Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: foo_kPilotInfo
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
winthux
Wrzucam do testowania wtyczkę do współpracy z foobarem w wersji 0.9 dla kp2. Prosze zgłaszać czy coś nie działa.

[Update - 23:48 10.07.2006]
- poprawiona zmiana poziomu głośności
- poprawiona reakcja na pause
- dodana konwersja z utf8 do ansi

Załączniki

nwy
Suwak poziomu głośności dźwięku działa tylko skrajnie - cisza (0)->ruch suwaka w lewo i max.głośność (100%) -> ruch suwaka w prawo (okno główne i okno wiadomości). Płynne wyciszanie dźwięku jest gdy ustawię kontrolki kPilota jako menu, gdzie poziom głosu reguluję się guzikami głośniej/ciszej (okno główne i okno wiadomości). fifti|fifti : ?
k3mpa
nei wiem czy to tylko mój błąd ale np śćń nie pokazuje tylko jakieś znaczki ...
sid
cosik to nie działa zmienia tylko k.notify ale opisu nie mnienia
.nomis
a mi wywala komunikat, że nie ma jakiegoś shared.dll, którego nigdzie nie mogę znaleźć i wtyczka w ogóle się nie uruchamia.
DrLastContaQt
A u mnie dziala poprawnie poza opcja, ktora powinna przy zpauzowaniu muzy zmienic opis na reczny (nie zmienia go i zostaje to czego slucham, a raczej nie slucham w danym momencie).
pilchu87
QUOTE(.nomis @ 10.07.2006 - 19:39) *

a mi wywala komunikat, że nie ma jakiegoś shared.dll, którego nigdzie nie mogę znaleźć i wtyczka w ogóle się nie uruchamia.


mam dokladnie to samo ;/
winthux
Poprawiłem błędy, które zgłaszaliście prócz tego ze zmianą opisu (u mnie zmienia) i shared.dll (biblioteka powinna znajdować się głównym katalogu foobara w wersja 0.9 !; pozatym shared.dll jest wymagany przez SDK foobara i ja na to nic nie poradzę). Czekam na kolejne błędy, jeżeli się nie pojawią w najbliższym czasie (1-2 dni) to zamykam projekt i nie będę do niego wracał aż nowego kpilota...
pilchu87

po wrzuceniu shared.dll do folderu konnekta taki komunikat sie pojawia ;/
mariush
Bo foo_kPilotInfo.dll wrzucasz do folderu "..\foobar2000\components", a nie do "..\konnekt\plugins" ;P
pilchu87
o faktycznie biggrin.gif wielkie dzieki smile.gif
Cl3riq
Czy wtyczka bangla tylko z Foobarem v0.9?
Bo na wersji v0.9.1 wywala mi taki bląd przy ładowaniu, juz po zarejestrowaniu w kreatorze kp2 (przed kreatorem foobar jej nie wywala):

QUOTE
Failed to load DLL: foo_kPilotInfo.dll
Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000.
zimaq
Na 0.9.2 wydaje się działać dobrze wink.gif
I w końcu mogłem wywalić toster z fb, bo teraz powiadomieniami zajmuje sie kNotify.
Dziękujemy winthux! ;*
mariush
Wydany niedawno foobar 0.9.3 beta 1 też działa bez problemowo z kPilotem "winthuxa".
Cl3riq
To super że działa ale nie wiem w czym tkwi u mnie błąd że Foobar wybłedza dlla.
Moze dacie mi jakiegoś krótkiego FAQa jak dodajecie Foobara do kp2?

Bo u mnie wygląda to tak:
1. Kopiuję foo_kPilotInfo.dll [172 kB] do foobar2000/components
2. W kreatorze kp2 wybieram Foobar2000 i podaję ściężkę do /components
3. Kreator kończy kopiowanie bez błędu i zmienia rozmiar foo_kPilotInfo.dll na [44 kB]
4. Podczas "rejestrowania odtwarzacza we wtyczce" - włączenie foobara dostaję błąd:
QUOTE
Failed to load DLL: foo_kPilotInfo.dll
Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000.

a w oknie kp2 nie ma zarejestrowanego odtwarzacza.

Posze o pomoc dry.gif
mariush
Najpierw użyj kreatora, a potem podmień plik dll w folderze components.
Cl3riq
No tak, nie wpadłem na to. Ogromne THX stary smile.gif

btw Winthux a da się zbindować pod przycisk PLAY włączanie foobara? bo domyslnie włącza mi WMP10.
Da się to zmienić?
nwy
No właśnie...Odinstalowałem winampa, pliki muzyczne skojarzone są z foobarem, ale PLAY w kPilocie nie uruchamia Foobara (ver.0.9.2 i 0.9.3 beta 1). Trzeba go ręcznie uruchamiać. Problem leży w foo_kPilot mniemam...?
winthux
problem nie leży w foo_kPilotInfo.dll bo to nie działa dopóki foobar nie jest włączony. Problem tkwi w rejestrze windowsa... Wpierw pobieram z HKCR/.mp3 domyślną wartość i mam nazwę odtwarzacza, później szukam tej nazwy i \\shell\\play\\command z której pobieram ściężkę, następnie jest uruchamiany program z tej ścieżki... Nie zawsze w HKCR\.mp3 jest podana nazwa odtwarzacza....
Cl3riq
Czyli jest mozliwosc recznej edycji jakiegos klucza w rejestrze zeby PLAY uruchamiało Foobara?
winthux
tak, bo na początku tak działało, teraz nie wiem co pozmieniali i nie działa...
Suchy
Po zatrzymaniu utworu za pomocą buttona "Wstrzymaj" i użyciu następnie buttona "Odtwarzaj" utwór odtwarzany jest od początku a nie od miejsca, w którym go zatrzymaliśmy.
mariush
Ale jak klikniesz drugi raz w przycisk "Wstrzymaj" to poleci od miejsca gdzie zatrzymałeś. Jak dla mnie to to żaden problem nie jest.
nwy
To już dotyczy wątku o wtyczce kPilot.
Po wstrzymaniu wćiśnij znowu guzik "wstrzymaj", a foobar będzię grać dalszą cześć utworu.

