zjawisko
zdecydowaliśmy się wprowadzić ostrzejsze ograniczenia -
poprzednio takie ograniczenia również występowały, ale w znacznie łagodniejszej formie.
Liczba założonych blokad jest znikoma - dotyczy nie więcej niż 0,01%
użytkowników.
Zdajemy sobie sprawę, że istnieje NIEWIELKA CZĘŚĆ UŻYTKOWNIKÓW, która MA PROBLEM Z BLOKADĄ
WYSYŁANIA WIADOMOŚCI, MIMO ŻE NIE ROZSYŁA SPAMU.
INTENSYWNIE PRACUJEMY nad takim rozwiązaniem, które skutecznie usunie
spam z Gadu-Gadu a jednocześnie nie będzie ograniczało zwykłych
użytkowników.

Blokady zakładane i zdejmowane sa automatycznie. Czas ich trwania zalezy od popełnionego
wykroczenia. Zazwyczaj jest to od kilku godzin do kilku dni. Proszę zatem uzbroić się w
cierpliwość.

Pozdrawiam
Aleksandra Duda
Gadu-Gadu

Support 24h Gadu-Gadu
e-mail: tech@gadu-gadu.pl
Zapraszamy na http://generacja.gadu-gadu.pl


Nie wiem, jak oni moga to sprawdzac, ale polecialy juz moje 2 konta gg :| Wiadome, ze chodzi im w tym momencie tylko o kase, wiec nie wiem co poczac... Chodzi tutaj o cala spolecznosc poza GG :| 50% moich znajomych, nie uzywajacych gg ma z tym problem :/ Co mozemy zrobic? Sam juz nie mam pomyslu...czekam na Wasze propozycje.
psota
A na pewno nie dostałeś czasowego bana?
Za spam np.
Ja od stycznia już dostawałem za różne rzeczy, a ten regulamin jest świeższy.
beosia
QUOTE(Chesteer @ 3.07.2006 - 12:30) *
Co mozemy zrobic? Sam juz nie mam pomyslu...czekam na Wasze propozycje.

Należy w końcu dać sobie spokój z gg i przerzucić się (wraz z 50% znajomych) np na jabbera tongue.gif
ved
QUOTE
50% moich znajomych, nie uzywajacych gg ma z tym problem :/ Co mozemy zrobic?


Wlasnie! Jesli twoi znajomi tez uzywaja Konnekta to przesiadka na jabbera bedzie bajecznie prosta. Gorzej jesli tylko ty masz taka mozliwosc.
Pogadaj ze znajomymi, najlepiej poczytaj TO FAQ
- jest tam masa komunikatorow obslugujacych siec JABBER:)

Na forum tez sporo o tem:)

Milej przesiadki z trabanta na Ferrari zycze:)
Poncio
ja namawiam znajomych zeby sie przesiadli i na konnekta i na jabbera:D ale oni jakos chyba zmian nie lubia:D

QUOTE
INTENSYWNIE PRACUJEMY nad takim rozwiązaniem, które skutecznie usunie
spam z Gadu-Gadu a jednocześnie nie będzie ograniczało zwykłych
użytkowników.


hmn... moze by zrobili do gg tak jak jest w konnekcie czyli autoresponder wink.gif
Chesteer
no wiecie...nie robie tego, czego nie lubie u innych wiec nie spamuje :] wiec napewno za to nie polecial mi ban biggrin.gif a co do przesiadki na jabbera to kumpli bym moze przekonal, ale sami wiecie jakie sa laski...tongue.gif
QUOTE(ved)
Jesli twoi znajomi tez uzywaja Konnekta to przesiadka na jabbera bedzie bajecznie prosta.

Ode mnie 5% z listy uzywa Konnekta...wstyd :/

A co sadzicie o AQQ? dawno mnie nie zawiodlo, a K tez go obsluguje smile.gif
ved
kAQQ?? A na ch.. ci kaktus??
Po co kolejna zbedna siec???
Zrob tak - namow tych znajomych co juz maja konnekta do zalozenia konta na jabberze - max 5 min roboty, instrukcja tez tu na forum gdzies jest na 100% w dziale POMOC.
To juz masz te pare osob z glowy.

