Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wzbogaćmy kLan'a
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
case
a co Wy na taki bayer:

kLan to protokol sieci wewnetrznej, czyli od razu sie nasuwa kilka rzeczy: duza predkosc, bezposrednie polaczenia [brak serwera] i pomyslalem, ze moznaby to wykozystac, wzbogacajac ten protokol o kilka bayerow [trodniejszych, badz niemozliwych do zrealizowania w innych [wykozystujacych server] sieciach]. zauwazylem w ICQ kiedys taka funkcje, ze kiedy z kims rozmawiamy i nasz rozmowca zaczyna cos pisac, to my zostajemy powiadomieni o tym fakcie odpowiednia ikonka w oknie rozmowy [wiemy, ze osoba cos pisze, zanim dostaniemy od niej wiadomosc]. moim zdaniem ciekawy bajer [bo to raczej bajer niz jakas bardzo przydatna funkcja, co nie zmienia faktu, ze moznaby cos takiego zaimplementowac biggrin.gif]

...i skoro jestem przy kLan'ie, to hao kiedys pisal [w jakims poscie], ze nie ma problemu z wprowadzeniem statusow opisowych do kLana, a to tez by sie przydalo smile.gif

wypowiedzcie sie... [...co do moich propozycji i wogule co myslicie o wykozystaniu sporych mozliwosci tego protokolu]. moze ktos ma jeszcze inne pomysly...? 8)
Sahasrara
Ten fajerwerk z pisaniem jest też w MSN Messenger. Wątpię jednak żeby komuś chciało się w to bawić. Za mało jest takich osób dla których taka opcja miałaby istotne znaczenie. Nie ma sensu angażować się w coś tak niepotrzebnego, są ważniejsze rzeczy których w Konnekcie jeszcze nie ma a być powinny.
case
QUOTE(Sahasrara)
[...]Nie ma sensu angażować się w coś tak niepotrzebnego, są ważniejsze rzeczy których w Konnekcie jeszcze nie ma a być powinny.

super! zgadzam sie z Toba
QUOTE(case)
[...]to raczej bajer niz jakas bardzo przydatna funkcja, co nie zmienia faktu, ze moznaby cos takiego zaimplementowac biggrin.gif

dalem przyklad, a mozliwosci tego protokolu duzo wieksze!! dlatego czemu tego nie wykozystac...???? :?
QUOTE(case)
moze ktos ma jeszcze inne pomysly...?

:evil: :evil:
shw
ja pakuje do mojej glowki wiedze z C++, wiec moze i bym cos pokombinowal (bo szczerze mowiac wziolbym sie za jakas wtyczke, ale pomyslu nie mam).
Ale jedno ale - potrzebowalbym kodu zrodlowego od kLAN'u... a to juz zalezy od hao...
case
QUOTE(shw)
ja pakuje do mojej glowki wiedze z C++, wiec moze i bym cos pokombinowal (bo szczerze mowiac wziolbym sie za jakas wtyczke, ale pomyslu nie mam).

biggrin.gif tez bym powalczyl, ale to chyba nie dla mnie :cry: :wink:
QUOTE(shw)
Ale jedno ale - potrzebowalbym kodu zrodlowego od kLAN'u... a to juz zalezy od hao...

no to niech hao sie wypowie... :wink:
hao
QUOTE
Ale jedno ale - potrzebowalbym kodu zrodlowego od kLAN'u... a to juz zalezy od hao...


Jeżeli jest zapotrzebowanie, mogę udostępnić API kLANu innym wtyczkom. Tak jak jest to zrobione w GG.dll... Wtedy do Konnekta dorzuca się osobną wtyczkę obsługującą rozszerzenia protokołu...
case
QUOTE(hao)
QUOTE
Ale jedno ale - potrzebowalbym kodu zrodlowego od kLAN'u... a to juz zalezy od hao...

Jeżeli jest zapotrzebowanie, mogę udostępnić API kLANu innym wtyczkom.

