Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kTransfer 1.0.1.0 - calkiem nowa, wersja testowa :-)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
piopawlu
Hej!

Po 9 godzinach klepania przepisalem na nowo wtyczkę kTransfer.
Ze starą łączy ją jedynie nazwa, oraz ustawienia (znacznie uproszczone).

Na 100% są w niej błędy, dlatego udostępniam ją jako wersje testową i proszę o testowanie, przesylanie informacji na maila itp.

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/temp/p2p.dll

Piotrek
case
ssać waść! :wink:
[nie ma przesylania po kLanie, ani obslugi socks5 (na razie) z tytulu braku czasu wink.gif, ale na wszystko przyjdzie pora]
Olórin
tylko ściągać i wysyłać !!!!
Olórin
a może by umożliwić odbieranie "Wiadomości Graficznych" z nowego gg, najprawdopodobniej są zrobione na bazie p2p smile.gif


ps. są 2 posty pod rząd bo pisałem je w większym odstępie czasu
KUpdate:Czy wam też czasami znika opcja wyślij plik?
vojtek
Mi dalej nie dziala sad.gif Do nikogo nie moge wysylac, nawet do brata z sieci (tutaj pisze ze blad autoryzacji). Mam router i jedno IP, przekierowywalem porty, grzebalem troche w NAT'cie na routerze i tez nic nie pomoglo.. sad.gif
Olórin
nie wiem czy wtyczka była testowane gg->konnekt i odwrotnie sad.gif trzeba będzie sprawdzić jak to wygląda.

<update>
Testowałem z sąsiadem co ma gg i:
:arrow: Wysyłanie kTransferem bez problemów
:arrow: Z odbieraniem problemy(2ga strona anulowała i błąd odbierania pakietu)
</update>
Flind
a tak troche z innej bedczki do piopawlu, czemu do katalogu nie wrzucisz pex i najnowszej wersji emnotify.dll 1.0.0.7?
piopawlu
tutaj odrobine poprawiona wersja:

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/temp/p2p.dll

a teraz odpowiedzi:

QUOTE
a tak troche z innej bedczki do piopawlu, czemu do katalogu nie wrzucisz pex i najnowszej wersji emnotify.dll 1.0.0.7?

pex'a nie wrzuce, bo nie stanowi integralnej czesci konnekt'a... tzn jest calkowicie zbędny. A co do eMN to wrzucę wersję 1.0.0.7a (możliwość wyłączenia informowania o błędach). Dla tych co będą chcieli wcześniej link tutaj:

SSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...fy&sver=ssl_07b

No SSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...&sver=nossl_07b

QUOTE
Z odbieraniem problemy(2ga strona anulowała i błąd odbierania pakietu)

hmm, skoro druga strona anulowala, to chyba normalne nie?

QUOTE
Mi dalej nie dziala  Do nikogo nie moge wysylac, nawet do brata z sieci (tutaj pisze ze blad autoryzacji). Mam router i jedno IP, przekierowywalem porty, grzebalem troche w NAT'cie na routerze i tez nic nie pomoglo..


1) Czy widziany (w Konnecie) IP twojego Brata jest wewnętrzny czy zewnętrzny?
2) Czy masz dobrze ustawioną wtyczkę? (czyli jak masz)
3) Czy router przekierowuje wszystko, czy tylko to co z zewnątrz idzie?


To by bylo na tyle,
Piotrek
case
QUOTE(piopawlu)
[...]co do eMN to wrzucę wersję 1.0.0.7a (możliwość wyłączenia informowania o błędach).

o to chodzilo biggrin.gif

a w kTransferze jak na razie znalazlem taki bug, ze jak klikne prawym klawiszem na osobe z kLan'a [przy ktorej nie ma opcji wysylania pliku] to opcja ta zanika rowniez przy innych kontaktach, az do ponownego uruchomienia K.
burcu
A ja się delikatnie popytam, czy zmieniło się coś w kwestii obsługi serwerów IMAP przez eMN? :roll: Konkretnie chodzi mi o to czy jest szansa, bo kiedyś tam pisałeś, że przewidujesz takie rozwiązanie.
Olórin
QUOTE(case)
a w kTransferze jak na razie znalazlem taki bug, ze jak klikne prawym klawiszem na osobe z kLan'a [przy ktorej nie ma opcji wysylania pliku] to opcja ta zanika rowniez przy innych kontaktach, az do ponownego uruchomienia K.


Potwierdzam!! Troszke wkurzające sad.gif
Sija
kTransfer zawiesza sie po nacisnieciu przycisku "Anuluj" podczas laczenia z drugim klientem
vojtek
QUOTE(piopawlu)
1) Czy widziany (w Konnecie) IP twojego Brata jest wewnętrzny czy zewnętrzny?
2) Czy masz dobrze ustawioną wtyczkę? (czyli jak masz)
3) Czy router przekierowuje wszystko, czy tylko to co z zewnątrz idzie?


Dzieki za zainteresowanie smile.gif, juz podaje odpwoiedzi:
1) wenetrzny (192.168.0.101)
2) probowalem roznych ustawien, obecnie mam tak:
IP lokalne: 192.168.0.100
Port lokalny: 1550
Jestem za NATem: tak
reszta jest pusta (nie zaznaczona, lub wpisane 0)
3) Obecnie mam tak ze przekierowywany jest tylko port 80 na moj komp (serwer http). Inne przekierowanie wylaczylem. Jest tez w NAT'cie taka opcja jak 'special applications', gdzie moge 'przepuszczac' dane porty TCP lub UDP. Np. do programu p2p moge udostepnic sobie jakis port.

