Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skype
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
joshua
Już wielokrotnie pojawiały się propozycje aby powstała wtyczka obsługująca protokół Skype. Jak każdy wie, Skype jest protokołem zamkniętym, dlatego trudno było napisać wtyczkę obsługującą go(było jednak możliwe wykorzystując dostępne API).

Teraz się to zmieniło, grupa informatyków z Azji rozkodowała Skype'a i napisała program(w fazie bardzo wczesnej bety, rzekłbym nawet alfy) do obsługi protokołu bez potrzeby posiadania samego Skype'a na komputerze.

Moje pytanie i właściwie pointa tematu jest taka: czy uważacie, że dobrze, że Skype'a został "otwarty", czy wtyczka do konnekta obsługująca Skype'a jest dobrym pomysłem, i czy nie powinniśmy bardziej reklamować Actio(jako support konnekta) niż Skype'a?

Jeszcze słowem wytłumaczenia - nie jestem użytkownikiem Skype'a, choć gdyby była możliwość jego łatwego przyłączenia do konnekta to może i bym został. W sumie, nie robi mi różnicy czy powstanie wtyczka do konnekta obsługująca go, sam korzystam z Actio i uważam, że jest to dobre rozwiązanie(choć nadal czasem stwarza problemy). Ale przyznam, że miło by było porozmawiać z gronem moich przyjaciół korzystających ze Skype'a wink.gif


Do Moda: nie jestem pewien czy ten post nie powinien wylądować w Hydeparku lub w jakiś przemyśleniach - ale sam problem jest także po części dla niektórych propozycją wink.gif
@ndy
Najpierw Ci programiści muszą udostępnić specyfikację protokołu Skype aby ktoś mógł napisać program bądź wtyczkę.
John Cooper
Też nie miałbym nic przeciwko temu żeby taka wtyczka powstała bo nie kazdy na Actio, choć sam mam go od niedawna, i jestem z niego bardzo zadowolony.
Serhim
Wtyczka ze skypem powinna powstaći to możliwie jak najszybciej. wink.gif
Mateusz z Wielunia
Zamiast Skype to najpierw by się przydała porzadna obsługa rozmów audio-video w Konnekcie przez siec GG oraz inne sieci oczywiście...

Ale to tylko lista zyczeń do programisótw...
jiobel.
A Actio to co? Kiełbasa?
NerII
A Actio chodzi tak jak by wcale nie chodzilo O.o
joshua
Actio jest bardzo dobre, korzystam z niego już dobry kawał czasu. i to właśnie z konnekta. choć w ostatnim okresie wtyczka miała pewne problemy - najpierw zmiana adresu IP serwera, a teraz brak możliwości odbierania telefonów(i ciągle sygnał "zajętości").

sama wtyczka potrafiąca obsługiwać Skype'a by się przydała - dlatego, że jest to protokół popularny i dużo osób z niego korzysta - a nie dużo osób korzysta z możliwości posiadania własnego numeru telefonu, a szkoda. bo tak to by tylko Actio starczyło.
lkucharski
Może już niebawem?
właśnie robię tą wtykę i już cześciowo działa
pzdr..

Załączniki

D3nY
Częściowo działa?? hmm.. Ciekawe! Chciałbym to zobaczyć.
Pozdro:)
lkucharski
częściow tak częściowo jeszcze wielu rzeczy z tego sdk nie wiem a siedzialem tylko troche w weekend.... jak tylko nada się do upublicznienia to podeśle jak narazie dziala auto-synchro z kontaktami skype i zmiana statusu - moze w weekend usiąde nad wysylaniem / odbiorem
D3nY
Aha, rozumiem! Jak coś to chętnie mogę testować wersje beta:)
Pozdro:)
zhvir
Na jakiej zasadzie będzie to działać? Chyba możemy się domyślać, że wymagany będzie osobno oryginalny skype który będzie działał ukryty. Czy będą rozmowy głosowe oraz tekstowe?
lkucharski
tak to będzie i głosowe i tekstowe skype będzie wymagany ale nie będzie wyświetlane jego okno ani ikona prawdopodobnie - to trochę na około, ale tylko takie api dostajemy od skype... a osobiście mi jest to potrzebne zeby objąć wzrokiem kontakty w jednym komunikatorze - jedne powiadomienia jedna historia - możliwość nie potwierdzania odbioru wiadomości - skype pod tym względem zdradza w oryginalnym IM ze jak się ukrywasz i odbierzesz wiadomość to u nadawcy znika tekst ze "wiadomość nie została przeczytana".. to tak na skróty...
atol
a będzie obsługa wysyłania plików?
Bakerson
A jakby jakieś dofinansowanie było to jak szybko byśmy mogli się spodziewać wtyczki skype i opcji rozmów audio-wideo? :>

wszyscy wiemy że nie ma rzeczy nie możliwych tongue.gif
lkucharski
wtyczka działająca na api klienckim skype'a bedzie myślę najszybciej za tydzień taka betka ... dla was do testów wink.gif
JOUKI
Czekam... czeeekkkaaammm... ziew
Krisso
Jstem nowy na tym forum, ale właśnie ta opcja mnie interesuje obecnie najbardziej. I jeśli jest to możliwe również chętnie bym przetestował tę wtyczke.
arielq
ja również niecierpliwie czekam na wtyczkę...
TiX3
I ja:)
raben
Nie róbcie kurde OT. Bo Wasze ja też lub i ja to szkoda forum na takie odpowiedzi. ... uważam że to powinno się usunąć.
Mucha
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4426
Chyba trzeba będzie trochę poczekać, chociaż widziałem już całkiem sprawną wersję.
Radzeek
Jak tam prace nad wtyczką skype do Konnekt'a ? :>
zhvir
QUOTE(lkucharski @ 1.02.2007 - 14:30) *

wtyczka działająca na api klienckim skype'a bedzie myślę najszybciej za tydzień taka betka ... dla was do testów wink.gif
potestowałbym wink.gif
ZenitH
QUOTE(lkucharski @ 1.02.2007 - 15:30) *

wtyczka działająca na api klienckim skype'a bedzie myślę najszybciej za tydzień taka betka ... dla was do testów wink.gif

No coś długi ten tydzień tongue.gif Mam nadzieje, że wtyczka jednak już za niedługo trafi w nasze ręce aby ją przetestować biggrin.gif
keeveek
myślę, że skuteczniejsze byłoby wysłanie PW w tej sprawie, a potem ewentualne podzielenie się newsami w tym temacie
ZenitH
QUOTE(keeveek @ 2.04.2007 - 18:48) *

myślę, że skuteczniejsze byłoby wysłanie PW w tej sprawie...

A co dokładnie oznacza skrót PW bo jestem troche z tym ograniczony??
Sija
PW - prywatna wiadomosc
PM - private message
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.