Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: dźwięk podczas pisania
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
stranded
tak jak w temacie.

byłoby fajnie jakieś "pipipi" słyszeć, albo klawisze jak w ICQ.

wub.gif
wasiu
hehe juz dawno, jak zaczynałem bawić się konnektem takie coś zaproponowałem (http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=47999), ale teraz uważam, że jest to zbędne, no chyba, że ktoś zechce zrobić taką wtyczke to nie mam nic przeciwko, ale wątpie, żeby ktoś się za to zabrał.
@ndy
Podpisuje się pod tym pomysłem smile.gif
psota
Wydaje mi się, że przy wtyczce PisaK trzeba by najmniej pracy przy tej wtyczce, aby uzyskać dźwięk klikania tongue.gif
Suchy
Dobry pomysł, używałbym czegoś takiego smile.gif .
stranded
ja z chęcią bym sobie ustawił kurna jak w jakimś statku kosmicznym:

PIPIPIPI

LOL biggrin.gif
zhvir
mi się wydaje, że taka wtyczka byłaby dość prosta do stworzenia
oczywiście zależy to od jakiegoś chętnego deva, któremu pomysł się spodoba

edit do postu poniżej: ok ok tongue.gif skoro tak mówicie razem z psotą to ja też będę przekonywał KoSiarza do dorobienia takiego małego ficzera w pisaKu smile.gif
dulek000
Do PisaKa zapewne bardzo łatwo to dodać. smile.gif
Suchy
Byłoby świetnie usłyszeć stukot maszyny do pisania podczas walenia w klawisze biggrin.gif Mam nadzieję, że ktoś się podejmie tego skoro wg. kogoś kto pisze wtyczki "bardzo łatwo to dodać", oby wypaliło rolleyes.gif
KoSiarzPL
Do Pisaka napewno nie zostanie to dodane. Najlepiej dodać to do kSound lub napisać miniwtyczkę. Wtyczka pisak wysyła między innymi takie komunikaty:

CODE

const int IM_PISAK_JA_PISZE            = IM_USER + Pisak::ID * 1000 + 603;
const int IM_PISAK_JA_NIEPISZE         = IM_USER + Pisak::ID * 1000 + 604;

Gdzie ID = 1003. Proste? Proste!
dulek000
To jest wysyłane przy każdym naciśnięciu klawisza? :>
KoSiarzPL
To wam chodzi by odgłos pisania był przy każdym stuknięciu klawiszem? Mogę dulek dać ci kod przechwytujący "stuknięcie".
Lwiczek
SOT: Potrzebujecie jeszcze, zeby komputer dzwiekiem informowal was, ze pacneliscie w klawisz? ]:->
.misiek
Lwiczek, nie. Wg mnie to chodzi o to ze ktos po drugiej stronie wali w te klawisze szybciej niz my [i my to slyszymy i nas to denerwuje wink.gif] tongue.gif
Lwiczek
Chyba jednak nie tongue.gif
Mucha
A to nie wystarczy przechwycic windowsowe komunikaty WM_KEYDOWN z richedita pisania? Aktualnie nie mam swojego kompa wiec nie jestem w stanie sprawdzic ale jesli to bedzie dzialac to mam juz gotowy kod z aKtywnego.
rav_
Mucha, wystarczy, ale mysle że najlepiej dodac to do istniejącej wtyczki, a nie pisać osobną, ale jak tam chcecie.
wasiu
Ja bym widział takie cos jako osobna wtyczka, mozna by dodac rózne dziweki pisania do wyboru w opcjach np. dziwek maszyny do pisanie, wcisniecie enter by miało charekterycznty dziwek przejsc do nastepnego wiersza jak w maszynie do pisanie (tak było w icq), i tez mozna dac inne dziweki np. z wormsów world party dziwek z chata z multiplayera, lub jakikolwiek inne, aby kazdy mogl sobie wybrac jaki mu odpowiada. Może nawet by była mozliwosc tworzenia dzwieków jak obecnie w Ksound?.
Mucha
To powinien byc dodatek do kSound a nie osobna wtyczka
dulek000
kSound ma API, więc można pisać to jako oddzielną wtyczkę. wink.gif
Mucha
Chodzi mi raczej o to zeby nie bylo smietnika i wszystko bylo w jednym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.