Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 3 problemy
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Suchy
A więc naszła mnie ochota opisać wszystko co boli mojego K i liczę na jakąś pomoc w tej sprawie.

1. Problem z czcionką



Opis: Prawie zawsze gdy ktoś mi wysyła wiadomość jako pierwszy, przed jakimkolwiek włączeniem okienka rozmowy czcionka w oknie wysyłania wiadomości się zmienia na taką dziadowską. Dodam, że czasami w kolejnych otwieranych okienkach czcionka zmienia się na inną niż dwie poprzednie.

LOG

2. Problem ze wszystkim


Opis: Jest dobrze cały czas, a czasami zmienię okno aplikacji (np. przejdę do zmaksymalizowanej przeglądarki) i się tak robi, zakładki sobie znikają, pojawia się dziwne coś w okienku rozmowy, z listą kontaktów co się dzieje to jest w ogóle nie do opisania. Wszystkie menu się otwierają ale klikanie na jakiekolwiek przyciski nie przynosi żadnego efektu, nie da się wysyłać wiadomości, a w okienku wysyłania wiadomości czcionka zmienia się na jakąś inną niż powinna być. Nie wyskakuje żaden krytyk, K można wyłączyć wtedy jedynie przez zabicie procesu.

Któryś z tych logów na pewno dotyczy tego problemu o ile nie dotyczą go oby dwa, po prostu tyle razy resetowałem K, że już nie pamiętam, który to log.

LOG
LOG

3. Problem z "odświeżaniem"

Opis: często mam również tak, że K sobie można powiedzieć zasypia. Chodzi o to, że ludzie mogą zmieniać statusy/opisy, wysyłać do mnie wiadomości a K w ogóle sobie nic z tego nie robi (czytaj, nie pokazuje u mnie ani wiadomości, ani zmian statusów/opisów). Wszystko naraz "odświeża" się nagle jak kliknę prawym klawiszem myszy w ikonkę K w trayu. Dostaję wtedy 10 wiadomości na raz i multum powiadomień o zmianie statusu/opisu.

LOG



Listę wtyczek można zobaczyć w logach. Włączania i wyłączanie wtyczek po to aby sprawdzić, która jest winna nie poskutkuje tutaj gdyż problemy występują na takim samym configu prawie zawsze, więc nie będę mógł wiedzieć po wyłączeniu jakiejś konkretnej wtyczki czy to dzięki temu, że ją wyłączyłem problem zniknął czy to przypadek.
Aule
2. Za dużo obiektów GDI? tongue.gif Sprawdź ile ich jest? Pewnie któraś z wtyczek nie usuwa po sobie śmieci. Może masz stare kDodatki, bo w nich były z tym problemy. Postaraj sie powyłączać najmniej potrzebne wtyczki i sprawdzić, czy dalej błąd występuje, jeżeli nie to włączać po jednej, a jeżeli tak to wyłączać kolejną partię wtyczek.
zlosnica17
mam taki sam problem co do punktu 3. :/ pozatym 1. i 2. faktycznie dziwne to masz powiadzasz nie do opisania ;p smile.gif
Suchy
1. Co to są obiekty GDI?
2. kDodatki mam wersję 9.0.0.0
3. Błąd występuje sobie od czasu do czasu przy tych samych wtyczkach, sprawdzenie której to wina zajęło by mi sporo czasu, gdyż błąd może się pojawić 3 raz na 10 minut a może 1 raz na tydzień. Ale będę dzisiaj w nocy starał się to sprawdzić (potrzeba będzie dużo kawy).
4. Załączyłem LOG dotyczący trzeciego problemu.
Aule
Poszukaj, było już o tym na forum. Ktoś już zgłaszał bardzo podobny problem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.