w sumie powodowaloby to maly niepozadek [kolejne wtyczki? - lepiej zeby wszysko bylo w jednej], ale jak nie da sie inaczej...
QUOTE(shw)
ja pakuje do mojej glowki wiedze z C++, wiec moze i bym cos pokombinowal

co planujesz wykombinowac? biggrin.gif
alberht
takie sygnalizowanie, ze ktos pishe byloby bardzo przydatne (np dla mnie), bo czasem nie wiadomo czy kogos nie ma przy kompie czy poshedl np na spacer z psem i wtedy piana na ustach gestnieje, a tak naprawde to gosc pishe odpowiedz na 2000 znakow....
miluti
Ja kiedyś używałem funkcji dzięki której na bieżąco widziałem co mój rozmówca wklepuje, znak po znaku. Dzięki temu szybciej dostawał ode mnie odpowiedzi bo wiedziałem co do mnie zaraz dotrze. Myślę że spokojnie można by coś takiego dorzucić do kLAN-a.
case
QUOTE(miluti)
Ja kiedyś używałem funkcji dzięki której na bieżąco widziałem co mój rozmówca wklepuje, znak po znaku

hEh, tylko nie wiem czy chcielibysmy cos takiego, bo mi osobiscie nie bardzo pasuje [zaraz by mnie wysmiali za jakies byki, ktore szybko kasuje i poprawiam tongue.gif heh]
moim pierwszym programikiem do pogadanek LAN'owych byl WinChat, a rozmowa w nim wygladala tak, ze u gory bylo okno osoby, z ktora gadam, a na dole moje, no i to co wklepywane widoczne na bierzaco, literka po literce wink.gif
szybko jednak zamienilem go na inny biggrin.gif .
hao
QUOTE
w sumie powodowaloby to maly niepozadek [kolejne wtyczki? - lepiej zeby wszysko bylo w jednej], ale jak nie da sie inaczej...

Na tym opiera się ogólna zasada Konnekta. Rozszerzalność poprzez wtyczki.
case
QUOTE(hao)
QUOTE
w sumie powodowaloby to maly niepozadek [kolejne wtyczki? - lepiej zeby wszysko bylo w jednej], ale jak nie da sie inaczej...

Na tym opiera się ogólna zasada Konnekta. Rozszerzalność poprzez wtyczki.

co dwie [trzy, cztery, piec...] wtyczki to nie jedna wink.gif
tylko, ze mowisz o wtyczkach do Konnekt'a, a to bylaby juz wtyczka do kLan'a wink.gif [wtyczka do wtyczki? ...no dobra, wbogacajaca jej mozliwosci. tylko po co oddzielnie?]
ale dobra, zamykam juz ten tamat! najwazniejsze, zeby dzialalo, a czy pluginow bede mial 10 czy 20 to juz wywalam na 2 plan :wink: .

[czemu nie umiem programowac? :cry: :cry: :cry: ]
hao
Owszem - wtyczka do wtyczki. Na tym właśnie polega konstrukcja API Konnekta, aby wtyczki wzajemnie rozszerzały swoje możliwości.
Olórin
QUOTE(hao)
Owszem - wtyczka do wtyczki. Na tym właśnie polega konstrukcja API Konnekta, aby wtyczki wzajemnie rozszerzały swoje możliwości.


Ma to duże zalety, jeśli dana funkcja by nie działala najlepiej, to zawsze można ją wyłączyć a tak rezygnować z całego klan'a(???) czy innej wtyczki smile.gif
Kofi
Moim zdaniem kLAN`ikow przydała by sie opcja IP a nie IPX biggrin.gif W mojej sieci WAN [ponad 250 kompow] jest kilka routerow jak na WAN przystalo i nie na kazdym jest mostek IPX miedzy podsieciam.

Jak by byla mozliwosc to dodajcie do kLAN`ika obsluge IP
hao
Ale wtedy to juz zupelnie inna zabawa smile.gif
mysior
QUOTE(hao)
Ale wtedy to juz zupelnie inna zabawa smile.gif


w moim przekonaniu zabawa całkiem spora, ale warta zachodu, choć nie tak bardzo jak obsługa jabbera...
podobnie z bajerkiem powiadomienia o "tworzeniu" przez rozmówcę wiadomości, ale tylko powiadomienie, a nie jak ktoś wcześniej pisał pokazywaniu całej jej/jego mordęgi "tworzenia" smile.gif
case
QUOTE(mysior)
QUOTE(hao)
Ale wtedy to juz zupelnie inna zabawa smile.gif

w moim przekonaniu zabawa całkiem spora, ale warta zachodu, choć nie tak bardzo jak obsługa jabbera...
podobnie z bajerkiem powiadomienia o "tworzeniu" przez rozmówcę wiadomości, ale tylko powiadomienie, a nie jak ktoś wcześniej pisał pokazywaniu całej jej/jego mordęgi "tworzenia" smile.gif