Aha.. brat ma GG, nie Konnekta. Przy probie wyslania do niego zwraca blad autoryzacji, on takze mi nie moze nic wyslac. Z gory dzieki za pomoc, moze to ja cos zle ustawiam.. :oops:
piopawlu
kolejna wersja testowa: http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/temp/p2p.dll

QUOTE
kTransfer zawiesza sie po nacisnieciu przycisku \"Anuluj\" podczas laczenia z drugim klientem

poprawione
QUOTE
a w kTransferze jak n...., az do ponownego uruchomienia K.

poprawione

->vojtek:
1) Jaki masz status podczas proby wysylania do gg? GG nie pozwoli polaczyc sie osobie niewidocznej.
2) Skontaktuj sie ze mna na gg, bo szkoda zasmiecac forum
guns_n_roses
To moj pierwszy post wiec witam smile.gif

A mi ktransfer w ogole nie dziala. Klikam na wyslij plik i nic sie nie dzieje kompletnie zadnego komunikatu. Mysle, ze dobrze go skonfigurowalem (tak mysle smile.gif ) . Dzisiaj juz mi zabraklo sil i wylaczylem go. sad.gif

Moze cos poradzicie?
werw0e
QUOTE(guns_n_roses)
Klikam na wyslij plik i nic sie nie dzieje kompletnie zadnego komunikatu.


Czasami tak się dzieje :P
Nie wiem czemu :D, ale ta wtyczka działa napewno!
guns_n_roses
QUOTE(werw0e)
Czasami tak się dzieje tongue.gif
Nie wiem czemu biggrin.gif, ale ta wtyczka działa napewno!


no zeby tylko czasami tak sie dzialo ale u mnie tak caly czas jest. Na jaki kontakt bym nie klikal czy to wdzien czy o 2 w nocy laugh.gif to i tak nic sie nie dzieje. a na zwyklym gg moge wysylac do prawie kazdego.

Ale to i tak nie zmienia faktu ze lubie konnekta i bede go uzywal...

moze ktos ma jakies porady dotyczace ktransfer? ktore moglyby mi pomoc?
sciagnelem te nowa wersje konekta i tak:
do jednej osoby moge wyslac pliki (ktora nie ma zew IP) reszta moze do mnie wysylac plik, natomiast przy probie wyslania komus innemu wywala mnie z serwera w trybie natychmiastowym sad.gif normalnie but sad.gif i teraz nic wysylac nie moge..

inna sprawa to prosilbym o drobna poprawke
otoz mam przekierowany port zeby p2p bylo w konekcie (kTransfer ustawiony) i obojetnie jaki pakiet pojdzie na port ktory mam ustawiony w kTransfer to otwiera sie to okienko..
czasami otwiera mi sie ich kilka mimo ze osoby nic nie wysylaja..
no i z kumplem zrobilem maly test.. ( http://www.republika.pl/lucas_x/Image1.jpg ) screen mowi sam za siebie.. MEGA FLOOD biggrin.gif
UNK
zobacz jaki port ma druga osoba bo mozliwe ze to wlasnie przez to ze nie mozna drugiej osobie wysylac plikow i wtedy nie wyskakuje komunikat ani okienko z KTransfer'a

tesh tak czasami mam
cRoMo
QUOTE(lucas_mcs)
screen mowi sam za siebie.. MEGA FLOOD biggrin.gif

Mowi, mowi.. co to za tapetka!!!!!!!! raz, dwa, widze adresik!!! wink.gif biggrin.gif :twisted:
jak ja mam przekierowany port to moge kazdemu wysylac przeicez, wiec to nie od tego raczej zalezy, a okienko pojawia sie glownie wtedy kiedy ktos z listy sie laczy z siecia.. tez pewnien sposob wykrywania niewidocznych :> no ale co z tym floodem i dlaczego przy probie wyslania wywala mnie z sieci (bo konnekt sie nie zawiesza)

PS. dla cRoMo i innych bez tapety biggrin.gif ( http://www.republika.pl/lucas_x/laseczki.jpg ) :] LOL tongue.gif
no dobra.. sam sobie poradzilem.. konekt wysypuje sie przy probie wyslania pliku do kogos (OPRÓCZ 1 OSOBY! (?)), przyczyna to polaczenie s(z)yfrowane z serwem gg - jakiestamcyferki.90 SSL tongue.gif Problem znik po odznaczeniu opcji 'szyfruj oplaczenia jesli mozliwe'.. no dobra tylko niech ktos mi powie dlaczego jak wysylam do 1 osoby to sie nie wysypuje, a jak do innych to bach.. kicked of server biggrin.gif
KOSMOS
Może też zależy jakiego On używa komunikatora :?:
hao
Mam wrażenie, że raczej kTransfer ma jakiś problem z obsługą połączeń szyfrowanych
no raczej.. jak sie wypnie wtyke kTransfer to juz problemu nie ma bo nie mozna plikow wysylac biggrin.gif:D:D:D

tylko ze mi ciagle chodzi o screen.. i foodowanie kTransfera.. mozna niezla kaszane zrobic.. obojetie jakie pakiety ida na port ustawiony w opcjach, otwiera sie to magiczne okieko..
piopawlu
QUOTE
obojetie jakie pakiety ida na port ustawiony w opcjach, otwiera sie to magiczne okieko..


Nie ma sie co dziwic... zapewne na tym porcie miales Kazaa lub eMule albo jeszcze jakies inne p2p, i teraz ciagle ktos chce cos sciagnac... A okienko sie otwiera, bo tak zostalo napisane...

kTransfer zostal przekazany do Hao oraz Jakubka, i teraz Oni sie tym zajmuja. kTr... mial sie stac OpenSource dla wszystkich, wiec kazdy moze sobie to poprawic, a ja osobiscie nie mam ani czasu ani ochoty :-(


Piotrek
torn
Dalsza część wątku znajduje się tutaj:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=994
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.