Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sortowanie po statusach...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
hao
W nowej wersji już zmienione są wartości kilku statusów (będzie wymagane przekompilowanie wtyczek, które z nich korzystają!). Pomyślałem więc, że przy okazji można by statusy bardziej przegrupować i lekko zmienić sortowanie na liście kontaktów...
W tej chwili całość dzielona jest na 4 grupy (od góry) w których statusy się mieszają:

Dostępni/Away/AutoAway/FreeForChat itd...
"Pół dostępni"/Nie przeszkadzać/Bardzo away itd...
Niedostępni ale aktywni (domniemane ukrywanie)
Niedostępni

Zmiana byłaby leciutka i polegałaby na rozbiciu pierwszej grupy na dwie:
Dostępni/FreeForChat
Away/AutoAway

Jesteście za czy przeciw? smile.gif
MiLKA
Za a zarazem przeciw wink.gif co oznacza, ze mozna by to dac jako mozliwosc wyboru w opcjach??? Wychodzac dalej z ta mysla, proponowalbym by zrobic sortowanie w pelni konfigurowalne.. Jak wpadne na pomysl jak mozna by to najlatwiej a zarazem najefektywniej zrobic to napisze tutaj ;p
cRoMo
Mysle, ze to tylko kwestia formalna. Z tego co wiem, to jabber posiada wlasnie statusy jak w drugiej opcji (a moze to tylko PSI tak ma?), wiec sprawa chyba bezdyskusyjna?
shw
moge sie mylic, ale o tym juz chyba decyduje klient - sam jabber nie moze ci o tym zadecydowac (znaczy tak mi sie wydaje).
ogolnie - jestem za opcja konfiguracyjna
case
ja jestem za opcja druga, ale nie kazdemu musie sie to podobac, wiec konfiguracja jak najbardziej biggrin.gif
miluti
"Zmiana byłaby leciutka..."
Nie doszedłem do końca linijki i już miałem odpowiedź na to co chciałeś zrobić: początek drugiej grupy dorzucić do pierwszej a resztę podpiąć do trzeciej. Okazało się że grubo się pomyliłem więc w zasadzie powinienem zagłosować na nie ale na razie się wstrzymam smile.gif
W zamian tak jak moi przedmówcy proponuję możliwość konfiguracji w ten sposób by każdy mógł sobie wybrać ile będzie miał grup, jakie będą miały nazwy i jakie statusy będą przypisane do konkretnej grupy.
Jak dla mnie wystarczyłyby trzy grupy:
- w pierwszej dostępni, zaraz wracam...
- w drugiej wrócę później i ukryci (jest pytajnik - jest ukryty)
- niedostępni
Oczywiście nie każdemu odpowiadałby taki podział, mi np. wydaje się niepotrzebne rozbijanie pierwszej grupy dlatego JA CHCĘ KONFIGURACJI, czym bardziej rozbudowanej tym lepiej :wink:

Aha, żeby reguła dla ukrytych funkcjonowała w miarę poprawnie trzeba byś pomyślał nad wprowadzeniem tego co proponowałem w tym miejscu. Po cholerę ma ktoś mi wisieć przez dwadzieścia minut po uruchomieniu Konnekta jako ukryty jeśli może kilka sekundach po starcie być w grupie niedostępnych...

PS. W przyszłości można by pomyśleć nad wprowadzeniem tego podziału jako grup w Konnekcie, klikam zakładkę Dostępni i widzę tylko dostępnych, coś takiego można by rozwinąć dalej wprowadzając np. zakładkę Opisy w której byliby widoczni tylko ci z ustawionymi opisami.
Przy dużej liście kontaktów mogłoby coś takiego zdać egzamin, tak mi się przynajmniej wydaje... chociaż rano mogę mieć inne zdanie na ten temat laugh.gif

Dobranoc smile.gif
torn
konfiguracja, konfiguracja, konfiguracja.
hao
Każda kolejna opcja dodawana do konfiguracji
a) komplikuje program... Ale przecież my to lubimy, więc nie o to chodzi smile.gif
cool.gif spowalnia go...

Argument A kiedyś usunie się opcją "jestem laikiem, schowaj ten milion opcji", albo wizardami do wszystkiego...
Argument B zniosłoby całkowiecie przerobienie DTB na jakiś szybszy model, np. z obiektami do bezpośredniego czytania pól (z pominięciem wyszukiwania ich pozycji w tabelce)... Ale to na razie Science-Fiction... Chociaż kto wie smile.gif

Będzie więc opcja w konfiguracji... Zasada jej działania będzie bardzo prosta, ale jakże "szeroka"...
Numery statusów "grupowane" są co 32 w 3 grupach. Grupa "najwyższa" to dodatkowo 16 numerków dla Away i 16 dla Online'ów. Wszystko elegancko uszeregowane dostępnością z przerwami na nowe statusy...
W konfiguracji będziemy wybierali liczbę, przez którą trzeba podzielić statusy przed porównaniem... W ten sposób dzieląc przez 1 mamy grup tyle ile statusów, przez 16 mamy rozbite Away i Online a przez 32 tak jak dotychczas (oczywiście wszystko na ładnie opisanej liście smile.gif)

QUOTE
Aha, żeby reguła dla ukrytych funkcjonowała w miarę poprawnie (...). Po cholerę ma ktoś mi wisieć przez dwadzieścia minut po uruchomieniu Konnekta jako ukryty jeśli może kilka sekundach po starcie być w grupie niedostępnych...

Generalnie, znak zapytania nie oznacza, że ktoś jest ukryty, tylko ma zwracać naszą uwagę, że kontakt offline był aktywny... Serwer GG i tak już nie wysyła "pustych" statusów, wykrywanie ukrytych w ten sposób mija się więc z celem. Dzięki tej opcji za to, można sobie przejrzeć wszystkie nowe statusy osób których nie ma (co np. mi bardzo się przydaje), albo rozmawiając z kimś ukrytym, mieć go na górze listy...

QUOTE
W przyszłości można by pomyśleć nad wprowadzeniem tego podziału jako grup w Konnekcie, klikam zakładkę Dostępni i widzę tylko dostępnych, coś takiego można by rozwinąć dalej wprowadzając np. zakładkę Opisy w której byliby widoczni tylko ci z ustawionymi opisami.

Inaczej smile.gif Pod listą kontaktów będzie znajdować się osobna belka z przełączalnymi filtrami - np. kontakty GG które są online, z opisem, mają numer telefonu i do tego zaczynają się na literę K :] To ostatnie może jednak troszkę później, jak API interfejsu będzie bardziej rozwinięte...

Grupowanie na pewno też będzie i na pewno takie, że wam szczena opadnie smile.gif Pomysłów na najlepszy komunikator jest multum, gorzej z czasem i ochotą (chyba że to zupełna nowość) na wprowadzanie ich w życie...
LooZ^
hao : Tobie sie medal nalezy smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.