A reszta ludzi niechaj sciagnie po prostu albo K, albo jakis prosty program do Jabbera (ja sie nie znam, ale np takie PSI chyba proste jest).
Albo juz w najgorszym wypadku niech sobie sciagna SPIKa (dawny WPKontakt), on ma obsluge Jabbera i GG, wiec chyba bedzie w sam raz na poczatek.

A co do lasek - powiedz im ze w Konnekcie moga sobie zrobic tlo z Bradem Pittem i sprawa zalatwiona:)
Dla co mlodszych - Orlando Bloom czy jakis inny Nick Carter:)

Powodzenia!:D
jiobel.
Dlaczego odmiawiałbym promocji jabbera w takiej formie, w jakiej jest teraz? Jest kilka powodów.

Ludzi i tak zostaną tam, gdzie im wygodniej. Mnóstwo osób używa Gadu-Gadu (programu) bo taki im wystarcza w zupełności (co za tym idzie i tej sieci). Na siłę nikogo nie przekonasz.

Sieć Gadu-Gadu poza swoimi wadami, których nie można jej nieprzypisać, jest dobra. Starcza do komunikacji, czyli tzw. klikania.

Sieć jabber jest jaka jest. A obecnie wcala taka wspaniała nie jest. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Namiawiasz kolegę do używania jabbera. Raz – musi wybrać serwer. Zakłada sobie konto, wybiera login, wpisuje hasło, dodaje ludzi (daje, odbiera autoryzację). Tataj pojawiają się dwa problemy – pady serwera i niedopracowanie Konnekta (między innymi jeśli chodzi o authy). Osoba ta się zraża. Wybiera inny serwer – znowu zabawa z autoryzacjami, etc. I tak taka gierka może trwać długo, długo. Wątpię, żeby miała ochotę później dalej się bawić w jakże dobrego jabbera.

Lepszym wyjściem jest już podawanie jako alternatywy tlena. Jeden serwer (zamknięty na inne, ale to co?), jako takie athy (zmian serwera nie będzie, więc tylko raz). Pady? Raz na ruski rok… Teraz tylko dopracować Konnekta, dodać fnkc. z tlena i voila! Dopiero potem można bawić się edukację i jabbera.

Moja przygoda z jabberem jest bardzo… kolorowa. Mam dość zmian serwerów, które padają częściej niż deszcz w lasach tropikalnych. Teraz (po wielu zmianach o których najlepiej mógłby się ktoś wypowiedzieć się z mojego rostera) jestem na prywatnym. Jeśli ten mnie zawiedzie, przenoszę się w całości na tlena.

Poza tym – ten temat już był wałkowany miliony razy. :-/
Hipoteza
A ja używam jabbera od nie tak dawna- bo ja wiem? Może kilka/naście tygodni. Czyli mniej więcej tyle co konnekta. Na razie nie miałam większych (właściwie żadnych) problemów z jabberem, ale może to kwestia czasu wink.gif
Póki co problem z połączeniem z tlenem wystepuje mi na konnekcie o wiele częściej niż z serwerem jabbera...

Chesteer- swoją drogą przekonując znajomych do zmian możesz im zasugerować, że w konnekcie mają po prostu więcej możliwości niż w gg - bo o ile im nie założą bana, to mozliwość kontaktu z kontaktami na gg + przynajmniej tlen i jabber. Ustawienie konnekta tak żeby wszystko hulało nie jest aż tak trudne, tym bardziej, że jest możliwość założenia konta jabberowego bezpośrednio przez konnekta.

Poza tym trochę bardziej wierzyłabym w te "laski", daj im szansę tongue.gif Ale ostatecznie, biorąc pod uwagę swoją własną wygodę w dalszej perspektywie, udaj się do koleżanek i zainstaluj/ustaw im konnekta, żeby i wilczek był syty i owieczki całe biggrin.gif
lhs
Ja od pewnego czasu polecam początkującym serwer jabber.wp.pl - od kilku lat nie pamiętam żadnego padu. Dodatkowo - kilka tygodni temu straciłem tam konto (bo nie logowałem się do poczty, a nie wiedziałem, że są one ze sobą ścile powiązane). I wystaczył *jeden telefon* do obsługi technicznej, żeby sprawa została załatwiona *od ręki*. Tak więc - polecam.
ved
QUOTE
Lepszym wyjściem jest już podawanie jako alternatywy tlena. Jeden serwer (zamknięty na inne, ale to co?)