P.S. w rejestrze są te wpisy, ale mimo to Foobar nie uruchamia się playem. Jak znajdę czas zainstaluję Winampa(którego kPilot uruchamia) i podejrzę rejestr. Może ręcznie odtworzę to co ma być w rejestrze. Może ktoś już to zrobił ? smile.gif

Suchy
Fakt, nie pomyślałem nad tym. Dzięki za oświecenie smile.gif
sid
jak wy to robicie ze wam dziala mi w ogole nie dział
mariush
It's a magic! ;-)
Ściągasz kPilot2'a, wrzucasz do folderu "..\konnekt\plugins" używasz kreatora w Ustawienia > Wtyczki > kPilot2, wybierasz foobara, postępujesz zgodnie z instrukcjami kreatora, wrzucasz zamieszczony w tym temacie 'foo_kPilotInfo.dll' do "..\foobar2000\components", dajesz tak gdy zapyta o zastąpienie plików, sprawdzasz czy w konnekcie w Ustawienia > Wtyczki > kPilot2 masz ustawionego foobara i heyah™ - powinno działać tongue.gif
sid
i tak jest tylko wtyczka nie działa
mariush
A jakiego masz foobara?
sid
0.9
mariush
0.9 czy 0.9.2? Jeśli to pierwsze, to ściągnij nowszą stąd i zobacz czy będzie działało.
sid
blad jest dalej, nie zminia oopisow wylaczylem wtyczki bo moze jakis konflikt ale dalej to samo
Linoge
Mam podobny problem wtyczka nie dziala zglasza blad pliku shared.dll

edit juz wszystko fajnie smiga wink.gif
phantom
Wszystko ladnie smiga pod foobarem 0.9.3, choc od czasu do czasu zdarza sie, ze konnekt ni stad, ni zowad zaczyna pochlaniac 100% zasobow. Wylaczenie wtyki kPilotInfo i restart zalatwiaja problem. Czy ktos mial podobna sytuacje? Co zrobic, aby uzywac tej wtyczki i uniknac takiego pochlaniania zasobow?
a'mal
ta wtyczke powinno sie wkomponować w instalke z centalki Kpilota bo to co tam jest nie współgra z foobarem 9.3 i musiuałem skozystac z ww. dll'a za którego serdecznie dziękuję..wink.gif
Zief
QUOTE(phantom @ 3.09.2006 - 14:35) *

Wszystko ladnie smiga pod foobarem 0.9.3, choc od czasu do czasu zdarza sie, ze konnekt ni stad, ni zowad zaczyna pochlaniac 100% zasobow. Wylaczenie wtyki kPilotInfo i restart zalatwiaja problem. Czy ktos mial podobna sytuacje? Co zrobic, aby uzywac tej wtyczki i uniknac takiego pochlaniania zasobow?


Tez tego doswiadczylem i uzywam teraz starego kpilot'a 0.2.0.0 wraz z foo_winamp_spam.dll i wszystko smiga.
phantom
Dzieki wielkie za rade, musze tego sprobowac, tylko mam mala prosbe. Moglbys wrzucic np. na speedyshare.com te Twoja wersje kpilot 0.2.0.0? Szukalem w sieci i ciezko cos znalezc.
Zief
Sorry ze tak pozno:
http://www.speedyshare.com/871597755.html
twinsen
QUOTE(winthux @ 9.07.2006 - 21:51) *

Wrzucam do testowania wtyczkę do współpracy z foobarem w wersji 0.9 dla kp2. Prosze zgłaszać czy coś nie działa.

[Update - 23:48 10.07.2006]
- poprawiona zmiana poziomu głośności
- poprawiona reakcja na pause
- dodana konwersja z utf8 do ansi


Chciałem zaraportować, że wtyczka działa bez problemu z foobarem 0.9.4.1.
Działają wszystkie kontrolki + zmiana tytułu. Także suwak głośności działa poprawnie.
Moja konfiguracja to Win XP SP2 + konnekt 0.6.22.137 + kPilot 0.2.5.1.
Muzyka gra poprzez ASIO4ALL 2.7 + plugin foo_out_asio.dll 1.2.4.
Komputer to notebook Acer Aspire 3680.

biggrin.gif
NelQ
Z foobar'em 0.9.4.2 działa poprawnie biggrin.gif
~5!NK*
śmiga z najnowszym foo smile.gif pięknie :] bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam
_menic_
Ale z fb2k i Vista troche sie krzaczy ;/
odzio
z foo 9.4.3 wszystko chodzi swietnie, tylko czy nie daloby sie okienka wyswietlajacego info o utworze pomniejszyc? teraz ono ma miejsce na 3 wiersze, jednak mi tyle nie potrzeba, 2 w zupelnosci wystarcza a chcialbym zeby byl 1, po prostu zeby nie zajmowal mi tyle miejsca w stopce :)
twinsen
z nowym Foobarem 0.9.5 beta 1 chodzi bez problemu biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.