Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z rozmazującymi się opisami
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
przemock
Witam.
Zrobiłem format dysku, zainstalowałem konnekta, doprowadziłem go prawie do takiej formy, w jakiej był przez formatem, ale mam pewien problem. Mianowicie czasem statusy opisowe kontaktów się rozmazują, tzn. jedne literki zachodzą na inne etc, muszę schować konnekta i otworzyć ponownie, żeby było znowu ok. Nigdy nie miałem takiego problemu. Dodam tylko, że włączenie i wyłączenie opcji "buforowane wyświetlanie" na liście kontaktów nie daje efektu.



Na obrazku widać mniej więcej ten efekt, tzn po opisie pojawia się jeszcze kawałek jego końcówki. Czasem nawet pół opisu jest niewidoczne, ale nie udało mi się tego uchwywić na screenie.

Może to szczegół, ale jednak irytujący.

Proszę o pomoc.
manieKMP
Mam pytanie, czy ten "efekt" pojawia się zawsze tzn. masz widoczne okno konnekt' a, niczym nie zakryte (okno na okno zachodzi nie do końca), czy w każdym przypadku, obojętnie co by nie było to i tak się to pojawia. Pytam się o to, ponieważ ja mam takie bugs'y graficzne z innymi rzeczami (paski postępu np. instalacji jakiegoś programu częściowo zakryte innym oknem - po odkryciu przez chwil pare nie ma początku paska itp.). Wydaje mi się, że nie jest to wina samego konnekt' a, lecz problem z odświeżaniem ekranu (np. części jego [paski, statusy itp.]), może sterowniki do grafiki mają coś walniętego. Ciężko mi w tej chwili doradzić coś konkretnego - jedyne co mi przychodzi do głowy to pokombinować ze sterownikami. Sprawdź jeszcze (jak ci znowu się to pojawi) zamiast ukruwać i przywracać konnekt' a co się stanie (powrót do stanu właściwego - bez podanego przez Ciebie "efektu") jak odświeżysz pulpit (klawisz [F5]). Jeśli odświeżenie pomoże to jest jednak problem z tym co pisałem wcześniej, jeśli nie, to nie wiem (narazie) co może być przyczyną. Napisz jakie skutki to dało. Pozdrawiam
przemock
No cóż, możliwe, że masz rację. Tzn. jak już sie taki problem pojawi, to wystarczy zasłonić okno konnekta jakimkolwiek innym i już wtedy jest ok. A problem, z tego co zauważyłem, pojawia się, gdy przełączam się z jednej zakładki grup do innej. Wtedy opisy się rozjeżdżają. Natomiast wracają do normy, gdy system "przerysuje" okno konnekta. Pokombinuję jutro ze sterami do karty graficznej. Dam znać co z tego wyniknęło.
przemock
zainstalowanie sterowników do grafiki nie pomogło sad.gif
Cl3riq
a masz podkręconą grafikę? może to objawy niewielkich artów?

sprawdź czy wyświetlanie buforowane pomoże (ustawienia > lista kontaktów)
przemock
QUOTE(Cl3riq @ 13.07.2006 - 08:50) *

sprawdź czy wyświetlanie buforowane pomoże (ustawienia > lista kontaktów)

QUOTE(przemock @ 11.07.2006 - 19:38) *

Dodam tylko, że włączenie i wyłączenie opcji "buforowane wyświetlanie" na liście kontaktów nie daje efektu.
przemock
Hmm, po zainstalowaniu wtyczki SprzątaczK i pogrupowaniu kontaktów problem zniknął.. Co nie zmienia faktu, że jest to dziwny problem, więc jak ktoś wpadnie na rozwiązanie, to niech da znać wink.gif
zhvir
poczekajmy na nową kontrolkę listy kontaktów smile.gif K07 biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.