100% poparcia biggrin.gif
mysior
QUOTE(case)
100% poparcia biggrin.gif


w takim razie może hao udostępnisz API kLAN'a?
Ktoś z pewnością by się tym zajął... może nawet ja, po dokształceniu się coś spróbuje z tym zrobić a nóż widelec coś stworze.. smile.gif
shw
swego czasu, ale pewien nie jestem ICQ mialo tak, ze mozna bylo czytac wiadomosc podczas pisania jej przez kogos.
tzn. juz daaaaaawno (jeszcze nie bylo GG, a sms-express dopiero costam stworzyl do wysylania smsow) podczas pisania wiadomosc byla wysylana po czesci do odbiorcy (chyba bylo konfigurowalne) i fajnie bylo widziec jak pojawiaja sie literki po kolei - nie wiem why biggrin.gif
mysior
QUOTE(shw)
swego czasu, ale pewien nie jestem ICQ mialo tak, ze mozna bylo czytac wiadomosc podczas pisania jej przez kogos.
tzn. juz daaaaaawno (jeszcze nie bylo GG, a sms-express dopiero costam stworzyl do wysylania smsow) podczas pisania wiadomosc byla wysylana po czesci do odbiorcy (chyba bylo konfigurowalne) i fajnie bylo widziec jak pojawiaja sie literki po kolei - nie wiem why biggrin.gif


ja takiej wersji ICKa nie pamiętam, a ten motyw wydaje mi się dość stresującą opcją, może dlatego teraz jej nie ma?? smile.gif
shw
mysle, ze bylo to po prostu malo wydajne-takie przesylanie nieustanne danych i uznali, ze zawalo lacze przy nieproporcjonalnie mniejszych plusach.
w klanie ten problem chyba nie istnieje smile.gif
mysior
QUOTE(shw)
mysle, ze bylo to po prostu malo wydajne-takie przesylanie nieustanne danych i uznali, ze zawalo lacze przy nieproporcjonalnie mniejszych plusach.
w klanie ten problem chyba nie istnieje smile.gif

zgadzam się, zawalanie łącza to wystarczający powód by usunąć taką opcję (nie dotyczy to na szczęście kLAN'a), co jednak nie zmienia faktu, że samo powiadomienie byłoby czymś miłym smile.gif np. jakaś ikonka ręki, pióra, czy czegośtam smile.gif
case
QUOTE(mysior)
[...]samo powiadomienie byłoby czymś miłym smile.gif np. jakaś ikonka ręki, pióra, czy czegośtam smile.gif

o tym wlasnie pisalem:
QUOTE
kiedy z kims rozmawiamy i nasz rozmowca zaczyna cos pisac, to my zostajemy powiadomieni o tym fakcie odpowiednia ikonka w oknie rozmowy [wiemy, ze osoba cos pisze, zanim dostaniemy od niej wiadomosc]

tez chcialbym taka opcje zobaczyc w K biggrin.gif
shw
albo np. animacja jak taka pani ubrana jak nauczycielka z linijka w rece mowi 'byles bardzo bardzo niegrzecznym chlopczykiem :oops: - kladz sie - zaraz bedzie kara' (i w tym momencie piosenka 'here comes the pain' farmer boys'ow wink.gif) hehe :twisted: :wink:
ja chce cos takiego biggrin.gif
spank me spank me spank spank laugh.gif :roll:

ok ok - a teraz powaznie - to by sie przydalo.
szkoda tylko, ze klan mi roznie dziala - z jednymi osobami moge sobie nawijac, a z innymi wywala ze nie doszla wiadomosc i numerek [53]... sux
moznaby jakas alternatywna metode przesylania danych zrobic... tak jak w LC (ktory dziala bez problemu)...
mysior
QUOTE(shw)
albo np. animacja jak taka pani ubrana jak nauczycielka z linijka w rece mowi 'byles bardzo bardzo niegrzecznym chlopczykiem :oops: - kladz sie - zaraz bedzie kara' (i w tym momencie piosenka 'here comes the pain' farmer boys'ow wink.gif) hehe :twisted: :wink:
ja chce cos takiego biggrin.gif
spank me spank me spank spank laugh.gif :roll:


nie ma jak trochę perwy wink.gif człowiek od razu lepiej się czuje smile.gif
hiehiehie

QUOTE(shw)
ok ok - a teraz powaznie - to by sie przydalo.
szkoda tylko, ze klan mi roznie dziala - z jednymi osobami moge sobie nawijac, a z innymi wywala ze nie doszla wiadomosc i numerek [53]... sux
moznaby jakas alternatywna metode przesylania danych zrobic... tak jak w LC (ktory dziala bez problemu)...


