Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: emotikonki w oknie rozmowy... moze w inny sposób?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
yozz84


ostatnio osoba z którą rozmawiałem podsuneła dobrą myśl, a mianowicie czy nie męczy was czasem otwieranie nonstop okna z emotikonkami w oknie rozmowy? przy załadowanych np. 4 katalogów emotek dostepnych przy update-cie okno emotek po kliknieciu w przycisk wolno się ładuje (u mnie czasem wogle sie nie chce załadowac az do restartu konnekta lub samego okna rozmowy), jesli komunikator był długo właczony to niekiedy czas sie ten również wydłuża, po za tym z okienka tego mozna korzystac wyłacznie w momencie gdy przerywasz pisanie bo musisz otowrzyc okno i wybrac odpowiednia ikonke a nastepnie w nią kliknąc aby wstawiła sie do pola wiadomosci którą chcemy wysłać... wiem ze wikszosć z nas ma juz zapamietane niektóre skróty i nawet nie otwiera czasem okna tlko pisze od razu ale sa takie ikonki które czasem potrzeba a nazw nie znamy i znów wtedy trzeba otowrzyc okienko...

propozycja jest następująca...

może by zrobić jakies osobne okienko z emotkami na styl i funkcjonalność menu start w nowej Win Vista które zachowywało by sie jak okno rozmowy. tzn mozna by było je umieścic/przeciągnąć w dowolnym obszarze pulpitu jako osobne okno. było by przez cały czas otwarte podczas pisania wiadomosci, chyba ze nam sie zachce to je wtedy wyłaczamy. dalej idąc.. po wybraniu inkonki i kliknięciu w niej ikonka została by automatycznie wysłąna do aktywnego okna rozmowy a okno z którego została wybrana nie zamykałoby sie jak dotychczas sie dzieje. nawigacja itp jak juz wczesniej wspominałem była by taka ja w menu start w nowym systemie windows czyli okno składało by sie z listy rozwijanej za pomocą znaku "+" z lista katalogów emotek jakie mamy zainstalowane lub listą katalogów tylko tych które chcemy używać/widziec tak jak to teraz jest w ustawieniach emotek w konnekcie. tytułem listy byłaby nazwa katalogu czy tam nazwa emotek. zas zawartością po rozwinięciu były by jak dotychczas obrazki emotek.

co o tm sądzicie?
oczywiście to tylko propozycja i nic na siłe smile.gif)
pozdrawiam serdecznie
alberht
a nie wystarczą te podstawowe emotikonki?:>
pewnie połowy z tych emotek, które masz nie mają Twoi rozmówcy i zamiast obrazka widzą <cośtam>
zhvir
można spytać KoSiarza co on o tym myśli :>
yozz84
nie chodzi mi o emotki same w sobie tylko sposób w jaki sie z nich "korzysta"... to jakie ktoś chce ikonki to przeciez jego wola i tak było dotychczas w konnekcie... kazdy moze sobie wybrac który zestaw mu sie podoba i który chce... smile.gif
boogi77
Według mnie bardzodobry pomysł smile.gif okienko mogło by być przykleone do okna rozmowy, tak a equalizer do winampa. podobnie mogło by sie zwijać i zostawać jako sama belka. I pewnie działało by pd win98 wink.gif
EcstasyxXx
Dobry pomysł smile.gif
ciaastek
też się dołączam smile.gif

z tym przyklejeniem okna też dobry pomysł smile.gif
yozz84
o przyklejaniu nie pomyslałem ale to mozna dać do opcji wtyczki, kto bedzie chciał to sobie właczy smile.gif)...
(niektórzy nie lubią przyciągania okna do "różnych fragmentów pulpitu)

Aule
Emotikon wprawdzie, poza podstawowymi, nie używam, ale propozycja wydaję się dość dobra. Warto by ktoś się tym zajął, chociaż najlepiej gdyby było to wbudowane w kIEview. Kto wie, może Nix wróci i ukończy kIEview2 ;P
Mucha
Optymista biggrin.gif , na to kIEView2 to sie juz nie doczekamy moim zdaniem...