Lepszym?? Po co sie ograniczac. Toz juz lepiej wybrac SPIKa, toz to to samo, a otwarty na jabbera jest:) I GG chyba latwiej i szybciej sie w nim obsluguje.


EDIT: lhs mnie ubiegl:P
jiobel.
Nie pisałem o programie, a o sieci – wczytaj się łaskawie…
Lanooz
Też miałam tą czasową blokadę...Ale po jednym dniu sie odblokowało. Wiele userów też miało taki problem. Na szczęście nikt nie został zbanowany ostatecznie - na zawsze.
Ale wciażnie wiem o co im chodzi, nie sądzę, że o to, ze nie mozna korzhstac z innego klienta niż GG...

Co do przesiadki..nie możliwe. U mnie nawet 20% nie chciało by sie przeprowadzić. Jeśli znajomi nie to i ja nie.
ved
QUOTE
Nie pisałem o programie, a o sieci – wczytaj się łaskawie…


O tymze pisze. Po co nam zamkniete na swiat konto w tlenie kiedy mozemy miec otwarte na jabbera na wp.pl:)

QUOTE

Ale wciażnie wiem o co im chodzi, nie sądzę, że o to, ze nie mozna korzystac z innego klienta niż GG...


Konnferencje, kBoard... wysylanie linkow do osob spoza listy - moze ktos nie ma cie na liscie a ty nawet o tym nie wiesz:)

QUOTE
Co do przesiadki..nie możliwe. U mnie nawet 20% nie chciało by sie przeprowadzić. Jeśli znajomi nie to i ja nie.


No tak. Znajomi jezdza trabantem to ja tez sobie kupie trabanta:)
Ale myslenie
mac307
QUOTE(ved @ 4.07.2006 - 13:45) *
No tak. Znajomi jezdza trabantem to ja tez sobie kupie trabanta:) Ale myslenie


tu akurat porównanie do samochodu je z deczka nie na miejscu... pewnie, możesz kupić soobie mercedesa (jabber) a znojomi i tak zostaną przy trabanacie (gg) - raczej się nie dogadacie więc i tak będziesz zmuszony powrócić do GG (chociażby przez transporty). No zawsze możesz jeszcze chwycić za telefon i zadzwonić wink.gif
jiobel.
QUOTE(ved @ 4.07.2006 - 11:05) *

Lepszym?? Po co sie ograniczac. Toz juz lepiej wybrac SPIKa, toz to to samo, a otwarty na jabbera jestsmile.gif I GG chyba latwiej i szybciej sie w nim obsluguje.
QUOTE(ved @ 4.07.2006 - 13:45) *

O tymze pisze. Po co nam zamkniete na swiat konto w tlenie kiedy mozemy miec otwarte na jabbera na wp.plsmile.gif


Zdecyduj się – piszesz o sieci, czy o programie? Poza tym, wycieczka osobista, dlaczego Twoje zdanie ma być najważniejsze? Ludzie używają tego, czego chcą, co im odpowiada.
A tlen? Toż to jabber, tylko na jednym serwerze. :-s Ode mnie eot.
ved
Mialam na mysli siec tez. Spik daje ci konto otwarte, Tlen nie:)

QUOTE
A tlen? Toż to jabber, tylko na jednym serwerze. :-s Ode mnie eot.


A taczka tez pojazd, tylko bez silnika, ale co z tego nie?;-)
jiobel.
QUOTE(ved @ 4.07.2006 - 13:45) *

No tak. Znajomi jezdza trabantem to ja tez sobie kupie trabanta:)
QUOTE(ved @ 5.07.2006 - 15:52) *

A taczka tez pojazd, tylko bez silnika, ale co z tego nie?;-)


Miał być eot, ale nie mogłem się powstrzymać… Osobista wycieczka – kochasz samochody, czy po prostu najłatwiej Ci się do nich odnieść? :-D
ved
OK, chata na wsi zabitej dechami tez dom nie? Po co nam rezydencja:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.