u nas w sieci przestaliśmy stosować LanChat'a bo większość nie wiedziała nawet jak go używać, ponadto za często "ktoś" wink.gif wykorzystując znane swego czasu błędy.. powodował różne dziwne rzeczy u innych osób... smile.gif

teraz działa coś takiego jak VyPRESS Chat i wszyscy są cheppi smile.gif
case
QUOTE(shw)
szkoda tylko, ze klan mi roznie dziala - z jednymi osobami moge sobie nawijac, a z innymi wywala ze nie doszla wiadomosc i numerek [53]... sux
moznaby jakas alternatywna metode przesylania danych zrobic... tak jak w LC (ktory dziala bez problemu)...

z tego co pamietam, to LanChat tez dzialal [dziala wink.gif] tylko w obrebie jednej domeny, wiec to problemu by nie rozwiazalo...
ale jakiegos typu, bazujeca na numerach IP metoda, wykluczalaby juz ten problem... [jestem jednak zbyt zielony zeby na ten temat rozprawiac... wink.gif]
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(shw)
szkoda tylko, ze klan mi roznie dziala - z jednymi osobami moge sobie nawijac, a z innymi wywala ze nie doszla wiadomosc i numerek [53]... sux
moznaby jakas alternatywna metode przesylania danych zrobic... tak jak w LC (ktory dziala bez problemu)...

z tego co pamietam, to LanChat tez dzialal [dziala wink.gif] tylko w obrebie jednej domeny, wiec to problemu by nie rozwiazalo...
ale jakiegos typu, bazujeca na numerach IP metoda, wykluczalaby juz ten problem... [jestem jednak zbyt zielony zeby na ten temat rozprawiac... wink.gif]


pobróbujcie w takim razie VyPRESS Chat'a, działa zarówno na IPX jak i tylko UDP, ponadto ma możliwość konfiguracji, dodawania itp. wielokrotnych broadcastów albo np zamiast wspomnianego wcześniej używania tylko IP Multicast'a
spróbujcie, może to pomoże,
sam program możecie znaleźć na stronie producenta www.vypress.com
a pełną fukncjonalność zrobicie po "zarejestrowaniu" się smile.gif na znanych wszystkim stronach, dlatego nie podaje adresów tongue.gif

P.s. może by tak dorobił jeszcze jakąś wtyczkę do K. kompatybilną z VyPRESS Chat'em??
case
QUOTE(mysior)
pobróbujcie w takim razie VyPRESS Chat'a[...]

z tego co mowisz ciekawy program, obejrze sobie...:wink:
QUOTE(mysior)
P.s. może by tak dorobił jeszcze jakąś wtyczkę do K. kompatybilną z VyPRESS Chat'em??

to juz predzej dodac do kLana obsluge tego protokolu, ale hao na razie w Jabberze utopiony [mam nadzieje wink.gif], zreszta z tego jak na forum sie wypowiada wnioskuje, ze nie pala entuzjazmem w kierunku rozbudowy kLana [a szkoda...] :cry: :cry:
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(mysior)
pobróbujcie w takim razie VyPRESS Chat'a[...]

z tego co mowisz ciekawy program, obejrze sobie...:wink:


ja go używam i ludzie w sieci od paru lat i jesteśmy zadowoleni, bardziej niż z WinPop'a, LanChat'a i paru jeszcze innych mniej lub bardziej dziwnych probgramów

jak obejrzysz to daj znać jak Ci się podobał

QUOTE(case)
QUOTE(mysior)
P.s. może by tak dorobił jeszcze jakąś wtyczkę do K. kompatybilną z VyPRESS Chat'em??

to juz predzej dodac do kLana obsluge tego protokolu, ale hao na razie w Jabberze utopiony [mam nadzieje wink.gif], zreszta z tego jak na forum sie wypowiada wnioskuje, ze nie pala entuzjazmem w kierunku rozbudowy kLana [a szkoda...] :cry: :cry:


wielka szkoda..., bo przeszukiwanie sieci przez kLAN'a nie daje rezultatów, nowe kontakty w ogóle się nie zgłaszają (zresztą nic dziwnego) :cry:
case
QUOTE(mysior)
jak obejrzysz to daj znać jak Ci się podobał

no... ciekawa rzecz, potestuje sobie jeszcze, duzo funkcji ma, ktorych nie ma w LanChacie
tylko czy da sie jakos to wykozystac w K...
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(mysior)
jak obejrzysz to daj znać jak Ci się podobał

no... ciekawa rzecz, potestuje sobie jeszcze, duzo funkcji ma, ktorych nie ma w LanChacie
tylko czy da sie jakos to wykozystac w K...


coś się wymyśli smile.gif
case
QUOTE(mysior)
QUOTE
tylko czy da sie jakos to wykozystac w K...