Kiedys co prawda wyznawalem zasade ze moj Konnekt powinien byc jak najprostszy, ale ostatnio sie bawilem i dodalem chyba wszystkie mozliwe graficzne bajery. Konnekt dluzej sie laduje, ale przynajmniej ladnie wyglada, a wiec, nowy bajer - dlaczego nie?
saCOOL
Taaa, a gg-team zacznie pracować, windows zacznie działać bez zarzutu, słońce będzie się pojawiać na niebie z drugiej strony.. tongue.gif

Ja ikonki mam wyłączone całkowicie od jakiegoś czasu, ale przyznam, że jest to podyktowane obecnym stylem rozmowy, który po prostu lepiej wygląda bez emotek biggrin.gif. Jak zmienię (co nastąpi niebawem zapewne biggrin.gif skype style czeka na zatwierdzenie biggrin.gif), to taki bajer się przyda biggrin.gif.

Edit @up: ja mam też masę bajerów, a wczytuje się normalnie biggrin.gif..
psota
O ile pamientam to Sad stworzyl strone w php gdzie sie ladowalo emotki i sie pojawialy na stronie klikalo sie LPM na emotke i sie kopiowala do schowka a potem sie ja wklejalo. Tylko nie moge teraz tego znalesc :/
yozz84
//Nie cytować ostatniego posta


tak tylko zwróc prosze uwage kto bedzie przy rozmowie z kims (zazwyczaj w miare szybkiej (lub jak kto woli energicznej wink.gif ) za kazdym razem otwierał przglądarke, potem strone, kopiował do schowka, wklejał itp itd...

myśle ze tak jak koledzy wczesniej dopowiedzieli i ocenili, pomysł nie jest taki zły i chyba wart jest uwagi smile.gif
pozdrawiam...
Aule
Nie Sad, a Arkadyjczyk stworzył coś takiego.

Up: Strona może być cały czas w tle otwarta.
Mucha
To jest obchodzenie problemu a nie rozwiazywanie go (tak jak np powiedzenie ze po co transfery plikow w tlenie jak mamy KTP)
psota
QUOTE
Nie Sad, a Arkadyjczyk stworzył coś takiego.

To by wytłumaczało dlaczego nie mogłem znaleść temau wink.gif

QUOTE
To jest obchodzenie problemu

Jest to obchodzenie, ale lepszy rydz niż nic.

Daje linka do tematu:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...ic=1971&hl=
Aule
[OT]KTP powstało nie w celu protezy do transferu plików do tlena, a raczej żeby umożliwić wysyłanie plików do osób, które ich odebrać by nie mogły(np GG.NAT->GG.NAT) oraz do obsługi sieci, które transferów jeszcze nie mają(np. Jabber, Tlen). Możliwe, że protokół GG już umożliwia wysyłanie NAT->NAT, ale KTP powstawało w czasach, gdy taki transfer był niemożliwy. Dodatkowo służy mi np do wysyłania nowych bet na homesite, bo i po co angażować klienta FTP, żeby wysłać jeden plik...[/OT]

Kiedyś rozwiązanie Arkadyjczyka było jedynym rozwiązaniem, menu emotikon powstało później.
yozz84
to z otwieraniem strony i kopiowaniem to jest rzeczywiście obchodzenie tematu... i nie o to w tym wszystkim mi chodziło...

jaka jest realna szansa na wykonanie tej propozycji? i ile by to trwało?
pytanie do tych co tworzą wtyczki... smile.gif

czy wczesniej robicie jakies głosowania itp czy po prostu jak widzicie ze pomysł zdobył uznanie to coś zaczynacie z nim robić?

pozdro :]
dulek000
To zależy od tego, czy jakiś wtyczkopisarz się zainteresuje. Developerzy od pluginów działają raczej niezależnie. tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.