coś się wymyśli smile.gif

do Mirandy jest wtyka i dziala ladnie... wink.gif
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(mysior)
QUOTE
tylko czy da sie jakos to wykozystac w K...

coś się wymyśli smile.gif

do Mirandy jest wtyka i dziala ladnie... wink.gif


zgadza się, jest, działa tak sobie...
no ale przecież to tylko wtyczka, całego programu z pewnością nie zastąpi,
wiesz case tam prócz wtyczek są i kody źródłowe niektórych protokołów...
możnaby looknąć na nie smile.gif tzn. ktoś kto się na tym zna smile.gif
case
qrde, gdyby tylko ktos zechcial zabrac sie za tego naszego kLAN'a, to mam tyle pomyslow, ze wyszlaby z tego calkiem ciekawa wtyczka ;]
np. dlaczego nie przerobic jej tak, aby mozna bylo rozmawiac nie tylko z ludzmi z lan'u, ale rowniez przez internet, z jakakolwiek inna osoba, majaca ta wtyczke [chodzi mi o polaczenia p2p, czyli wymagany bylby zewn. numer IP u conajmniej jednej z tych osob] i zniknalby wogule problem padajacych serwerow, bo w polaczeniu biora udzial tylko 2 komputery, dwuch aktualnie rozmawiajacych osob biggrin.gif
...no i chyba niewiele komunikatorow ma taka funkcje, a konnekt podobno szuka wlasnych rozwiazan biggrin.gif
do tego funkcje o ktorych mowilismy juz wczesniej w tym watku i byloby lux tongue.gif

musi byc ktos, kto dalby rade to zrobic... :cry: :cry: :cry:
Olórin
jestem za!!!!
hao
Do kLANa tego dodać się nie da, bo działa on kompletnie na innej zasadzie... Jeżeli już, to zupełnie osobna wtyczka...
case
QUOTE(hao)
Do kLANa tego dodać się nie da, bo działa on kompletnie na innej zasadzie... Jeżeli już, to zupełnie osobna wtyczka...

kontakty wyszukiwaloby sie za pomoca numeru IP [jedna z osob musi miec wlasny numer]
moze hao machnalbys [po jabberku :wink: ] taka wtyke, co? :shock: biggrin.gif :shock:
z gory wykazuje niezmierne checi pomocy przy testowaniu :wink:

[inny argument: zaden, ze znanych mi komunikatorow nie ma takiej funkcji - kolejna przewaga K'ya nad konkurencja tongue.gif] ...wystarczy? tongue.gif hehe
Olórin
myśle że jak bedzie jabber to wzrośnie zainteresowanie konnektem biggrin.gif, no i może wtedy znajdzie się jakiś chętny do zrobienia wtyki, bo w zasadzie teraz to tylko hao zajmuje się K, a nie jest to jego główne zajęcie sad.gif
nix
no nie tylko Hao
Olórin
zwracam honor,

faktycznie, zapomniałem o twoim nowym knotify biggrin.gif
nix
hehe
case
heh

moze Ty Kuba wyczarowalbys wtyczke do pogaduszek p2p ? tongue.gif :wink:
MiLKA
QUOTE(jakubek)
no nie tylko Hao

Ano... ja jako osobo skromna nie chwale sie ;p ale tez wymajstrowalem nowa wtyczke - czeka jedynie na testowanie i na dniach powinna sie pojawic do sciagniecia :) Moze _komus_ sie ta wtyczka przyda :P
case
QUOTE(case)
[...]kiedy z kims rozmawiamy i nasz rozmowca zaczyna cos pisac, to my zostajemy powiadomieni o tym fakcie odpowiednia ikonka w oknie rozmowy [wiemy, ze osoba cos pisze, zanim dostaniemy od niej wiadomosc][...]

Tlen wlasnie wprowadzil takie rozwiazanie w najnowszej wersji swojego komunikatora [oczywiscie tylko w sieci Tlen opartej o XMPP (tak jak Jabber)] biggrin.gif
jankez
a ja mam jeszcze taką nieśmiała propozycję, aby w oknie rozmowy i menu kontekstowym na liście kontaktów z klana dodać opcję 'przejdź'.
a chodzi o to że np rozmawiam sobie z moim znajomym z sieci (np. 'alien') i chciałbym zobaczyć co mi ciekawego udostępnił. Klikam sobie guziczek i już jestem na \\alien
Olórin
całkiem nie głupi pomysł biggrin.gif biggrin.gif popieram biggrin.gif
Aule
Jest juz nowa wersja kdodatków jankez. Jest połowicznie to co chciałeś(opcja podpatrywania w menu na liście kontaktów).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.